Skocz do zawartości

Praca Jako Lekarz (neurochirurg)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem neurochirurgiem zainteresowanym pracą w USA, ale nie mam o tym zielonego pojęcia :)

Jak to jest z pracą w USA jako lekarz, gdy skończyło się studia, staż i specjalizacje zrobiło w Polsce ?

Co muszę zrobić, abym mógł pracować tam jako lekarz, co muszę zaliczyć i ile to mnie więcej będzie trwać i kosztować ?

Głownie interesuje mnie New Jersey i New York, jeśli chodzi o pracę.

Prosił bym o pomoc/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz nostryfikować dyplom.Zaliczyć WSZYSTKIE egzaminy .Inaczej Twój dyplom w USA jest nieważny.Myślę ,że zacznij od pogrzebania w internecie na anglojęzycznych stronach ,wpisz w wyszukiwarkę np."nostryfikacja dyplomu w USA" .Z pewnością w necie znajdziesz niezbędne informacje.Wystarczy bardzo dobra znajomość angielskiego. Z tego co słyszałem to nostryfikacja dyplomu lekarskiego w USA nie należy do łatwych egzaminów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest sporo na ten temat w google. ogolnie mowiac, musisz zdac cala serie egzaminow i zrobic residency w szpitalu. egzaminy sa trudne, czesto dlatego ze obejmuja tematy o ktorych, jako neurochirurg, dawno nie myslales (np dermatologia.) Tu mozesz sobie poczytac wiecej.

http://www.usmle-courses.eu/license-requirements.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem neurochirurgiem zainteresowanym pracą w USA, ale nie mam o tym zielonego pojęcia :)

Jak to jest z pracą w USA jako lekarz, gdy skończyło się studia, staż i specjalizacje zrobiło w Polsce ?

Co muszę zrobić, abym mógł pracować tam jako lekarz, co muszę zaliczyć i ile to mnie więcej będzie trwać i kosztować ?

Głownie interesuje mnie New Jersey i New York, jeśli chodzi o pracę.

Prosił bym o pomoc/

A ja polecam zajrzec na strony polonijnych gazet, np. "nowy dziennik". W tej Nowojorskiej gazecie sa porady prawne, ogloszenia firm doradczych, sprawdzonych. Mozesz tez zajrzec na bazarynke.com. Tam masz numery do adwokatow, zawsze warto zadzwonic. Moge podac Ci namiary na bardzo komptentna osobe z dzielnicy Ridgewood, ktora byc moze doradzi Ci od czego zaczac.

Tak na marginesie, znam troche srodowisko lekarzy w USA. To ludzie bardzo otwarci na nowosci, chlonni wiedzy. Zawsze z entuzjazmem przyjmuja nowe pomysly.

Zawsze z podziwem patrzylam jak w pozornym haosie ich pracy, kryla sie doskonala organizacja i swietnie pomyslane procedury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Piszecie o tym ze trzeba zdać USMLE to rozumiem bo to forma nostryfikacji dyplomu ukończonych studiów .

Ale naprawdę trzeba robić od nowa rezydenture czyli badź co badź specjalizację ? - to by oznaczalo ze polska specjalizacja nie jest tam uznawana .

Ja jestem dopiero studentem medycnyny ale chiałbym wyjechac , i jesli to prawdą to nie opłaca mi sie robić specjalizacji w polce skoro i tak będę musiał o nią zabiegać tam , a w internecie są jedynie opisy jak wyjechać po skonczonych studiach i robić własnie tam speckę ...

Dlatego proszę o wyjeśnienie tej kwesti czy nie ma możliwosci wyjechać już jako specjalistą i po prostu zacząć już w USA pracę jako taki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tam jest opisana zwykła ścieżka dla studenta medycyny który kończy studia w pl , robi tylko staż , dostaje dyplom lekarza i chce wyjechać , zrobić specjalizacje ...

A mnie tak jak i założyciela interesuje ścieżka dla lekarza specjalisty czyli osoby która już w Polsce zrobiła rezydenturę ... Czyli grupe ludzi pod druczek wizowy I-140 o ile sie nie mylę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...