Jump to content

motorolnik

Użytkownik
 • Content Count

  494
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by motorolnik

 1. Oczywiste. Z automatami chodzi o to zeby to robić na hurtową skalę, grubo poza możliwościami przerobowymi homo sapiens, i najlepiej aktualizując wszystko na bieżąco, żeby widac było czy poglądy się zmieniły czy nie.
 2. https://www.vice.com/en_us/article/qvgjj3/you-have-blood-on-your-hands-jewish-protesters-call-for-palantir-to-drop-its-ice-contract
 3. Jeden z linków do przeczytania https://www.uncomputing.org/?p=1983 [EDIT] kolejny, od whistleblowera https://www.theguardian.com/news/2018/mar/17/data-war-whistleblower-christopher-wylie-faceook-nix-bannon-trump
 4. Temat jest obszerny. Pewnie słyszałaś o Cambridge Analytica i mikrotargetingu wyborców? Pamiętam, że bodajże profesor David Carroll wywalczył w oparciu o GDPR albo FOIA dane o tym jak jest klasyfikowany przez fb. Poza Cambridge Analytica i jej klonami jest jeszcze Palantir (ten od Petera Thiela), który ma podpisane z federal gov liczne kontrakty na oprogramowanie do surveilance w oparciu o social media. Ten software wykorzystywany jest m.in. do lokalizacji kandydatów kto jest undocumented i trzeba do niego wysłać ICE.
 5. A to ciekawy detal. Abstrahując od tego czy pytali się żeby potwierdzić czy podasz te o których już wiedzieli albo dopiero je sprawdzili po tym jak się nimi podzieliłaś, to czy mogli tam znaleźć jakieś wątki np. o charakterze związanym z zagrożeniem bezpieczeństwa, np. udzielanie się w jakiś grupach radykalnych/esktremistycznych? Jakiś gab, 4chan, 8chan, 8kun, Iron March i te rzeczy?
 6. Jak składałaś wniosek o B1/B2 to już wypełniałaś w tej wersji, w której trzeba wymieniać profile w mediach społecznościowych oraz aktualne i stare adresy email?
 7. Ale kto zagłosował na tych, którzy sobie przypisują wyimaginowane zasługi w tym temacie "zniesienia wiz", to zagłosował. A o to przecież chodziło.
 8. Ja jeżdżę regularnie na wakacje do NYC i siedzę tam, bo syf poza NYC mnie nie interesuje.
 9. Większość Nowego Jorku to klasa B przestrzeni powietrznej. Jest pięć miejsc gdzie można jednak bez przeszkód operować dronem: Calvert Vaux Park in Brooklyn Marine Park in Brooklyn Flushing Meadows Corona Park in Queens Forest Park in Queens La Tourette Park (Greenbelt) on Staten Island W pozostałych miejscach należy mieć permit. W ogólności całego USA temat jest bardzo dobrze przedstawiony w wynikach szukania w google.
 10. Mobile Home? Od razu mi się przypomina niedawny odcinek Johna Olivera.
 11. Nope Alaska Has Some of the Most-Polluted Areas in the Country According to 2019 ‘State of the Air’ Report https://www.lung.org/local-content/_content-items/about-us/media/press-releases/sota-2019-alaska.html
 12. Nie bardzo rozumiem jak turystyczny wjazd do USA przez system ESTA miałby komukolwiek pozwolić na legalne "zostana tutaj i beda mieli lepsze zycia". Możesz mi to wytłumaczyć?
 13. Super, w temacie PPO/HMO/POS wklejam się z tym: https://www.carefirst.com/congress/find-the-right-plan/choosing-a-plan/understanding-plans.html
 14. Wow, dzięki! Pozwolę sobie wklejać materiały, w które się teraz wgryzam, a które może innym też się przydadzą: Premiums vs. deductible
 15. Zapraszam, tutaj zadałem pytanie:
 16. Cześć, HR-y jednego z pracodawców, do którego aktualnie jestem w trakcie aplikacji (H1B) podesłały mi taką ulotkę z benefitami: W praktyce to dobry zestaw? Na co powinienem przede wszystkim zwrócić uwagę? Dzięki!
 17. Skoro temat zeszedł na ubezpieczenia zdrowotne, mam bardziej szczegółowe pytanie. Zadać je tutaj czy sugerujecie inny wątek?
 18. tru dat. Jego wypowiedzi publiczne nabierają większego sensu jeśli słowa "America" / "country" / "USA" zastąpi się "ja i moja rodzina", a zamiast "swamp" będzie "każdy inny kto nie należy do mojej rodziny, kolesiów i usłużnych idiotów".
 19. + erdogan, modi z Indii, sisi z Egiptu. Z misiem xi byłoby lepiej gdyby nie to, że Chińczycy sobie z nim pogrywają jak chcą - takie love-hate relationship.
 20. Słyszałaś ostatnio o 14-tej ulicy na Manhattanie i o Main Street w Sanfran?
 21. Aktualnie CitiBike po raz kolejny bije rekordy w NYC, w planach jest kolejna ekspansja, tym razem dalej na północny Harlem i na Bronx. https://nyc.streetsblog.org/2019/09/06/citi-bike-hits-new-record-with-more-than-90000-rides-in-a-single-day/
 22. Hasidim to tylko południowy Williamsburg. Próbuje sobie wyobrazić jak ktoś musiałby dojeżdżać, żeby nie móc objechać dookoła. Inna sprawa, że ortodoksyjni w ogólności Żydzi mają hopla na punkcie samochodów i podpadają pod entitled drivers.
 23. @cclaudia Żeby nie być gołosłownym: Inaugural “Bike Train” Commute Takes Off From Williamsburg nowy "bike train" z Williamsburga w związku z utrudnieniami wynikającymi z remontu linii L metra. https://bklyner.com/bike-train-williamsburg/ Biketrain Offers a New Spin on Commuting by Bike "The biketrain concept, a group bike ride to help new riders feel more comfortable on city streets and experienced riders to find community, debuted on the West Coast around 2009." https://www.dnainfo.com/new-york/20121016/fort-greene/biketrain-offers-new-spin-on-commuting-by-bike/
 24. O ile LA jest zacofane w tym względzie to na pewno znajdziesz osoby, które podobnie dojeżdżają rowerem do pracy. W Nowym Jorku osoby, które dojeżdżają rowerami do pracy organizują się w grupki - są ustalone punkty zbiórki, początkowe jak i po drodze dla tych którzy dołączają się później. Razem jest raźniej i bezpieczniej, szczególnie jeśli trasa przebiega przez tereny gdzie cywilizacyjne zmiany jeszcze nie wpłynęły pozytywnie na obecność poprawnej infrastruktury rowerowej.
×
×
 • Create New...