Skocz do zawartości

Problemy Z Wnioskiem Ds-160 Pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Wypełniam znajomego wniosek o wizę turystyczną mam problem gdy dochodzę do momentu z pytaniem Czy kiedykolwiek wydano ci wizę do USA oraz czy kiedykolwiek ci odmówiono wizy. Znajomy miał kartę stałego pobytu czyli to była chyba zielona karta ważna przez 10 lat, gdy wygasła i wrócił do Polski chciał się starać o jej odnowienie jednak w WWA, po uiszczeniu prawie tysiąca odmówiono mu i proponowano żeby spróbował z turystyczną wizą. Moje pytanie co mam odpowiedzieć na te pytania czy wiza to to samo co zielona karta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wypełniam znajomego wniosek o wizę turystyczną mam problem gdy dochodzę do momentu z pytaniem Czy kiedykolwiek wydano ci wizę do USA oraz czy kiedykolwiek ci odmówiono wizy. Znajomy miał kartę stałego pobytu czyli to była chyba zielona karta ważna przez 10 lat, gdy wygasła i wrócił do Polski chciał się starać o jej odnowienie jednak w WWA, po uiszczeniu prawie tysiąca odmówiono mu i proponowano żeby spróbował z turystyczną wizą. Moje pytanie co mam odpowiedzieć na te pytania czy wiza to to samo co zielona karta?

Ściemnia i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jest to wielce prawdopodobne, dlatego Pani w konsulacie dała mu do zrozumienia żeby się starał o turystyczną bo na zieloną raczej nie ma już szans. Tylko mam pytanie co mam wpisać w wniosku o turystyczną na pytania takie jak Czy kiedykolwiek wydano ci wizę do USA? oraz czy kiedykolwiek ci odmówiono wizy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy jeszcze pytanie dotyczące mnie. Parę lat temu byłem byłem na work and travel w USA. Był to mój pierwszy i jedyny jak dotąd wyjazd, wróciłem w terminie wszystko ok. Jednak mam pewną niepewność bo sam chciałbym za niedługo złożyć wniosek o turystyczną. Chodzi o to że na rozmowie z konsulem przed wyjazdem z w&t zadano mi pytanie czy mam jakąś rodzinę w USA. Odpowiedziałem że nie mam. Ponieważ tak mi się wydawało że chodziłlo o najbliższą rodzinę. Teraz chciałbym jechać właśnie do USA do ciotki(siostra babci), czy mógłbym mieć jakieś problemy z zdobyciem wizy turystycznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GC to co innego co wiza :)

ma wpisac ze mu nie odmowiono :)

a GC mozna stracic za wyjazdy jako turysta na teren USA,ze wiecej czasu sie jest po za USA np dluzej niz 1 rok

to masz z ta Ciotka nie wesolo ze tak powiem,bo to jednak ktos bliski ;)

Od Konsula zalezy czy Ci uwierzy jak kto jest z ta Ciotka oraz ze kiedys Konsula celowo nie oklamales :)


a co do automatycznego przedluzania,to jak sie jest w USA,pracuje,placi podatki a do tego lata sie po za USA jako turysta to tak jest

przedluzaja bez problemu

a jak sie traktuje GC jak wize turystyczna to tak bywa jak w tym przypadku i kiedys Karina jak i My pisalismy ze urzednicy bardziej przygladaja sie takim osobom co lataja do USA jakby mieli wize turystyczna a nie GC ;) dlatego tak mu powiedziano :) tak samo jest z ta wiza dla powracajacego rezydenta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...