Skocz do zawartości

Losowanie Dv-2016 - Kiedy I Jak To Się Odbywa


Abdul

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy tak czytam jak kto sie losuje to albo ktos mial inny formularz do wypelnienia lub tez sam tego nie robil ;)

jak Dragony napisala tam nie ma nic o zawodzie a jest wyksztalcenie...jesli chodzi o strone rzadowa loterii,co innego formularze no ale to juz po losowaniu

tak samo nie ma nic o tym jak umie sie jezyk ;) a nie kazdy kto skonczyl studia zna go dobrze ;)


ta strona jest od dawna :) a nie od tego losowania :)

wiec ta teoria upada -jest bajka ;) ze losuje sie po zawodach,znajomosci jezyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wypełniając formularz, zaznacza się lub wypełnia pewne okienka, naprawdę nietrudno jest przesortować to po jakimś zawodzie, który w Ameryce jest szczególnie poszukiwany. Tu nie chodzi o żadne teorie spiskowe i tak jak napisałam mi się wydaje, że jest wstępna "selekcja". :)

Jakby wybierali po zawodzie to by musieli DV zlikwidować bo nie mieli by komu przyznawać :). Wybitnych specjalistów to oni sami ściągają do siebie bez loterii, a np zwykłego elektryka to mogą sami sobie wyszkolić nie potrzeba im obcy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Każdy ma prawo myśleć inaczej. :) ja się przy niczym nie upieram, szczególnie jak nie mam na to dowodów. I mi nie chodziło o wszystkich specjalistów, są pewne zawody, które są potrzebne w USA.

Moja specjalizacja została wskazana przez Kongres USA jako strategiczna dla kraju. Juz chyba nie da się już być bardziej potrzebnym a wciąż widzę "have been not selected". Jak najbardziej to pomaga przy GC przez pracę czy specjalizację i osiągnięcia, ale, jak Dragony napisała, w formularzu to my właściwie wszyscy równi jesteśmy, bo skąd oni niby mają wiedziec kto jest jakim specjalistą. Nawet samo wykształcenie nie ma nic do tego. Jest tyle innych dróg imigracji przez zawód, że udział w loterii traktujemy jak zabawę, bo nikt przy zdrowych zmysłach nie opiera swojej przyszłości na mechanizmie, który daje szanse na pracę USA w okolicach procenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Tak, wypełnialiśmy formularze, sami, bez niczyjej pomocy. Wypełnialiśmy ten sam formularz co inni. :) Nie będę się z Wami spierać, bo to nie ma sensu. Tak jak pisałam, każdy ma prawo myśleć inaczej. Ja tylko myślę (jak i wiele innych osób, które brały udział w loterii, a z którymi często rozmawiam), że jest wstępna selekcja, nie uważam, że nie ma w ogóle losowania. :) Losowanie musi być, bo różne zawody wygrywają. I nie uważam, że się nie mylę, mogę się mylić i może nie być wstępnej selekcji. Tego nie mogę potwierdzić ani ja ani nikt z Was. :)

KaeR, a Tobie życzę szczęścia w kolejnym losowaniu. Może tym razem się uda. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj nie chodzi o spieranie sie lecz o to jak to wyglada naprawde

bo widze ze zapomnialas juz ;)

nie ma i nigdy nie bylo opcji takiej ze sie zaznacza zawod,znajomosc jezyka a jest aby wyksztalcenie i tak samo nie pisze ze np politechnika ;):D


takie sobie zdjecie z aplikacji

http://2931899.blogspot.com/

no i regulamin loterii :D instrukcja gdzie pisze jakie sa pola :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić, mogłam zapomnieć, ale czy przypadkiem jak wypełnia się pierwszy formularz, to nie zaznacza się kodu zawodu, w którym ma się doświadczenie lub wykształcenie? A potem już po wylosowaniu nie wysyła się dokumentów potwierdzających zawód?

Ja pamiętam, że my zaznaczaliśmy zawód, szukaliśmy kodu. A może naprawdę my wypełnialiśmy inny formularz w innej loterii? Oczywiście żartuję...

M.in. tutaj http://loteria-wizowa.pl/kto-moze-brac-udzial-w-loterii-wizowej/ jest o kodach zawodu... Jest to jeden z warunków loterii.

Czytając powyższe posty naprawdę wydaje mi się, że my rozmawiamy o innych loteriach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karolamo - jeśli masz wykształcenie średnie to nie zaznaczasz żadnych kodów zawodu. Więc na jakiej w tym przypadku podstawie ma być ta selekcja?

Tak jak napisał SuperTraveller - lista zawodów i ich kody to jest tylko dla tych co nie mają wykształcenia i muszą sie ratować zawodem.

ze strony, którą sama przytoczyłaś:

Warunek wykształcenia lub stażu zawodowego

Należy spełnić jeden z dwóch podanych warunków:

  • posiadać minimum wykształcenie średnie (ukończenie dwunastoletniego programu nauczania szkoły podstawowej i średniej - nie jest wymagana matura, tylko swiadectwo ukończenia szkoły średniej)
  • przepracować minimum dwa lata w ciągu ostatnich pięciu lat w jednym z preferowanych zawodów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karalom widze ze nie widzialas zdjecia z forumularzem ,gdzie masz tam pkt,pokaz mi ze masz zaznaczyc zawod?

fakt jest tam opisane jakie sa zasady lecz zawodu zadnego sie nie zaznacza :D

pkt 12 zobacz go dokladnie

http://2931899.blogspot.com/

kiedys w ds 230 i teraz 260 piszesz jak sie kwalifikujesz,czy wyszkalcenie czy tez doswiadczenie.

a zasady musieli napisac jakie sa ,ze masz 2 drogi :) i np zaznaczasz szkole zawodowa i pozniej udowadniasz ze masz zawod odpowiedni-doswiadczenie juz po losowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...