Jump to content

Slub Z Amerykanką


Juno

Recommended Posts

Witam! Będę się żenił z kobietą która posiada OBYWATELSTWO amerykańskie.

Mam kilka pytan:

Po ilu dostane Social, Pozwolenie na prace itp.

Kiedy bede mogl wyjechac do polski?

Po ilu dostane GC?

Po ilu mój syn (15 lat) zostanie zalegalizowany?

Dziekuje i Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Było już o tym na forum chyba ze 100 razy, ale będę uprzejma i napiszę:

Po pierwsze: nic nie piszesz o swojej sytuacji, skąd mamy wiedzieć czy jesteś legalnie czy nielegalnie? Ma to wpływ na niektóre odpowiedzi.

Po drugie: o SSN możesz się starać z chwilą gdy papiery imigracyjne zostaną przyjęte przez USCIS. Idziesz do urzędu Social Security z potwierdzeniem przyjęcia papierów do rozpatrzenia. Najczęściej na karteczkę z numerem czeka sie ok. 2 tygodni, ale zdarzają się przypadki że kilka miesięcy. Tak więc nikt Ci nie powie na 100% po ile dostaniesz numer.

Po trzecie: EAD (pozwolenie na pracę) dostaje się po paru tygodniach, ale ustawowo mają na to czas do 90 dni, więc jeśli nie dostaniesz EAD po kilku tygodniach to nie pozostaje nic innego jak grzecznie czekać.

Po czwarte: żeby pojechać w międzyczasie do Polski potrzebujesz tzw. Advance Parole. Ale jeśli jesteś w USA nielegalnie to nie ruszaj się póki nie dostaniesz GC, bo nie zostaniesz wpuszczony z powrotem.

Po piąte: to po jakim czasie dostaniesz GC zależy od tego gdzie mieszkasz i pod który urząd podlegasz. Czas oczekiwania masz na stronie https://egov.uscis.gov/cris/jsps/ptimes.jsp Szukasz czasów rozpatrzenia I-485.

Po szóste: jeśli syn jest razem z Tobą w USA to dostanie GC w tym samym czasie co Ty. Dla celów imigracyjnych zostanie uznany za "stepchild" Twojej żony. Musi być na niego złożona osobna petycja.

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje ci bardzo za odpowiedz.

Jestem nielegalnie.

Slub bedzie w NC. Tam tez bede mieszkal.

Czy moj syn dostanie rowniez social w tym czasie co ja czy dopiero gdy dostanie GC?

Co do osobnego wniosku dla mojego syna - mozesz mi udzielic wiecej informacji?

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

A co na to Twoja koscielna zona ,czy czasami nie bedzie tak ze po paru latach wezmiesz rozwod a potem ja sciagniesz do siebie?Bo to tez musisz wziasc pod uwage aby sie nie wpakowac w cos co moze zaszkodzic Tobie.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...