Skocz do zawartości

Wiza Do Usa Pytania


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam ponownie.Mam kolejne pytanie a mianowicie chodzi o to że ciocia do której mam zamiar pojechać pojechała do USA legalnie ale już została tam nie legalnie.Dodam że ma już amerykańskie obywatelstwo od dłuższego czasu ale czy to nie zmienia faktu że kiedyś przebywała tam nie legalnie i czy to może mi zaszkodzić gdy podam ją w kwestionariuszu jak osobę u której mam zamiar się zatrzymać i spędzić czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, a ty nie możesz sobie tam pojechać turystycznie żeby pozwiedzać okolice? Przypadkowo, przechodząc możesz (albo i nie) wpaść do tej ciotki? Stawiając tak sprawę sam rzucasz sobie kłody pod nogi. Wyprawa po wize ma byc krótka sprawa, pytanie i odpowiedz. Jedziesz turystycznie, zwiedzasz i tyle w temacie. Nikt nie bedzie za tobą łaził i sprawdzał z kim sie spotykasz.

Niestety procedura jest taka ze każda wątpliwość z góry jest rozpatrywana na twoja niekorzyść, no chyba ze trafisz na konsula którego to zainteresuje i poświeci ci więcej niz 2 minuty. Oni tam maja przemiał, pytanie - odpowiedz. Watpliwości - prawie zawsze odpowiedz nie (choc nie zawsze). Rusz głowa i ugryź ten temat jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam ci jeszcze jedna radę. Wpiszesz tego męża tej ciotki. Pada pytanie: kto to jest i kim jest dla ciebie. No i sie zaczyna... Ty swoje a konsul w domyśle daje odmowę No bo jak to jest ze ktoś może chcieć jechać do kogoś w sumie "obcego". Nie wyspowiadasz sie z tego - na bank. A ciotka i tak wyjdzie w rozmowie - sam o niej wspomnisz.

Weź ty sobie zaplanuj jakaś wycieczkę lepiej.

A co do ciotki. Nielegalność jej pobytu raczej nie bedzie brana pod uwagę. Lata 85 - doskonale wiedza ze wtedy to mało kto wracał :) oraz znają powody dla których ludzie tego nie robili. Zaznaczam, to nie powinno mieć wpływu, ale konsulem nie jestem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...