Skocz do zawartości

Prosze O Pomoc !


Effa

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Karino !

Moja sytuacja jest dosc skomplikowana co uswiadomiono mi na forum ewiza . Moj problem polega na tym ze , przyjezdzajac tutaj bylam na wizie turystycznej , dostalam pobyt na pol roku , w miedzy czasie pobralam sie z rezydentem USA , obecnie moim mezem :) Pobralismy sie w marcu '07 , i od tego tez momentu cagnie sie moja sprawa w tej chwili ja jestem tutaj juz nielegalnie ... pytajac sie osoby ktora mi zalatwiala papiery , o to czy przedluzac sobie wize na pol roku odpowiedziala ze nie bo po wyslaniu papierow automatycznie zostaje legalnie tutaj , niby jakas ciaglosc wizy aby pozostala , ( papiery byly wyslane przed ukonczeniem mojej wizy ) . w tej chwli Nie ma [pojecia co robic Jestem tu nielegalnie i przypuszczam ze jest duze prawdopodobienstwo na moja deportacje .. Karino prosze pomoz !!

Pozdrowienia Effa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Twoja sprawe prowadzil adwokat? Wydaje mi sie, ze nie, bo takich glupot jak to, ze zona rezydenta jest legalnie kiedy sie wysle dokumenty do USCIS nie wymysla nikt inny jak Panie w agencjach badz notary public (ktorzy nota bene z prawem maja tyle wspolnego co ja z gotowaniem).

Nie napisalas wielu szczegolow sprawy. Jakie dokumenty wyslaliscie? I-130? Wnioskuje, ze tak.

Tylko wyslanie I-485 chroni cie przed wygasnieciem statusu, ale aby wyslac I-485 (czyli forme o legalizacje pobytu) musi nadejsc Twoja kolej, bo Ty jestes zona rezydenta a nie obywatela USA.

Napisz wiecej szczegolow - co wysylalas, kiedy itd. i zobaczymy jak mozna (o ile mozna) Ci pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Effa opisała swój przypadek na ewizie http://www.ewiza.com/forum2/tematy13/8669.htm i ludzie ją tutaj skierowali.

Jej mąż złożył na nią I-130, dostali Notice Of Action. Złożyła też papiery o pozwolenie na pracę ale je odesłano.

Doradzał jej notariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItaj Karino !!

Tak wiec moje papiery zostaly wyslane w dniu 16 .03.07 r. ( I-130 , I - 485, I -765 ) biore pod uwage to ze I-485 nie zostalo zaakceptowane z wiadomych przczyn . z Koncem marca moja wiza wygasla . Osoba ktora wysylala moje papiery pomylila adres nadawcy w wyniku czego wrocily one i ponownie zostaly wyslane oczywiscie juz po wygasnieciu mojej wizy . Droga Karino jesli bedziesz miala wiecej do mnie pytac prosze pisz .... jestem pelan nadzieii ze jeszce da sie cos jeszcze zdzialac ..

Pozdrawiam Effa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...