Skocz do zawartości

Wiza Do Usa Pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Ale ja wlasnie jade tam tylko i wylacznie na wakacje pozwiedzac ale nie ukrywam ze tez do niej i zatrzymac sie u niej.Nie wspominajac o nich wogole w ambasadzie czyli teoretycznie ze nie mam rodziny w USA to musialbym mmiec zalatwiony nocleg hotel tak?Jeszcze przed wizyta w ambasadzie czy dobrze mysle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

NIE, NIE, i jeszcze raz NIE. Wycieczka objazdowa, tak? Podajesz pierwszy hotel i to tylko orientacyjnie. Musisz mieć plan zwiedzania, ale w głowie, nie na papierze. Chcesz zobaczyć Grand Canyon? To zwykle zaczynasz w Las Vegas. Vegas, wiadomo, chcesz zobaczyć miasto grzechu itp itd. Konsul może zapytać konkretniej o plany zwiedzania wiec lepiej wiedzieć gdzie sie jedzie i po co.

Oczywiście wszystko to ma sens o ile masz szczere zamiary. Jesli starasz sie oszukać system, to pewnie i to ci sie uda, ale czy warto? To juz nie moja sprawa.

A na koniec, wszelkie bukowanie czy to hoteli czy biletów lotniczych odbywa sie po uzyskaniu wizy, tak masz nawet na stronie napisane. Oczywiście możesz ryzykować, ale szans to nie zwiększa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, mam pytanie. Jestem osobą pracująco - studiującą. Mam zamiar aplikować o wizę. W sumie już to zrobiłam ale formularz jeszcze nie został wysłany. Czy w polu Work / Education / Training Information lepiej jest wpisać że studiuję czy pracuje? Na tą chwile wpisałam że studiuję.

Drugie pytanie mam odnośnie pola "Briefly Describe your Duties:" co tam napisać?

Do głowy przyszedł mi taki pomysł, żeby w Work / Education / Training Information wpisać, że jestem studentem a dodatkowo w polu Duties opisać że jeszcze pracuje dodatkowo. Jak myslicie? Czy to dobry pomysł?

Pozdrawaim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie. Jestem osobą pracująco - studiującą. Mam zamiar aplikować o wizę. W sumie już to zrobiłam ale formularz jeszcze nie został wysłany. Czy w polu Work / Education / Training Information lepiej jest wpisać że studiuję czy pracuje? Na tą chwile wpisałam że studiuję.

Sam mam podobny dylemat. Od pazdziernika zaczynam IV rok studiów a od 1,5 roku pracuję w firmie, obecnie na umowę o pracę. Osobiście planowałem wpisać jako główne zajęcie pracę a w wykształceniu wpisać obencą uczelnie i datę ukończenia np 2017 kiedy będę bronił magisterki. Czy ktoś z podobnym problemem mógłby się wypowiedzieć jak to rozwiązał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...