Skocz do zawartości

Losowanie Dv-2016 - Kiedy I Jak To Się Odbywa


Abdul

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mnie też czasem nachodzą myśli, że jest jakaś selekcja, że ONI by się nie zdali na ślepy los, no i tyle czasu mija od wysłania zgłoszenia do ogłoszenia wyników, czemu to tyle trwa? A tak sobie idąc dalej, tropem teorii spiskowych, to jak już tu ktoś wcześniej sugerował, jeśli faktycznie jest jakaś selekcja i nie wygram za pierwszym razem, to by oznaczało, że nie mam szans w kolejnych losowaniach? Chociaż, wytrwałość i konsekwencja też mogą być w sumie kryterium? :)

No i może część wygrywających jest wrzucana 'dla zmyłki'? (Nie spełniają wymogów, więc i tak odpadną podczas rozmowy). A ci bez wykształcenia, słabo znający język to taki wypełniacz do worka ze specjalistami, bo taniej siły roboczej też chyba im tam potrzeba? Trochę mnie może poniosło, ale takie myśli natrętne mam gdzieś tam z tyłu głowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz- jak ktos zostal wylosowany, to jasne ze bedzie snul kretynskie teorie jakim to on specjalista jest. Tez moze bym to robil...

Sa poza tym ludzie na forum ktorzy ewidentnie zadnymi specjalistami nie sa, nie robia z tego wielkiej tajemnicy za to wprost pisza ze ciezko pracuja i daja rade.

Z tym ze cala teoria upada jak sie okazuje ze wylosowano ludzi po zasadniczej ktorzy nie spelniaja wymogow ukonczenia szkoly i sa w ambasadzie odeslani na drzewo (przypadki byly opisywane na forum) czy ludzi z 10-letnimi banami za przesiedzenie wizy ktorzy byliby w procesie selekcji trywialni do odsiania.

To jest tylko i wylacznie 50 tysiecy wiz rocznie - w skali imigracji US to jakis ulamek procenta. Sprobujcie wyczaic co oznacza slowo "diversity" bo wiekszosc ewidentnie ma z tym powazne problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też czasem nachodzą myśli, że jest jakaś selekcja, że ONI by się nie zdali na ślepy los, no i tyle czasu mija od wysłania zgłoszenia do ogłoszenia wyników, czemu to tyle trwa? A tak sobie idąc dalej, tropem teorii spiskowych, to jak już tu ktoś wcześniej sugerował, jeśli faktycznie jest jakaś selekcja i nie wygram za pierwszym razem, to by oznaczało, że nie mam szans w kolejnych losowaniach? Chociaż, wytrwałość i konsekwencja też mogą być w sumie kryterium? :)

No i może część wygrywających jest wrzucana 'dla zmyłki'? (Nie spełniają wymogów, więc i tak odpadną podczas rozmowy). A ci bez wykształcenia, słabo znający język to taki wypełniacz do worka ze specjalistami, bo taniej siły roboczej też chyba im tam potrzeba? Trochę mnie może poniosło, ale takie myśli natrętne mam gdzieś tam z tyłu głowy ;)

Przecież nie ma szans aby w pół prześwietlić miliony zgłoszeń, wybadać kto co i jak :D.....przecież na podstawie zdjęcia nie będą selekcji robić(ten mi się nie podoba to odpada). Musieliby cały wywiad robić o danej osobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypełniając formularz, zaznacza się lub wypełnia pewne okienka, naprawdę nietrudno jest przesortować to po jakimś zawodzie, który w Ameryce jest szczególnie poszukiwany. Tu nie chodzi o żadne teorie spiskowe i tak jak napisałam mi się wydaje, że jest wstępna "selekcja". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypełniając formularz, zaznacza się lub wypełnia pewne okienka, naprawdę nietrudno jest przesortować to po jakimś zawodzie, który w Ameryce jest szczególnie poszukiwany. Tu nie chodzi o żadne teorie spiskowe i tak jak napisałam mi się wydaje, że jest wstępna "selekcja". :)

Nie ma. Diversity Visa nie ma i nie miała na celu ściągania specjalistów. A jeśli już to wymagania muszą być wysokie, bo ja i moi znajomi wykształceni w USA w dziedzinach strategicznych nie możemy przejść przez sito tej selekcji. Niektórzy już po kilka razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypełniając formularz, zaznacza się lub wypełnia pewne okienka, naprawdę nietrudno jest przesortować to po jakimś zawodzie,

A wypełniałeś kiedyś ten formularz? Tam jest tylko poziom wykształcenia i to wszytko, nawet bez nazwy specjalizacji, tylko czy szkoła średnia czy studia. Wiec niby jak posortować po zawodzie? To najkrótszy formularz świata ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...