Skocz do zawartości

Pierwszy pobyt w USA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Mam pytanie odnośnie wizy turystycznej.  Czy jeśli otrzymam promese wizową w konsulacie to muszę polecieć do stanów dokładnie w tym czasie i do tego hotelu, który wskazałam na wniosku wizowym, czy to nie ma znaczenia ? Co w przypadku kiedy chcę lecieć do innego kraju ( jako miejsca docelowego) jednak lot odbywa się przez terytorium USA, czy w takim wypadku dostanę wizę turystyczną na 10 lat, czy tranzytową czy jak to wygląda?Dodam,że zależy mi na normalniej wizie turystycznej.   We wniosku wpisałam osobę towrzyszącą, która ma lecieć ze mną ( ta osoba już ma wizę od kilku lat) jednak już teraz wiem, ze najpawdopodobniej ze względów osobistych nie będzie mogła ze mną polecieć, czy może to mieć jakiś wpływ na wydanie wizy ? Co jeśli przyleci ze mną ktoś zupełnie inny lub polece sama ? 

Bardzo bym prosila o odpowiedz. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składasz wniosek o wizę turystyczną. Wiadomo, że plany mogą się zmienić i jeśli nie polecisz tam, gdzie deklarowałaś ani w terminie, który deklarowałaś, ani z tym, kogo deklarowałaś, to nikt Ci głowy nie urwie ;)

A jak już będziesz miała wizę turystyczną, to nie będziesz potrzebowała tranzytowej, bo na samej turystycznej też będziesz mogła "wykorzystać" USA jako kraj przesiadkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się. Jeśli plany ci się zmieniły, towarzystwo zmieniło i termin zmienił to się nic wielkiego nie dzieje. Gorzej jakby się zmieniło coś w sposób radykalny. Np. w ambasadzie mówiłaś, że planujesz jechać na dwa tygodnie do Kalifornii a na granicy powiesz, że planujesz na pół roku do znajomych do Chicago - to może wzbudzić (i pewnie wzbudzi) podejrzenia. W przypadku planowanego tranzytu przez USA składasz wniosek o wizę turystyczną. Czy dostaniesz na 10 lat tego nikt na forum ci nie powie. Możesz dostać od 3 miesięcy do 10 lat. Możesz też dostać odmowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...