Skocz do zawartości

Czy otrzymam wizę turystyczną po ślubie z obywatelem USA w Polsce?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam następujące pytania 
1. Czy po ślubie z obywatelem USA w Polsce będę mogła odwiedzać męża bez przeszkód w USA?
2. Czy otrzymam wtedy wizę turystyczną?
W ubiegłym roku w przeciągu dwóch miesięcy odmówiono mi przyznania tej wizy dwa razy. Za pierwszym razem osoba przepytująca mnie w Ambasadzie zrozumiała, że ubiegam się o wizę studencką, co było nieporozumieniem. Za drugim razem usłyszałam, że zarabiam za "mało" pieniędzy.
Sytuacja teraz się zmieniła, bo podjęłam drugi kierunek studiów stacjonarnych i w październiku zacznę drugi rok podobnie jak mój narzeczony tyle, że on studiuje w Stanach. 
Po ślubie nie zamierzam przez blisko trzy lata wyjeżdżać na stałe, ale bardzo chciałabym uzyskać prawo do odwiedzania go w Stanach.
Wszelkie informacje będą bardzo pomocne.
Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Teoretycznie tak. W praktyce zalezy od tego czy otrzymasz wize.

2. Biorac pod uwage dwie odmowy - (moim zdaniem) bedzie ciezko.

Nie za bardzo w tej sytuacji jest Ci co poradzic - wiekszosc ludzi po wzieciu slubu zamieszkuje razem lub wypelnia petycje ktora konczy sie zielona karta dla malzonka spoza US i wtedy zamieszkuja razem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam dokładnie procedur ale moja kombinacja jest taka. Zalatwiajcie wizę małżeńską czy narzeczenska. Tutejsi, forumowi spece podpowiedzą, która będzie lepsza i szybciej. Dostaniesz GC a ponieważ chcesz dokończyć studia w Polsce tzw. Biały Paszport dostaniesz bez problemu i będziesz mogła śmigać do USA nawet co miesiąc i żaden madrala na granicy się nie uczepi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch rozmowach raczej będzie ciężko. Małżeństwo z obywatelem w tym przypadku dodatkowo działa przeciwko tobie. Sama pomysł. Konsul na 100% będzie myślał że chcesz emigrować na turystycznej co jest oszustwem imigracyjnym. Także ja bym raczej się nie ludzila.  

Proces otrzymania wizy małżeńskiej trwa rok. Ja bym zaczęła działać a potem aplikować o reentry permit żebyś mogła dalej mieszkać w PL i nie stracić zielonej karty. K1 w tym przypadku trochę odpada bo musiałabyś siedzieć w US dobry rok czekając na zielona kartę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kto źle zrozumiał Konsul?  Podajesz w ds 160 rodzaj wizy,możesz to wytłumaczyć? 

Kiedy te odmowy były, w jakim czasie po sobie? Wiesz jakie są procedury jeśli chodzi o ślub w Polsce? 

Konsulowie widzieli takie śluby później były legalizacje w USA, byli też studenci co mieli wrócić dokończyć studia i pozostali Ci studenci w USA. Jak widzisz to nie takie proste jak by się zdawało i czasami lepiej iść droga jak wiza narzeczenska lub wiza małżeńska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wyczerpujące odpowiedzi. O ile dobrze zrozumiałam najlepiej w takim przypadku już starać się o wizę małżeńską. Z narzeczonym rozważamy czy brać ślub w kolejnym roku kalendarzowym czy czekać po ukończeniu studiów. W najgorszym wypadku tu będzie mnie odwiedzał jak do tej pory, a jak będą utrudnienia z małżeńską to zamieszkamy gdzieś w Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sly6 napisał:

Jak kto źle zrozumiał Konsul?  Podajesz w ds 160 rodzaj wizy,możesz to wytłumaczyć? 

Kiedy te odmowy były, w jakim czasie po sobie? Wiesz jakie są procedury jeśli chodzi o ślub w Polsce? 

Konsulowie widzieli takie śluby później były legalizacje w USA, byli też studenci co mieli wrócić dokończyć studia i pozostali Ci studenci w USA. Jak widzisz to nie takie proste jak by się zdawało i czasami lepiej iść droga jak wiza narzeczenska lub wiza małżeńska. 

sly6
Tłumaczyłam konsulowi, że chcą otrzymać wizę turystyczną, ponieważ chce zobaczyć miasta XYZ. Błędem było powiedzenie zdania, że podziwiam system edukacji. Po tym stwierdzeniu konsul powiedział, że zaaplikowałam po zły rodzaj wizy i wręczył papier odmowy. Miesiąc później zaaplikowałam jeszcze raz i w rozmowie konsul przez bardzo długą chwilę zastanowił się, co ma mi odpowiedzieć i stwierdził, że zarabiam za mało pieniędzy i zaaplikowałam za szybko bo moja sytuacja życiowa w cale się nie zmieniła.. To było 2 lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I miał rację ten Konsul że to był błąd z tym jednym miesiącem. To co powiedziałaś i napisałaś jest w systemie i teraz z kolejną wiza może być problem. Jeśli chcesz bo nie masz zakazu wjazdu to możesz iść znowu na rozmowę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...