Skocz do zawartości

Jedno szybciutkie pytanie


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie co to jest petition approval notice?? Jak juz to dostalem to w ktorym momencie i wogole skad mam to wziasc bo wiem ze mi jest potrzebne do papierow o zielona karte. I przy okazji jak by ktos mogl mi napisac co dokladnie jest teraz potrzebne aby zlozyc wniosek na nia:) Z gory dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem co masz na mysli pytajac "co potrzeba aby zlozyc wniosek na nia". Na Zielona Karte? Nie sklada sie wnioskow na Zielona Karte ot tak sobie ani kiedy sie chce (w ogole nie ma czegos takiego jak 'wniosek na Zielona Karte' - jest petycja, jest aplikacja o adjustment..) To jest caly proces (w niektorych przypadkach trwajacy latami). Sam approval nie upowaznia cie od razu do skladania jakichkolwiek dokumentow. Musisz czekac na swoja PD. A PD zalezy od kategorii sponsorowania. Ludzie maja swoj approval od 2, 3 lat i dalej nie moga zlozyc dokumentow aby dostac Green Card.

Watpie aby ktos mial tyle chceci i zapalu aby Ci opisywac kazdy przypadek kiedy dostaje sie approval i co potem robic, gdzie sprawdza sie wszystko itd. To by wyszla epopeja. Dlaczego nie zapytasz kogos kto robil ci wszystkie dokumenty co masz teraz robic?

Na pozostale pytania powinien Ci odpowiedziec twoj adwokat badz ktokolwiek, kto prowadzi twoja sprawe, bo to o co pytasz to tak jakbys jutro szedl zdawac prawo jazdy a jeszcze dzisiaj pytal co to kierownica i gdzie to sie znajduje...

"pozyczek" pisze sie przez "z" z kropka. To tak na marginesie. Aha, a jak ktos sie stara o pozyczke to moze sie za darmo zarejestrowac na www.lendingtree.com - najwiekszym portalu gdzie skupione sa niemal wszystkie banki i mortgage companies udzielajace pozyczek. Jesli dana kompania czy bank bedzie zainteresowany aby ci udzielic kredytu to sam sie z toba skontaktuje. Jest to bezplatne. Nie musisz chodzic po bankach i prosic, tylko sami do Ciebie dzwonia badz wysylaja maila i mozna porownac warunki, procent itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze sie nie zrozumielismy. Wiec moja sprawa wyglada tak ze jestem w usa na wizie k1 i jestem juz po slubie teraz mam zamiar wyslac wszystkie papiery o zielona karte. Mam juz wszystko przyszykowane tylko nie wiem co to jest pettition aproval notice. Jesli byla bys tak mila odpowiedziec mi na to jedno pytanie to byl bym bardzo wdzieczny. odnosnie do spytania sie adwokata lub osoby zajmujacej sie moja sprawa to nikogo takiego nie mam poniewaz sam sie wszystkim zajmuje i nie mam zamiaru placic adwokatowi za takie sprawy. Z gory dziekuje za odpowiedz a jeszcze wracajac do pozyczek to pracuje dla firmy ktora udziela pozyczek Polakom wiec dlatego postanowilem umiescic to na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze sie nie zrozumielismy. Wiec moja sprawa wyglada tak ze jestem w usa na wizie k1 i jestem juz po slubie teraz mam zamiar wyslac wszystkie papiery o zielona karte. Mam juz wszystko przyszykowane tylko nie wiem co to jest pettition aproval notice. Jesli byla bys tak mila odpowiedziec mi na to jedno pytanie to byl bym bardzo wdzieczny. odnosnie do spytania sie adwokata lub osoby zajmujacej sie moja sprawa to nikogo takiego nie mam poniewaz sam sie wszystkim zajmuje i nie mam zamiaru placic adwokatowi za takie sprawy. Z gory dziekuje za odpowiedz a jeszcze wracajac do pozyczek to pracuje dla firmy ktora udziela pozyczek Polakom wiec dlatego postanowilem umiescic to na forum.

Nie zrozumielismy sie, bo nie napisales w jakiej jestes sytuacji. Approval notice mozna otrzymac w setkach przypadkow z ktorych kazdy jest inny. Z tego jest kilka sytuacji gdzie nie musisz wcale miec approval w rece aby ubiegac sie o Green Card (na przyklad jesli jest to malzenstwo z US citizen).

Nie musisz placic adwokatowi za takie sprawy jesli wiesz co masz robic, ale jak wynika z twojego postu nie masz bladego pojecia z czym sie je twoja sprawe. Dodam tylko abys juz na przyszlosc wiedzial, ze od przyszlego tygonia obowiazuja nowe formularze w USCIS. Jesli wypelnisz dokumenty na starych - cofna ci sprawe.

