Skocz do zawartości

Zdobywanie Zawodu Pielęgniarki W Usa


Jackie

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 366
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 1 miesiąc później...

Odswiezam temat!

jak Wam idzie? jak potoczyly sie wasze kariery? ja jestem w polowie kursu CNA - w Presbyterian Homes w Evanston - maja darmowy program i 3 razy do roku organizuja kurs na ktory dostaje sie 10 osob. placilam tylko $125 za ksiazki wiec duzo mniej niz gdziekolwiek indziej. zamierzam robic rn w truman college i jak dobrze pojdzie to po fall bede miala wszystkie potrzebne klasy zaliczone. co myslicie o zrobieniu LPN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak Wam idzie? jak potoczyly sie wasze kariery?

Nadal się uczę, a moją pracę truno nazwać karierą ;)

ja jestem w polowie kursu CNA - w Presbyterian Homes w Evanston - maja darmowy program i 3 razy do roku organizuja kurs na ktory dostaje sie 10 osob. placilam tylko $125 za ksiazki wiec duzo mniej niz gdziekolwiek indziej. zamierzam robic rn w truman college i jak dobrze pojdzie to po fall bede miala wszystkie potrzebne klasy zaliczone.

Zalicz dodatkowo WSZYSTKIE klasy z programu które możesz robić nie będąc jeszcze w programie. Inaczej czeka Cię horror. Przyznam szczerze że nie jest to specjalnie trudny materiał, ale jest go ogrom do opanowania w krótkim czasie - prócz teorii są zajęcia praktyczne do zaliczenia i clinicals, masa zajęć domowych i testów, jak będziesz zmuszona w tym samym czasie zaliczać mikrobiologię, fizjologię itp. to po prostu nie dasz rady jednocześnie pracować nawet na poł etatu - a doświadczenie jako CNA bardzo Ci sie przyda, zarówno w szukaniu potem pracy jako RN jak i w samej pracy.

co myslicie o zrobieniu LPN?

W Illinois LPN nie są już zatrudniane w szpitalach, będziesz skazana na pracę w domu opieki. Jeśli Ci to odpowiada to super, jeśli chcesz pracować w szpitalu to radzę od razu zrobić RN - to tylko 2 semestry więcej. Obecnie zaraz po szkole jest ciężko znaleźć pracę, lepiej mieć większe możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Super duper nie musisz znać, bo nie będziesz operować jakimś specjalistycznym językiem, tym niemniej IMO angielski jedynie w stopniu podstawowym to zdecydowanie za mało. Musisz porozumiewać się z pacjentami i pielęgniarkami.

wiele pielegniarek ( RN), z ktorymi mam na codzien do czynienia przez telefon to Filipinki, ktore moze tylko mysla, ze mowia po angielsku

komunikowanie sie z nimi to po prostu horror

na szczescie zazwyczaj zachowuja sie tak jakby czytaly "script"

a ja znam go z gory i nie musze sie wsluchiwac w mamrotania

powiedzcie mi, jak taka osoba mogla w ogole ukonczyc studia pielegniarskie ?

a moze im nostryfikuja te dyplomy z Manili ?

jeez :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Koniec szkoly :D Jestem juz RN, wprawdzie wciaz jeszcze bez licencji, ale to juz bedzie pestka ;) Najwczesniej bede mogla podejsc do egzaminu stanowego w lutym. No a potem to juz szukanie pracy sie zacznie...

W wakacje zaczynam kolejne kursy potrzebne mi do BSN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...