Skocz do zawartości

Studia W Usa Bez Zgody Rodziców


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Moim marzeniem są studia w USA, jestem bardzo zdeterminowaną osobom, lecz moi rodzice nie wyrażają na to zgody. Czy mogę w wieku 19 lat studiować tam i wynająć mieszkanie bez ich zgody? Z tego co wiem pełnoletność uzyskuje się tam w wieku 21 lat, jednak nie mogę znaleźć strony, która byłaby adekwatna do mojej sytuacji.

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

To zależy od uczelni. Moja znajoma ma w 100% pokryte koszty studiów i dostaje co miesiąc pieniądze na życie, co prawda z tym szału nie ma, ale oprócz tego pracuje i radzi sobie. Jeśli chodzi o pieniądze na wszystkie egzaminy, które trzeba zdać, lot i pierwszy miesiąc życia, ponieważ pieniądze nie są od razu wypłacane to nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieniadze dostaje od kogo? Jesli ma GC lub jest obywatelem do może dostac pomoc finansowa ale osobie na F1 sie taka pomoc nie należy. Jesli twoim planem jest przylecieć i myślisz ze twoja nauka bedzie dla ciebie darmowa plus dostaniesz pieniądze na zycie, to radzę z tej chmurki skoczyć na ziemie i przestać marzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałabym je jeszcze raz przejrzeć. Wiem, że mam w rodzinie osobę, która tam studiowała teraz mieszka na stałe. I na pewno nie ma na koncie tyle pieniędzy. Lecz nie mam z nią kontaktu. Więc wiem, że jest to możliwe i nie mam zamiaru się tu z nikim kłócić, tylko raczej wolałabym się dowiedzieć czegoś od osoby, która jest w temacie rozeznana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...