Skocz do zawartości

Staly Pobyt A Sluzba Wojskowa W Polsce


Rekomendowane odpowiedzi

przed wylotem do usa musialem podpisac dokument, ze po przylocie w ciagu chyba 30 dni, musze zapisac sie do (nie pamietam jak to dokladnie sie nazywalo) ale to cos jak rezerwa w wojsku usa chyba no i na poczcie wypelnilem taki dokument i wyslalem, niedlugo lece do polski na pare tygodni i nie chce zeby mnie zwineli do woja, kiedys rozmawialem z prawnikiem i powiedzial mi ze jak bede lecial spowrotem to musze zabrac ze soba dokument ktory by potwierdzal, ze sluzbe wojskowa bede odbywal w usa, moze nie opisalem problemu szczegolowo bo sam do konca go nie znam ale wiecie ocb

ktos sie spotkal z taka sytuacja??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miales kiedys komisje wojskowa w Polsce ?po drugie jak wylatywales do USA to zglosilesz sie do WKU aby Ich o tym poinformowac ze masz wize na pobyt staly no chyba ze poleciales na wizie turystycznej lub tez poleciales jako dziecko.

jest tez takie Forum gdzie powinni Ci odpowiedziec jak kto zrobic najlepiej :

http://forum.wojsko-polskie.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zeby to byla prawda co piszesz kolego.

Dowiedzialem sie ze w Polsce podczas mojej nieobecnosci przychodzily do mnie listy z WKU

i najprawdopodobniej po prostu mnie zgarna po moim przyjezdzie, a gdy bylem jeszcze w kraju aby mnie nie wzieli do woja musialem (chyba co rok) przedstawiac w WKU zaswiadczenie o tym ze sie ucze

ostatnimi czasy nic nie przedstawialem :)

slyszalem wlasnie ze mozna wziac dowod tej rejestracji w usa i przedstawic w WKU (chyba) ;) i bede ze sluzby zwolniony

pozdro i dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze wybacz ale zle przeczytalem,,myslalem ze napisane masz ze nie nadajesz sie do sluzby a Ty napisales ze sie nadajesz

jesli przychodzily listy i nikt nic nie robil a Oni przeslali twoja sprawe do prokuratury to moze tak byc ze Cie zgarnia jak nie na granicy to np w domu

najlepiej bedzie jak ktos z Twoich bliskich,znajomych zadzwoni do WKu lub tez pujdzie i nie podajac Twoich danych spyta sie jak ten problem rozwiazac a do tego masz ten link do forum i tam tez moze zasiagnac jezyka jak kto zrobic najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jestem na bieżąco w temacie bo mój syn skończył tydzień temu 18 lat.

W WKU można usłyszeć parę wersji tego co należy zrobić. Najprostsza - trzeba się po prostu wymeldować (czytałam jednak o przypadkach w których po wymeldowaniu nadal przychodziły wezwania). Wersja bardziej upierdliwa - idziesz do polskiego konsulatu po zaświadczenie dla WKU że mieszkasz na stałe w USA. Przesyłasz ten dokument do Polski do znajomego/krewnego wraz z upoważnieniem do złożenia w odpowiedniej instytucji. Upoważnienie można dostać albo w konsulacie (za kilkadziesiąt dolarów) albo po prostu postarać sie o tzw. Apostile (za kilka dolarów). IMO lepiej od razu wystrzelić z grubej rury i zdecydować się na upierdliwą wersję na wszelki wypadek.

Zaznaczam jednak że mojego syna zaczęto by ew. ścigać dopiero na jesień, Ty masz trochę inną sytuację bo już Ciebie szukają. Nie wiem czy procedura jaką opisałam wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mojemu znajomemu kazali zdac ksiazeczke wojskowa jak wyjezdzal, wiec nie powinni robic wiekszego problemu z osobami na pobycie stalym w kraju innym niz Polska,

swoja droga to pewnie tez w duzej mierze nadgorliwosc niektorych pracownikow WKU, podobno teraz brakuje ludzi do wojska, ale nie ma sie co dziwic jak tyle mlodych ludzi wyjechalo za granice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...