Skocz do zawartości

Praca Dla Technika Dentystycznego-Staz,praktyka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem lic. tech. dent. po Uniwersytecie Medycznym. Niedługo kończę mgr. ze zdrowia publicznego. Chciałbym pracować jako technik dentystyczny w usa. Proszę o informację na temat tego zawodu, czyli

Jakie są mniej więcej zarobki ?

Czy jest duże zapotrzebowanie na tego typu zawód głownie interesuje mnie New Jersey, New York lub California.

Bardzo by mi pomogła również informacja na temat konkretnej pracowni protetycznej która praktykuję tego typu zatrudnienia.

Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie . :) sly6- odpowiedz więc jak tego cudu dokonać.Kto przy dzisiejszym bezrobociu ściąga pracownika z drugiego końca świata ,inwestując kupę kasy ? W dodatku tak naprawdę nie znając osoby a wiedząc ,że jest po szkole bez żadnego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o doświadczenie to mam 3 lata umowy o pracę , a od stycznia jestem właścicielem pracowni protetycznej. ;) Właśnie z tym szperaniem po internecie to non stop to robię ale to jest mało popularny zawód lub po prostu mało się o tym pisze... niestety :) Też uważam, że ściągnięcie pojedyńczego pracownika z bardzo daleka :) ponosząc nakłady finansowe może być dla pracodawcy mało atrakcyjną opcją, ale nie widzę lub nie znam innego sposobu zaistnienia tam na rynku pracy. Nawiązują do wcześniejszej wypowiedzi na temat prawa do pracy w USA-SSN w jaki sposób jest to do osiągnięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSN - pozwolenie na prace w USA dostają niejako automatycznie osoby które otrzymują GC ( zielone karty) . GC najłatwiej otrzymać poprzez sponsorowanie przez najbliższego członka rodziny ( obywatela USA ) lub loterię wizową. To tak w skrócie.

SSN to nie jest żadne pozwolenie na pracę. Na moim pisze "Valid for work with DHS authorization only" na przykład, a są takie na których pisze "not valid for work" - więc może powstrzymaj się przed udzielaniem takich porad. SSN natomiast do pracy jest niezbędny, natomiast samo pozwolenie to EAD (Employment Authorization Document), pracę umożliwia również posiadanie zielonej karty (czyli bycie rezydentem) lub posiadanie wizy pracowniczej L-1 lub H-1. To tak w skrócie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ,że nie masz bladego pojęcia.Zatrudniając się do pracy pokazujesz SSN z numerem a nie zieloną kartę. Jeśli jest zastrzeżenie "bez pozwolenia do pracy "to co innego.Zatrudniając się w każdej firmie żaden pracodawca nie żąda zielonej karty ani paszportu amerykańskiego tylko właśnie SSN.

Jak sam widzisz zastrzeżenie "bez pozwolenia do pracy" ( not valid for work ) coś oznacza.

Jak będziesz miał zieloną kartę a nie będziesz miał wyrobionego SSN to żaden pracodawca cię nie zatrudni bo nie będzie miał jak Cię zgłosić.

Często jest tak ,że Ci co wylosowali zielone karty zapomnieli aplikować o SSN we wniosku który wypełniają jeszcze w swoim kraju.Później przyjeżdżają do USA i otrzymują pocztą zielone karty a nie mogą iść do pracy bo nie mają SSN. Muszą osobiście biegać do urzędu i składać wniosek o SSN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...