Osoby na wizach K maja teraz troszke uproszczona sprawe, bo jesli dokumenty sa zrobione poprawnie to w wielu przypadkach nie tylko dostaja Green Card bez zadnych interview, ale i nie musza czekac dlugo na Green Card.

Osoby na wizach K wypelniaja inne formularze niz osoby ktore ne wjechaly na K. Teraz (od pazdziernika) zmieniaja sie przepisy dotyczace tego co jest wymagane aby wyslac dla osob z wiza K.

Jesli nie zawarles zwiazku malzenskiego w ciagu 90 dni - dokumenty musza byc inne.

Jeszcze cos waznego: w wielu, a nawet bardzo wielu przypadkach, kiedy wyslesz dokumenty, przysla ci potem RFE. Od tego mometu az do momentu otrzymania przez nich wymaganych dokumentow sprawa jest polozona 'na hold', co oznacza, ze nie mozesz dostac pozwolenia na prace. Ustawowo maja 90 dni na przejrzenie od nowa twoich dokumentow. Dlaczego o tym pisze? Bo bardzo czesto urzednicy maja zupelnie inne tlumaczenie Affidavit (a raczej tego co tam wpisane) niz byc powinno badz zadaja dodatkowych wyjasnien. I w wielu przypadkach kaza od nowa wyslac dokumenty badz wytlumaczyc sytuacje, ktora jest zupelnie jasna.... Sa tu osoby na Forum, ktore przez to przechodzily.

Dlatego jesli nie jestes pewien to wydaje mi sie ze powinienes poprosic kogos o pomoc (chocby po to aby ci sprawdzil dokumenty). Immigration to nie sklep z butami gdzie idziesz kiedy chcesz i w razie problemow oddajesz. Ktos kto nie mial z nimi tu do czynienia nawet sobie sprawy nie zdaje jak to wyglada. Nie mowie zeby brac adwokata do przedluzania wizy czy do zmiany statusu (na studencka, gdzie powinna to za darmo zrobic szkola), ale do legalizacji pobytu radze sie dowiedziec dokladnie co i jak masz wypelniac jesli chcesz to robic sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gory dziekuje za odpowiedz a jeszcze wracajac do pozyczek to pracuje dla firmy ktora udziela pozyczek Polakom wiec dlatego postanowilem umiescic to na forum.

Hm... nie mam nic przeciwko reklamom (bo tak to dla mnie wyglada), ale zaraz pewnie pojawia sie nastepne typu: samochody sprzedajemy, najtansze bilety itd. A moze poproscie admina aby zrobil osobny watek dla osob, ktore cos chca zareklamowac? Wtedy kazdy zainteresowany szedlby w jedno miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam !

Mam Karina niesmiala nadzieje ze mi cos odpiszesz bo jestem wlasnie po lekturze twojego postu "Prosba ... " i w pelni sie zgadzam z wypowiedzia tam zawarta. Sledze formu od dawna (kiedy jeszcze mozna bylo przegladac forum bez logowania sie) jednak chyba im wiecej czytam forum i oficjalne strony odpowiednich departamentow tym chyba mniej wiem. Na moj post odpowiedziala KW ale nie wyjasnila wlasciwie czym sie roznia formyI-129F i I-130. Moj malzonek jest w PL moze przyjechac do US, ja tez majac GC moge zlozyc na niego petycje, jak rozumiem odpowiednia jest I-130 (chyba ze sie myle to prosze popraw mnie). Gdzie moge sprawdzic czasy oczekiwania na ropatrzenie petycji bo sie tez gubie w rozbieznosciach na glownej stronie i stronach lokalnych oddzialow. KW wspomniala cos o tym ze mozna oczekiwac na rozpatrzenie petycji na miejscu (US) ale z tego co sie orietuje tu chyab sie nie uda bo wiza B daje za krotki czas na czekanie (a czekania jest sporo choc nie wiem dokladnie ile). Mam nadziej ze ten post z moim pytaniem nie bedzie zbyt smialy bo po tym co bylo zawarte we wspomnianym na poczatku poscie jeszcze mniej jest we mnie odwagi do pytania. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okres oczekiwania moze wyniesc do 5 lat na GC dla twojego meza i najpierw skladasz I-130..

Moze Twoj maz czekac na GC w USA ale przez ten czas musi utrzymac status legalny a jak wiesz status turysty nie tak latwo utrzymac.No chyba ze bedziesz miec obywatelstwo to wtedy ten czas bedzie krotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...