Skocz do zawartości

Praca W Los Angeles Maj/czerwiec 2012-Pazdziernik 2012


Osetka24

Rekomendowane odpowiedzi

A czy nie biorąc udziału w programie Work and Travel mogę dostać pozwolenie na pracę tymczasową?

W jaki sposób chcesz te pozwolenie dostać ? Wszystko zależy od wizy na której chcesz wyjechać, na turystycznej / biznesowej nie ma mowy o jakiejkolwiek pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

No właśnie nie wiem! Gdybym wiedziała, z pewnością nie pisałabym na tym forum i nie pytałabym o radę, to chyba logiczne, prawda? Może dla kogoś kto był już kilka razy w US albo tam mieszka pytania tego typu są tendencyjne, jednak dla sporej ilości ludzi to są kwestie bardzo zagmatwane. Więc jeśli chcesz odpowidać mi za pomocą pytań retorycznych, to może w ogóle sobie daruj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wysil się może minimalnie bo żeby zdobyć pracę za granicą trzeba być chociaż minimum rozgarniętym...

Ludzi którzy by chcieli pracować / mieszkać / dostać tymczasowe pozwolenie na pracę w US jest jakieś kilka miliardów - fakt że jeszcze ich tu nie ma, powinien dać trochę do myślenia każdemu kto się próbuje tu dostać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osetka w twoim wypadku w gre wchodzi tylko work and travel :) moze i koszty sa bo trzeba wywalic ponad 2 tys ale z pewnoscią to odrobisz.W najgorszym razie po całym wyjezdzie wyjdziesz na 0 licząc juz wszystkie koszty łacznie z biletem , wizą itp. Mówisz ze w Californi ciezko znależc prace na W&T a łatwiej w Chicago i w NYC. Dlaczego tak sądzisz ?? np. ja osobiscie nie słyszałem o jakichkolwiek ofertach z Chicago , za to widziałem wiele z Californi , nawet masz dział na forum załozony "W&t California"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc! Ja pracowalem troche w Warszawie. Dzieki zalodze restauracji praca bardzo fajna i przyjemna. Jak juz bedziesz na miejscu to warto wejsc i sie zapytac czy kogos nie szukaja ale w dzisiejszych czasach bedzie ciezko sie tam zalapac. Szefowa dosc wyrozumiala wiec czasem moze zatrudnic nie baczac na to jaka masz wize;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szansę wyjazdu jak najbardziej :) Tylko rzadko trafiają się oferty z Los Angeles etc.Głównie NYC, Chicago... Cóż, chyba jednak wyjścia nie mam :) Ważne żeby w ogóle ruszyć do USA.

Dziękuję za ekspresową odpowiedź! :)

mozesz znalesc filme, ktora pozwoli ci wyjechac na work & travel bez oferty pracy, pozniej jak juz cos znajdziesz w Usa to wysylasz im informacje i dane pracodawcy.

pozdr. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam :) Zdecydowałam się na wyjazd z Work and Travel, ostateczną decyzję odnośnie firmy podejmę w najbliższym czasie. Na pewno wybiorę opcję Independent, dlatego tak czy owak czeka mnie szukanie pracy na własną rękę w LA.

Gdyby ktoś chciał jechać w podobnym terminie, byłoby miło gdyby się skontaktował :) Razem zawsze raźniej :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

NA początek chyba lepiej jednak jechać z W&T, bo inaczej samej 1 raz w Stanach, bez wizy J1 będzie cięzko. Nie tylko w tym sensie, że nie znajdziesz pracy bo nie masz na nią pozwolenia ale też możesz wzbudzić podejrzenia w ambasadzie lub u konsula na lotnisku, że chcesz pracować nieleganie i mogą ci nie dać wizy.

Jeśli chodzi o pracę w LA jest bardzo ciężko ją znaleźć. Ja byłam na opcji independent (samemu się szuka pracy) i znalazłam pracę po ponad miesiącu pobytu tam. Słyszałam, że skasowali w tym roku wyjazd z opcją independent więc nie wiem skąd masz info, że możesz wyjechać i sama szukać pracy. Weź pod uwagę fakt, że bardzo dużo Amerykanów przeprowadza się do LA na studia i też szukają pracy, albo przyjeżdżają sobie tam do pracy wakacyjnej. Oni jakby nie patrzeć mają większe szanse, bo pracodawca ma pewność, że mogą ich legalnie zatrudnić, odpada kwestia tego, czy pracownik poradzi sobie z językiem itd. Z drugiej strony jest też większe zapotrzebowanie na pracę w sezonie. Więc jeśli już jedź tam najpóźniej w maju bo potem to raczej nie będzie czego szukać. Aha i dobrze jest mieć doświadczenie w kelnerowaniu, sprzedaży co znacznie ułatwi znalezienie pracy.

Co do odkładania pieniędzy w LA...zapomnij :) za to lepiej uzbrój się w sporo kasy na początek bo będzie ciężko.Nie wiem gdzie planujesz mieszkać, ale generalnie LA jest drogie. I radziłabym ci znaleźć lokum przed wyjazdem, bo hotele są bardzo drogie i szkoda bulić na nie kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Hej:) Kończę właśnie medycynę w Polsce (jestem na 6 roku) i docelowo zmierzam do Los Angeles na rezydenturę (do tego niestety długa droga). W każdym razie chciałabym wyjechać przed swoim stażem do Los Angeles, na kilka miesięcy, znaleźć jakąś pracę, gdziekolwiek (kelnerka, barmanka etc). Bardzo zależy mi na tym właśnie mieście, gdyż chciałabym załapać się przy okazji na wolontariat w "moim wymarzonym" szpitalu :)

Czy jakaś dobra dusza, powiedziałaby mi czy jest szansa na znalezienie jakiegoś lokum jak już będę tam na miejscu? Nikogo nie znam w tych dalekich krainach (jadę sama i na wariata;) i zupełnie nie wiem od czego zacząć :) programy work and travel są, ale mam wrażenie, że zżerają za dużo kasy za "pomoc". Czy aby pracować w LA kilka miesięcy muszę mieć specjalną wizę, czy mogę wyjechać na turystycznej?

I wreszcie, może ma ktoś kontakt do właścicieli polskich lokali w LA np tej restauracji "Warszawa"? Mogłabym tam zacząć szukać pracy...

Z góry dziękuję za jakiekolwiek wskazówki! :)

Pozdrawiam, Agnieszka

Hej Nie wiem nic o wizach ale upewnij sie ze twoim wyksztalceniem przyjma cie tu. Mam kolezanke amerykanke ktora studiuje medycyne w Polsce na UJ Krakow i wlasnie nie dlugo bedzie zdawac egzamin medyczny w Berlinie ktory upowazni ja do pracy tutaj. Szczegolow nie znam ale tylko miej pewnosc ze po twojej szkole przyjma cie tutaj. A jak przyjma i spodoba ci sie to bedziesz bogata :P lekarze zarabiaja tutaj duzo :P powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...