Skocz do zawartości

Zdobywanie Zawodu Pielęgniarki W Usa


Jackie

Rekomendowane odpowiedzi

czesc wszystkim

jestem Polka. obecnie jestem w US jako international student. chce uczyc sie na pielegniarke i chcialabym po szkole starac sie o wize z prawem pracy, potem moze o zielona karte.

czy ktos ma informacje jakie sa szanse na dostanie takiej wizy, co trzeba zrobic zeby ja dostac, czyli jakie wyksztalcenie najlepiej tu osiagnac, czy wystarczy juz associate degree czy lepiej miec bachelor's degree? jaka specjalizacje najlepiej wybrac?

mam magistra z fizyki z Polski, jak to moze mi tu pomoc?

bede bardzo wdzieczna za wszelkie informacje, wskazowki, przyklady, kontakty

Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

  • Odpowiedzi 366
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witajcie!

Odskoczę swoim postem od tematu i spytam Was bo na pewno się orientujecie, jakie szanse w amerykańskich szpitalach mają pielęgniarki, które zdobyły mgr w Polsce?

Dodam, że obecnie jestem na etapie pisania pracy licencjackiej, w czerwcu czeka mnie obrona, następnie planuję magistra, w miedzy czasie pracę na oddziale by uzyskać 2-letni staż .

Oczywiście wiadomą sprawą jest, że język musi być excellent, zatem nie poruszajmy jego wątku :)

Czekam na odpowiedź, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No więc wczoraj zaliczyłam NUR 130 :) Teraz czeka mnie NUR 135 i tylko 3 semestry do końca! ;)

Jest trudniej niż myślałam że będzie, ale i tak pracując full-time i w zasadzie ucząc się tylko parę godzin tygodniowo dałam radę bez większych problemów dostać B. Trochę początkowo byłam rozczarowana, bo do tej pory jechałam na A, ale już się pogodziłam z tym, że nie dam rady przy tak napiętym planie zajęć.

Poniedziałek: w szkole od 9 do 3.30 (wykład i zajęcia praktyczne).

Wtorek: praca od 3 do 11.30.

Środa: praca od 3 do 11.30.

Czwartek: (wykład i zajęcia praktyczne).

Piątek: praca od 3 do 11.30.

Sobota i niedziela to prawdziwy horror: clinicals od 7 rano do południa i praca od 3 do 11.30.

Mam czas na odrobienie zadań domowych z dzieciakiem, ugotowanie obiadu parę razy w tygodniu i zrobienie prania. Chałupę ogarniam powierzchownie :) czekam na wakacje na generalne sprzątanie.

Na szczęście posłuchałam mądrzejszych od siebie i zaliczyłam wszystkie tzw. gen ed i prerequsites zanim zaczęłam szkołę pielęgniarską. Nie wyobrażam sobie teraz dodatkowo zaliczać fizjologię i Human Development (czyli dodatkowe 4 wykłady i labs).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkie pielęgniarki.. Mam pytanie. jeśli w Polsce kończe licencjat i w USA zdam NCLEX to wtedy mam tytuł RN czy Bachelors of Science i Nursing ?? I jeszcze jedno .. orientujecie sie może jak wygląda robienie magistra w USA? ile lat , ile pieniędzy? czy jest możliwość żeby pracodawca finansował naukę? i jaki wtedy się ma tytuł.. Master in nursing czy coś takiego ??? proszę o odpowiedź !! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie pielęgniarki.. Mam pytanie. jeśli w Polsce kończe licencjat i w USA zdam NCLEX to wtedy mam tytuł RN czy Bachelors of Science i Nursing ??

RN jesteś niezależnie od tego czy jesteś ADN, BSN czy MSN.

Z tego co sie orientuję to po polskiej szkole pielęgniarskiej i zdaniu NCLEX jesteś ADN.

I jeszcze jedno .. orientujecie sie może jak wygląda robienie magistra w USA? ile lat , ile pieniędzy?

Co do czasu - zależy. Co do pieniędzy - kosztuje to sporo.

czy jest możliwość żeby pracodawca finansował naukę?

Obecnie o wiele trudniej znaleźć szpital ktory będzie pokrywał koszty nauki. Jesli już, to zwracają kilka tysięcy rocznie.

i jaki wtedy się ma tytuł.. Master in nursing czy coś takiego ??? proszę o odpowiedź !! :)

MSN - Master of Science in Nursing, przy czym najczęściej robi sie specjalizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

No więc po raz drugi nie dałam radę skończyć z "A", miałam 91.34%, brakowało 1.16% :)

Mogę się za to pochwalić tym że zdalam HESI na 1013 punktów. Mam czas na odpoczynek do 24 sierpnia, i tyle wolnego czasu że nie wiem co ze sobą zrobić :) Człowiek jednak przyzwyczaja sie do szaleńczego tempa. Pewnie zleniwieję gdy trzeba będzie zaczynać nowy semestr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...