Skocz do zawartości

Wiza Do Usa Pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.Jestem tu nowy gdyż od niedawna zaczynam myśleć o wyjeździe do stanów.Mam 24 lata o wizę planuję się starać na jesień gdyż wtedy wracam ponownie na studia.

Wyjazd miałby charakter tylko i wyłącznie czasowy na święta do siostry mojej mamy.Mieszka ona w Los Angeles od 1987 posiada już amerykańskie obywatelstwo i cholernie by chciała żeby ktoś w końcu z naszej rodziny ją odwiedził dodam że ona przyjeżdża co roku do Polski.I tu moje kilka pytań związanych z szansami na dostanie wizy.

1.Zaproszenie do siebie które ewentualnie wysłałaby mi czy to w jakikolwiek sposób pomaga w ambasadzie?Czytałem dużo ze może tylko zaszkodzić a ciotka się upiera że warto posiadać jak naprawdę z tym jest?

2.Czy fakt że mam stabilną prace i będę studiował coś daje?

3.Czy to że byłem już w innych krajach na wycieczkach i że ogólnie lubię podróżować da im do zrozumienia że nie chcem ich zasranych dolarów :angry:

4.Jakie inne haczyki kryją się pod wizą do USA?Czy to wszystko tylko i wyłącznie szczęście by ją dostać?

Chodzi oczywiście o wizę turystyczną o taką będę się ubiegał.To chyba na razie wszystkie pytania więcej może jak już będę się szykował to wypełniania dokumentów.Dziękuje wszystkim za ewentualne odpowiedzi, porady.Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam serdecznie.Jestem tu nowy gdyż od niedawna zaczynam myśleć o wyjeździe do stanów.Mam 24 lata o wizę planuję się starać na jesień gdyż wtedy wracam ponownie na studia.

Wyjazd miałby charakter tylko i wyłącznie czasowy na święta do siostry mojej mamy.Mieszka ona w Los Angeles od 1987 posiada już amerykańskie obywatelstwo i cholernie by chciała żeby ktoś w końcu z naszej rodziny ją odwiedził dodam że ona przyjeżdża co roku do Polski.I tu moje kilka pytań związanych z szansami na dostanie wizy.

1.Zaproszenie do siebie które ewentualnie wysłałaby mi czy to w jakikolwiek sposób pomaga w ambasadzie?Czytałem dużo ze może tylko zaszkodzić a ciotka się upiera że warto posiadać jak naprawdę z tym jest?

2.Czy fakt że mam stabilną prace i będę studiował coś daje?

3.Czy to że byłem już w innych krajach na wycieczkach i że ogólnie lubię podróżować da im do zrozumienia że nie chcem ich zasranych dolarów :angry:

4.Jakie inne haczyki kryją się pod wizą do USA?Czy to wszystko tylko i wyłącznie szczęście by ją dostać?

Chodzi oczywiście o wizę turystyczną o taką będę się ubiegał.To chyba na razie wszystkie pytania więcej może jak już będę się szykował to wypełniania dokumentów.Dziękuje wszystkim za ewentualne odpowiedzi, porady.Pozdrawiam :)

1. Nic nie daje

2. Tak. Jedną z najważniejszych rzeczy o które się pytają do więzy w kraju - jeśli masz umowę o pracę i studia w toku, to wiąże Cie trochę więcej niż bezrobotnego.

3. Teoretycznie tak, ale jak nie udowodnisz (2) to podróźe pewnie na nic się nie zdadzą.

4. To nie tylko szczęście, głównie to co pisałam w pkt 2, czyli pokazanie, że masz do czego wracać do PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli juz chce Konsul cos zobaczyc to czy sie uczysz,np legitymacje,indeks :)

co do samego zaproszenia to jesli Ciotka tak chce Ci je przyslac to jej sprawa,sam nie pokazuj tego zaproszenia ,czy pomoze,jakby pomagalo to kazdy by z wiza wychodzil ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy aplikujesz o wize ??

O wize aplikuje prawdopodobnie w październiku jak wystartuje ze studiami i kiedy otrzymam legitymacje studencką w razie czego żeby pokazać w ambasadzie.Czytałem też że przed świętami mają lepsze humory na wydawanie wiz :P A tak przy okazji można gdzieś znaleźć aktualny dokument ds-160 żeby tak na suchara zobaczyć te wszystkie pytania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...