Skocz do zawartości

K1 - Wszystko W Jednym


adka0401

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

jestem w trakcie wypełniania formularza G-325a, tylko mam z tym formularzem dwa małe problemy, w latach 2008-2010 byłam jako au pair w USA i nie wiem czy mam w pytaniu o zamieszkanie w ciągu ostatnich pięciu lat wpisywać ten adres pod którym mieszkałam w USA? i drugie czy w pytaniu o zatrudnienie w ciągu ostatnich pięciu lat wpisuje się pracę jako au pair w USA (teoretycznie to nie była praca tylko wymiana kulturalna, więc pewnie nie) ale wolałabym się upewnić zanim wydrukuję ten formularz

no i jeszcze jedna sprawa, będąc au pair dostałam Social Securuty Number (bank nie chciał otworzyć mi konta bez tego numeru) czy wpisywać ten numer w formularzu G-325a, czy może ten numer jest nieważny?

mam nadzieje ze ktoś moze mi w tym temacie pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 441
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Właśnie udało mi się dodzwonić do ambasady do działu wiz imigracyjnych (a nie było to łatwe) telefon odbierają od 14-16 czyli tylko przez dwie godziny dziennie i w dodatku telefon jest cały czas zajęty.

Chodzi o formularz G-325A, który wypełnia sie i wysyła do narzeczonego/narzeczonej w usa. Byłam w usa jako au pair w latach 2008-2010. Nie byłam pewna jak wypełnić ten formularz w dwóch pytaniach:

1. Zamieszkanie w ciągu ostatnich 5 lat: pani z ambasady powiedziała że jak najbardziej można wpisać adres pod którym mieszkało się w USA jako au pair (oczywiście jeżeli było to nie dalej jak pięć lat temu)

2. Zatrudnienie w ciągu ostatnich pięciu lat: tutaj też można wpisać że było się w USA jako au pair, bo i tak mogą o to później pytać wiec dobrze jest taką informację podać

3. Social Security Number: numer jest oczywiście ważny i należy go wpisać

to tyle, mam nadzieje że jeżeli ktoś jest w podobne sytuacji to ta informacja pomoże

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich ponownie,

w książce "Fiance and Marriage Visas" Ilona Bray na stronie 69 jest info dot formularza G-325a, że któreś z narzeczonych musi złożyć 4 dokładne kopie tego formularza, czy może ktoś wie czy to chodzi o G-325a dot. obywatel amerykańskiego czy G-325a na mój temat?

tutaj jest link do strony z fragmentem tej książki: http://books.google.pl/books?id=IBPQiZXC0y0C&printsec=frontcover&source=gbs_ge_summary_r&cad=0#v=onepage&q&f=false

mam nadzieje ze ktoś może mi pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich ponownie,

w książce "Fiance and Marriage Visas" Ilona Bray na stronie 69 jest info dot formularza G-325a, że któreś z narzeczonych musi złożyć 4 dokładne kopie tego formularza, czy może ktoś wie czy to chodzi o G-325a dot. obywatel amerykańskiego czy G-325a na mój temat?

tutaj jest link do strony z fragmentem tej książki: http://books.google....epage&q&f=false

mam nadzieje ze ktoś może mi pomóc

Nikt nie musi skladac 4 kopii G-325A. Do petycji I-129F dolacza sie jeden G-325A za petitionera i jeden za beneficiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie,

mój narzeczony dostał NOA1 18 stycznia, a dzisiaj kiedy sprawdziłam status na stronie USCIS to oczywiście jest na etapie Initial Review, a pod tym napisali coś takiego: On January 25, 2013, your Alien Registration Number was changed relating to your I129F, PETITION FOR FIANCE(E). Czy to coś oznacza?

z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic konkretnego nie znacza. Pojawiło się sporo doniesień, że większość (wsystkie?) petycje złożone w ostatnich miesiącach 2012 i później dostają taki case status. Może zdarzenie polega na założeniu konta USCIS i nadaniu numeru A#? Nie wiem, zgaduję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...