Skocz do zawartości

Problemy Z Wnioskiem Ds-160 Pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 38
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mamy jeszcze pytanie dotyczące mnie. Parę lat temu byłem byłem na work and travel w USA. Był to mój pierwszy i jedyny jak dotąd wyjazd, wróciłem w terminie wszystko ok. Jednak mam pewną niepewność bo sam chciałbym za niedługo złożyć wniosek o turystyczną. Chodzi o to że na rozmowie z konsulem przed wyjazdem z w&t zadano mi pytanie czy mam jakąś rodzinę w USA. Odpowiedziałem że nie mam. Ponieważ tak mi się wydawało że chodziłlo o najbliższą rodzinę. Teraz chciałbym jechać właśnie do USA do ciotki(siostra babci), czy mógłbym mieć jakieś problemy z zdobyciem wizy turystycznej?

ale w wniosku jest pytanie o najblizsza rodzine a ta ciotka jest troche dalsza rodzina...ja 6 lat temu skladałem podanie o wize na daleka ciotke i dostalem a teraz latem ponownie skladalem wize i było pytanie czy mam jakas bliska rodzine to wpisalem ze nie i wczasie rozmowy z konsulem konsul nic nie pytal sie na temat rodziny blizszej czy dalszej a pozatym kazdy ma jakas daleka rodzine czy kuzynow(siostry-brata-szzwarga-wójka) nawet których ledwo co zna wiec nie ma chyba sensu wpisywania jej we wniosku bo jak konsul sie o nich wypyta to co powiesz? nic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly6, kolega nie ma w obowiązku wypełniać tego formularza i oddawać GC prawda? Bo jeśli go nie poprosili o oddanie w Wwa gdy starał się o reaktywowanie(przedłużenie) to po co ma to robić w Krk, zresztą z tego co rozumiem ten formularz można składać tylko w konsulacie w Wwa a on się wybiera do Krk na rozmowę o wizę b2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolega chce walczyc o przywrocenie mu statusu stalego rezydenta czy tez nie? jak nie to niech zrzecze sie GC.I to mozna zrobic w Krakowie,poszukaj postow na ten temat :) wiele osob tak robi ze oddaje GC i dostaje pozniej wize turystyczna i tak sie dzieje od kiedy to forum dziala :)

jak odda GC to odnowa bedzie musial sie starac o wize na pobyt staly,,czekac,placic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...