Skocz do zawartości

Zdobywanie Zawodu Pielęgniarki W Usa


Jackie

Rekomendowane odpowiedzi

Aaaa... zupełnie zapomniałam o tym wątku! :D

Akma, kurs CNA jest jak bułka z masłem. Podstawy (naprawdę PODSTAWY) anatomii i tzw. basic nursing skills (ścielenie łóżek, mierzenie ciśnienia, mycie pacjenta itd.) Clinicals na początku są trudne, bo trzeba się przełamać i nauczyc nowego rodzaju stosunków międzyludzkich ;) Ale za to bardzo ci sie to potem przyda podczas clinicals w szkole pielegniarskiej.

Będzie OK, trzymam kciuki! :D

Dzięki, kochana, właśnie robię badania i szczepienia do CNA. A jutro zaczynam lifespan.

Reszta dziewczyn już tu nie zagląda? Wiesz, co tam u nich słychać w kwestii pielęgniarstwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

  • Odpowiedzi 366
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam wszystkich.

Jestem w Stanach od kilku miesiecy.Chcialabym rozpoczac studia pielegniarskie.Stad moje pytanie,jak tutaj w Stanach to wszystko wyglada.Od czego powinnam zaczac??

Mam nadzieje,ze ktos z wasznajdzie czas i opisze mi to wszystko krok po kroku.

Bylabym baardzo wdzieczna:)

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Jestem w Stanach od kilku miesiecy.Chcialabym rozpoczac studia pielegniarskie.Stad moje pytanie,jak tutaj w Stanach to wszystko wyglada.Od czego powinnam zaczac??

Mam nadzieje,ze ktos z wasznajdzie czas i opisze mi to wszystko krok po kroku.

Bylabym baardzo wdzieczna:)

Pozdrawiam serdecznie.

Najlepiej sie dowiadywac u zrodla czyli na uczelni w Twoim miescie.Udaj sie do doradcy na uczelni i tam Cie on poprowadzi krok po kroku.Poszczegolne kroki beda wygladac roznie w zaleznosci od Twojego statusu i wymagan uczelni.

Powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Witam wszytkich ! z przyjemnością przeczytałam wszytkie to zamieszczone wpisy i coraz bardziej podoba mi się pomysł studniowania pielęgniarstwa w USA. Wiem, że droga kręta i jak narazie wydaje mi się to wsztki abstrakcją, jednak mam pewnien pomysł na start. Zaczełam zastanawiać się czy nie dało by rady wyjechać na 1 rok do USA jak Au pair, podszkolić język i podjąć studia pielęgniarskie na poziomie ADN. I moje pytanie brzmi: Czy ktoś zna może taką osobę której się to udało, być nianią, pomagać w domu i przy okazji studniowć. Dodam, że teraz w PL jestem na 2 roku pielęgniarstwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciesze sie, ze trafilam na ten temat. W przyszlym roku planuje wybrac sie do Nursing School. A konkretnie mam w planach zostac CNRA. Czytalam wiele na ten temat, ze to duzo nauki, ciezko sie dostac, bardzo odpowiedzialna praca, nie kazdemu sie udaje itp. Jednak chcialabym sprobowac. Zawsze chcialam zostac lekarzem, ale z racji wieku i finasnow nie jest mi chyba dane isc ta droga. Powiedzcie mi prosze jak jest w Nursing School. Jak sie dostac? Co oni na polska mature?! ile was to kosztowalo? Skad mialyscie na to finanse...kredyt studencki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

To Ja może trochę na temat innego zawodu, ale związanego z "healthcare"

Od 8 lat jestem Ratownikiem Medycznym (Paramedic) w stanie NJ.

Pracuje dla AtlantiCare oraz CapitalHealth. Jeżeli kogoś interesuje ten kierunek, to służę pomocą.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Witam :)

Pytań mam mnóstwo! Wiem że odpowiedzi głównie powinnam szukać już na poszczególnych uczelniach, ale trzeba przyznać, że system edukacji w USA jest tak baaardzo różny od polskiego, że nawet kilka odpowiedzi na moje pytania pomogą mi wyklarować sytuację, z góry dziękuję za jakikolwiek odzew :)

Za 1,5 roku kończe studia jednolite magisterskie w Polsce, myślę o tym by wywrócić życie do góry nogami i się przeprowadzić do USA i tam się pouczyć, bo wciąż mi mało ślęczenia nad książkami. Myślę o pielęgniarstwie w Chicago, chociaż NYC też jest opcją.

Po pierwsze-czy pracę jako RN jest 'trochę' trudniej znaleźć, czy naprawdę rynek jest już przesycony RN'ami?

Po drugie-Mam obywatelstwo, ale jak już wspominałam w Polsce ucze się od 4 klasy szk.podst. Czy będę mogła się załapać na financial aid, czy jednak polska edukacja w tym przeszkodzi? Widziałam że za in-state tuition się płaci w zasadzie 3x mniej na CC, jak stać się takin in-statem? Widziałam że prawo jazdy stanowe jest takim dowodem, ale logika mi podpowiada, że to coś zbyt piękne by było pójść zdać prawko w Chicago i płacić 3x mniej

Po trzecie- Czy moje studia to jakoś się będą liczyć czy mogę papier sobie...wiadomo co :) szczególnie że studiuję farmację, więc czy i tak musiałabym te pre-req. zaliczać? Ile to mniej więcej zajmuje czasu(czy można się zmieścić i 1 roku?) Czy możliwe jest połączenie nauki z pracą chociażby part-time? Niestety finanse to duże utrudnienie...

Po czwarte- Czy da radę w trakcie uczęszczania już na zajęcia podciągać się z języka angielskiego jednocześnie? Czy tylko z perfect angielskim można w ogóle o tym myśleć? Mój angielski jest komunikatywny, ale szału nie robi!

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...