Skocz do zawartości

Colleges In Usa- Warto?pielegniarka, 2 Lata!


Kosmos1990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od zawsze chciałam być pielęgniarką. Mam teraz możliwość wyjazdu do Usa, do rodziny i pojscia tam do szkoly. Chcę dostać się do 2 letniego college, właśnie na pielęgniarstwo. Dodam, że jestem rezydentką USA juz od roku. Jaki dyplom uzyskam po tej szkole? Czy będzie on się liczył w europie? Zależy mi na czasie poniewaz z tego wzglęgu będę miała rozłąkę z narzeczonym. Nie chcę by przebywał on tam nielegalnie, tak jak i on. Obecnie pracuje on w Holandii. Czy po ukonczeniu takiej szkoly w usa mam szanse na prace w zawodzie poza usa? Jakie warunki musze spelnic aby dostac sie do szkoly? Czy po tej szkoly mam wyksztalcenie wyzsze jako licencjat?Jaki dyplom uzyskam?Co po nim będę mieć?Będę mogła wykonywać zawód?Bardzo prosze o odpowiedz...

Z góry dziękuję,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

nursing to studia czteroletnie ( nawet szescioletnie) po dwuletnim "business college" ( najwiekszy ripoff w biznesie "american education"...hehehe) otrzymasz tytul "nursing assistant" czyli po naszemu salowa czy nie masz wokol siebie kogos kto by ci naprawde dobrze poradzil ? naiwnosc ludzka nie zna granic. moze jeszcze jakis "agent" przyslal ci list powiadamiajacy ze wygralas zielona karte i za drobna oplata $1000 owa karte ci przysle ?......oops napisalas ze juz jestes "rezydentem" - to brzmi dumnie.....hehehe

p.s. dla poprawy humoru tzn ze oszukuja nie tylko aspirujace "pielegniarki" ale nawet "kucharzy" :

http://news.yahoo.com/culinary-school-grads-claim-were-ripped-off-203350240.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwa lata dostajes Associates Degree (1wszy stopien jak licenciat), I po tym musis brac egzamin NCLEX-RN. Nursing nie jest 4 tetnie moze byc ale to juz taki plus. Po egzaminu NCLEX-RN jestes pelna pielegniarka jako Registered Nurse I mozes szukac pracy.

Nie sulchaj tam makdonalda cos tam gupstwa gada:P

Jesli mazs RN nie ciezko jest w Europie Pracowac bo juz raz gdzies bylas pielegniarka.

Informacie o Programow:

http://www.gatewaycc...isteredNursing/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę by przebywał on tam nielegalnie, tak jak i on.

o co chodzi w tym zdaniu?

kolejna sprawa to mamy tutaj taki duzyy temat i moze cos z tego sie dowiesz jak jest z nauka itd

http://forum.usa.info.pl/topic/10067-zdobywanie-zawodu-pielegniarki-w-usa/

co do pracy w Europie to musisz sie dowiedziec w kazdym kraju jak moze byc z dyplomem i jakie mozesz miec trudnosci

Np w Anglii

http://www.nhsprofessionals.nhs.uk/flexible/flexible-nursing.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nursing to studia czteroletnie ( nawet szescioletnie) po dwuletnim "business college" ( najwiekszy ripoff w biznesie "american education"...hehehe) otrzymasz tytul "nursing assistant" czyli po naszemu salowa czy nie masz wokol siebie kogos kto by ci naprawde dobrze poradzil ? naiwnosc ludzka nie zna granic. moze jeszcze jakis "agent" przyslal ci list powiadamiajacy ze wygralas zielona karte i za drobna oplata $1000 owa karte ci przysle ?......oops napisalas ze juz jestes "rezydentem" - to brzmi dumnie.....hehehe

p.s. dla poprawy humoru tzn ze oszukuja nie tylko aspirujace "pielegniarki" ale nawet "kucharzy" :

http://news.yahoo.co...-203350240.html

LPN/LVN ( licensed practical nurse\ licensed vocational nurse) mozna miec juz po roku, RN odpowiednio dluzej, trzebaq zdac NLEX i TOEFL dla studentow z zagranicy, oczywiscie moze to trwac dluzej zaleznie od programu, natomiast kurs pomocy pielegniarskiej CNA trwa 2-3 misiace i konczy sie egzaminem stanowym,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nursing to studia czteroletnie ( nawet szescioletnie)

A także 2-letnie. Jak nie wiesz to nie opowiadaj glupot.

po dwuletnim "business college" ( najwiekszy ripoff w biznesie "american education"...hehehe) otrzymasz tytul "nursing assistant" czyli po naszemu salowa

Żeby być Nursing Assistant trzeba ukończyć 3-miesięczny kurs lub pierwszy semester szkoły pielegniarskiej oraz zdać egzamin po którym otrzymuje się certyfikat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze chciałam być pielęgniarką. Mam teraz możliwość wyjazdu do Usa, do rodziny i pojscia tam do szkoly. Chcę dostać się do 2 letniego college, właśnie na pielęgniarstwo.

