Skocz do zawartości

Praca Dla Technika Dentystycznego-Staz,praktyka


Rekomendowane odpowiedzi

To wszystko jest prawda, z wyjątkiem tego że karta SS bez dopisku not valid for work jest skutkiem "pozwolenia na pracę" a nie nim samym. To że karta SS (a nie SSN ! przy samym numerze potrzebujesz właśnie jeszcze GC do tego - sprawdź sobie listę wymaganych dokumentów do I-9) wystarcza pracodawcy to jest prawda, ale znowu - jest to tylko skutek legalności przebywania w US i posiadania możliwości podjęcia pracy. I tyle... Pisanie że SSN jest niezbędne do pracy nie jest nieprawdziwie, ale daje zupełnie bezsensownym obraz co komu jest potrzebne żeby legalnie pracować w momencie gdy ktoś nie ma o tym pojęcia - a osoba pytająca ewidentnie nie miałą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko PESEL obywatel Polski otrzymuje w momencie urodzenia i nie trzeba składać wniosku :) Tak na marginesie ciekaw jestem w jaki sposób będą płacone podatki przez obcokrajowców w Polsce skoro zlikwidują NIP ? Ale to tylko tak głośno myślę ,nie na temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dopisał Sly6 również wiza pracownicza umożliwia otrzymanie SSN . Bez SSN nie ma co marzyć o legalnej pracy w USA .Podobnie jest w Polsce ,tylko tam nazywa to się NIP ( Numer Identyfikacji Podatkowej).

Ja to wszystko wiem (myślisz że dlaczego mam Valid with DHS approval only na mojej SS karcie ) ? Tylko kolejność wygląda tak :

zdolność do legalnej pracy w US (EAD / H-1B / L-1 / GC) uprawnia Ci do pracy i SSN a nie SSN (skądkolwiek) uprawnia Cie do pracy - i tylko tyle.

Inaczej może ktoś pomyśleć że weźmie skądś SSN (od kolegi co był na J-1 i dostał) i przyjedzie pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze strony rzadowej na temat dentystow i nie tylko

http://www.bls.gov/oco/ocos072.htm

jak moze byc z praca,placa itd

od tego nalezy zaczac ..widzialas moze taka strone juz?

numer SSN dostaje sie jak ma sie wize pracownicza tzn h1b ..

Stronę już odwiedziłam :) Domniemanego pracodawce w sumie można starać się przekonać odpracowaniem części poniesionych przez niego kosztów związanym z zatrudnieniem. Rozumiem już o co chodzi z SSN , dziękuje za informację. W każdym razie jeżeli komuś tematyka praktyki zawodowej oraz zatrudnienia jako technik dentystyczny w USA nie jest obca to byłabym wdzięczna za jakąkolwiek informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika ale Ty sie pytalas o wize h1b a teraz piszesz o praktykach zawodowych a to sa inne zasady przyjecia,inne wizy

oraz wiza na praktyki nie ma limitu jak jest to z h1b..

wiec jak ktos Ci napisze cos o praktykach to nie bedzie to samo co do h1b..a moze Ty chcesz tak poleciec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałam praktyka zawodowa rzeczywiście można to dwu znacznie zrozumieć, chodziło mi o praktykowanie zawodu, z tego co się orientuję to wizy H1b przeznaczone są dla osób wykonujących zawody specjalistyczne, udających się do Stanów Zjednoczonych, aby podjąć zatrudnienie u konkretnego pracodawcy. Aby zdobyć doświadczenie zawodowe lub odbyć praktykę u amerykańskiego pracodawcy, należy ubiegać się o wizę w ramach programu wymiany (J-1) lub stażu (H-3). Teraz dopiero nabieram jasności sytuacji, przepraszam ale jestem nie zorientowana :)

Czy większe szanse będę miała ubiegając się o staż lub praktykę niż o zatrudnienie ?

Zamierzam wyjechać po studiach mgr. staż lub praktykę na stanowisku technika dentystycznego nie mogę podpiąć pod uczelnie czy to jest istotne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche wyjechalo z tego forum ludzi na praktyki w roznych dziedzinach.I prawie nie mieli zadnych problemow aby dostac wize taka .

Praktyk szukaj po roznych fimach ktore takie cos organizuja ,jest pare takich firm w Polsce ze moga cos miec dla Ciebie

lub tez sama musisz pisac do roznych firm w USA o takie cos jak staz-praktyki ..

np taka firma

http://www.interns.pl/

http://www.pracaikariera.pl/serwis.php?s=26&pok=458

wpisz w szukaj na forum intership i zobaczysz co pisze o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałam praktyka zawodowa rzeczywiście można to dwu znacznie zrozumieć, chodziło mi o praktykowanie zawodu, z tego co się orientuję to wizy H1b przeznaczone są dla osób wykonujących zawody specjalistyczne, udających się do Stanów Zjednoczonych, aby podjąć zatrudnienie u konkretnego pracodawcy. Aby zdobyć doświadczenie zawodowe lub odbyć praktykę u amerykańskiego pracodawcy, należy ubiegać się o wizę w ramach programu wymiany (J-1) lub stażu (H-3). Teraz dopiero nabieram jasności sytuacji, przepraszam ale jestem nie zorientowana :)

Czy większe szanse będę miała ubiegając się o staż lub praktykę niż o zatrudnienie ?

Zamierzam wyjechać po studiach mgr. staż lub praktykę na stanowisku technika dentystycznego nie mogę podpiąć pod uczelnie czy to jest istotne ?

Monika zawod twoj jest bardzo atrakcyjny.

Raz ze nie taki popularny wsrod mlodych w USA drugie ze dobrze platny jesli jestes utalentowanym technikiem.

Dobry technik to jak dobry szewc to typowy rzemieslinik a tych w dzisiejszych czasach bardzo malo.

Podkreslam DOBRY. Bardzo czesto dobry technik jest wazniejszy niz dentysta, to swego rodzaju artyzm.

Szukaj najpierw na internship

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...