Skocz do zawartości

Praca W Los Angeles Maj/czerwiec 2012-Pazdziernik 2012


Osetka24

Rekomendowane odpowiedzi

Hej:) Kończę właśnie medycynę w Polsce (jestem na 6 roku) i docelowo zmierzam do Los Angeles na rezydenturę (do tego niestety długa droga). W każdym razie chciałabym wyjechać przed swoim stażem do Los Angeles, na kilka miesięcy, znaleźć jakąś pracę, gdziekolwiek (kelnerka, barmanka etc). Bardzo zależy mi na tym właśnie mieście, gdyż chciałabym załapać się przy okazji na wolontariat w "moim wymarzonym" szpitalu :)

Czy jakaś dobra dusza, powiedziałaby mi czy jest szansa na znalezienie jakiegoś lokum jak już będę tam na miejscu? Nikogo nie znam w tych dalekich krainach (jadę sama i na wariata;) i zupełnie nie wiem od czego zacząć :) programy work and travel są, ale mam wrażenie, że zżerają za dużo kasy za "pomoc". Czy aby pracować w LA kilka miesięcy muszę mieć specjalną wizę, czy mogę wyjechać na turystycznej?

I wreszcie, może ma ktoś kontakt do właścicieli polskich lokali w LA np tej restauracji "Warszawa"? Mogłabym tam zacząć szukać pracy...

Z góry dziękuję za jakiekolwiek wskazówki! :)

Pozdrawiam, Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Zrób jakiś research, bo zupełnie nie rozumiesz realiów. Na turystycznej absolutnie nie możesz pracować a nielegalna praca (zakładając że ją w ogóle znajdziesz) zamknie Ci drogę do jakichkolwiek stażów w przyszłości... Na specjalną wizę (pracowniczą) do pracy w barze nie masz żadnych szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz pracowac legalnie to musisz miec wize do tego przeznaczona czyli J1. A zeby ją dostac , musisz skorzystac z "drogich" Work and travel :) oczywiscie jak chcesz , na własne ryzyko mozesz pracowac nielegalnie na turystycznej , ale nikt cie nie zatrudni, napewno nie w szanującej sie restauracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, nie rozumiem realiów kompletnie :)) Dlatego tu piszę :) Dzięki za informację! :) Nie mówię, że W&T są drogie, tylko nie znając rzeczywistości, nie mogę ich porównać :) Tak właśnie myślałam, że na turystycznej wizie mogę pracować tylko nielegalnie, a aż tak ryzykować nie chcę :) Jestem totalnie zagubiona w tym wszystkim :)

Myślałam również o opcji znalezienia jakiegoś pracodawcy na miejscu, który mógłby wziąć udział w programie W&T, ale szczerze mówiąc nawet nie wiem gdzie szukać ;) Cóż, a człowiek miał się za inteligentnego :P Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

restuarcja to zalezy jaka,ile zaplaca itd

do tego jak znajdziesz czas na wolontariat ?chyba ze bedziesz miec prace,mieszkanie i wolontariat blisko ...

co do lokum to cos juz szukalas w necie?

work i travel ma swoje programy ze mozesz na miejscu szukac pracy ..takie cos wez pod uwage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałam np o pracy przez 2-3 mce, a ostatni miesiąc wolontariat (gdyby udało mi się coś odłożyć, nie byłoby z tym problemów). Sam wolontariat tez nie jest pewny, bo póki co jestem na etapie formalnego załatwiania sobie wstępu do szpitala.

Przyznam się szczerze, że lokum jeszcze nie szukałam, gdyż póki co próbuję podjąć decyzję, czy wyjazd samodzielny, czy W&T. To drugie jest jak najbardziej kuszące, ale niestety mało jest propozycji z Kalifornii, o LA nie wspominając...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to musisz cos znalesc ze lecisz i szukasz na miejscu pracy

majac pozwolenie na prace oraz numer SSN cos znajdziesz,,ale pod warunkiem ze wezmiesz prawie kazda prace

chyba wiesz jak sie szuka pracy ?

jesli mylisz o takim czyms ze pozniej wolontariat to czemu nie,abys zarobila na swoje utrzymanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie biorąc udziału w programie Work and Travel mogę dostać pozwolenie na pracę tymczasową? Bo z tedo co patrzyłam na tę wizę J1 raczej nie mam szans... Nie myślę o zarobieniu "kokosów". Chciałabym tam pojechać przede wszystkim dla doświadczenia, udoskonalenia języka ang, wolontariatu oraz swego rodzaju konfrontacji moich wyobrażeń z rzeczywistością... Koszt egzaminów nostryfikacyjnych do dyplomu, to dla mnie ogromna kwota, więc najpierw musze wiedzieć, czy na pewno chcę się znaleźć na tym drugim końcu świata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz 3 wyjscia,postarac sie o wize pracownicza ale jak kzielu napisal nie masz szans..mozesz jechac na work i travel i dostac J-1 lub tez wyjazd na wizie turystycznej i praca nielegalna..

A dlaczego nie masz szans wyjechac na work i travel,,wiele osob tak leci bedac na ostatnim roku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...