Dwuletnia szkoła pielęgniarska de facto trwa 3 a nawet więcej lat, bo żeby w ogóle móc starać sie o przyjęcie musisz pozaliczać przedmioty wstępne. Dobrym pomysłem jest też zaliczyć od razu przedmioty bedące już częścią programu, które można "zrobić" zanim rozpocznie się nursing school. Sam program nie jest specjalnie trudny (choć łatwy też nie jest), ale b. intensywny i większość osób odpada z powodu niemożności efektywnego zaplanowania sobie czasu.

Dodam, że jestem rezydentką USA juz od roku. Jaki dyplom uzyskam po tej szkole? Czy będzie on się liczył w europie?

To będzie zależało od kraju w którym będziesz starała się o pracę. Wiele krajów wymaga by pielęgniarka miała BSN, a w przypadku ukończenia szkoły za granicą ukończone różnorakie kursy uzupełniające. Musisz sprawdzić.

Jakie warunki musze spelnic aby dostac sie do szkoly?

Pozaliczanie kursy wstępne (biologia, chemia, anatomia, matematyka, angielski, psychologia itp) oraz w miarę przyzwoite GPA. W szkołach gdzie kandydatów jest sporo a miejsc mało, średnia musi byc naprawdę dobra.

Czy po tej szkoly mam wyksztalcenie wyzsze jako licencjat?Jaki dyplom uzyskam?Co po nim będę mieć?Będę mogła wykonywać zawód?

Po 2-letniej szkole jesteś w zasadzie skazana na bycie tzw. bedside nurse, żeby awansować i zdobywać certyfikaty/specjalizacje trzeba mieć z reguły BSN lub MSN, ale można to zrobić już potem i w międzyczasie zdobywac doświadczenie jako pielęgniarka (płacą dobrze). Niektóre szpitale (tzw. magnet hospitals) nie zatrudniają ADN.

Z pracą dla pielęgniarek nie jest obecnie tak różowo jak parę lat temu, łatwiej na prowincji, ale i tak jest o wiele lepiej niż w innych zawodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwuletnia szkoła pielęgniarska de facto trwa 3 a nawet więcej lat

studentki pielegniarstwa, ktore uczylem logiki na akron u w 1989 roku mowily mi ze studia trwaja "normalnie" 4 lata - podaje wiec zrodlo "glupot"

nastepne zrodlo, wg ktorego trwaja dluzej niz 2 lata ( w zaleznosci od "sytuacji" ale kazdy ma jakas "sytuacje") cytuje powyzej-niejaka Jackie (ta od zwierzatek chyba ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A także 2-letnie. Jak nie wiesz to nie opowiadaj glupot.

Żeby być Nursing Assistant trzeba ukończyć 3-miesięczny kurs lub pierwszy semester szkoły pielegniarskiej oraz zdać egzamin po którym otrzymuje się certyfikat.

jesli amerykanska pielegniarke produkuje sie tylko przez 2 lata to juz nigdy nie dam sie polozyc do amerykanskiego szpitala-----poza tym dzieki za info jackie teraz juz wiem dlaczego te "pielegniarki" musialy "probowac" ( oczywiscie na moich zylach) wkluwac iv po trzy razy a nastepnie przychodzila ich szefowa i jeszcze ze dwa razy "probowala"...hehehe

american health care rulez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwa lata masz 1wsy stopien dyplomu(Associates) tak jak w Polsce Licencjat. W polsce pielegniarz/pielegniarka ma prawo do pracy po 3 lata I dyplom 1wszego stopnia(Licenciat).

Sa 2 Stopnie na Undergrad. Associates i Bachelors a na podyplomowe(Graduate) mas Masters lub Phd/Doctorate. Nie potrzebujesz Masters jak masz Bacholers zeby isc na Phd/Doctorate .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...