Skocz do zawartości

Zdobywanie Zawodu Pielęgniarki W Usa


Jackie

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 366
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jackie ma racje, teraz nie jest latwo o prace dla absolwentow. Najpierw trzeba przejsc przez Intership (6 miesiecy), a obecnie ilosc miejs jest ograniczona a kandydatow wiecej niz zwykle. Wiele szpitali zamknelo programy dla absolwentow i przyjmuja tylko z doswiadczeniem. Na Intership (jesli w ogole jest) przyjmuja raz, najwyzej 2 razy w roku. W szpitalu, gdzie chcialam pracowac maja na ogol ok 30 ofert pracy dla RN, ale wylacznie z doswiadczeniem. W tym roku nie przyjeli nawet polowy z zeszlorocznej liczby absolwentow. A poniewaz w pierwszej kolejnosci przyjmowali tych, ktorym placili za studia i pracownikow, ktorzy uzupelniali wyksztalcenie, to tak naprawde przyjeli tylko kilka zupelnie nowych osob!

Nie pracuje w szpitalu, tylko w wiezieniu stanowym :D Bardzo mi sie ta praca podoba, a benefity stanowe sa znakomite. (razem z nimi mam $66.000) Poza tym mozliwosci awansu dla RN sa bardzo duze, takze zakres swobody w podejmowaniu decyzji duzo wiekszy (kilkakrotnie wiecej standing orders niz na ER, poza tym lekarze polegaja w duzym stopniu na ocenie RN, inaczej niz w szpitalu). W takim miejscu dopiero widzi sie sens przygotowania RN do assessment). Wyzwanie jest wieksze, ale tez znakomita okazja do doskonalenia assessment skills. Ostatnio przyjelam nowego pacjenta, potem psychiatra przepisal dokladnie moja notke z badania wstepnego :) Mialam znakomita instruktorke z psychiatrii i to sie teraz przydaje. Odpada tez duzo pracochlonnych czynnosci, ktore powinny wykonywac nursing assistants, ale jak dobrze wiesz Jackie, duzo z nich ma dopracowana do perfekcji umiejetnosc znikania, gdy ich potrzebujesz :lol: Tutaj wystarczy "kiwnac palcem" i porzadkowy juz leci :D A oni nie za bardzo moga odmowic wykonania nawet najgorszej roboty, bo od razu wpadaja w klopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Będzie OK :) I gratulacje :)

Ja również mam mały update: skończyłam wczoraj BIS 101 ze średnią 98,6% :D

Za 4 tygodnie zaczynam BIS 240.

KB, podziwiam. Ja mam cykora, do takiej roboty się nie nadaję :D Skrobnij coś jak znajdziesz czas, ciekawie się to czyta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Jackie. Z tego co pamietam, ty uczysz sie rowniez na RN, nieprawdaz?

Tak, chcę się załapać do Nursing School w styczniu - jak dobrze pójdzie (a na to się zanosi) to dostanę się bez problemu i zacznę zajęcia w sierpniu przyszłego roku, tzn. trochę później, bo jako "czynna" CNA będę zwolniona z NUR 115. Do tego czasu chcę zaliczyć EDU 206, BIS 241, SOC 100 oraz SPE 101, w ten sposób zostaną mi tylko 3 semestry po 2-3 dni wykładów w tygodniu + clinicals, co będę w stanie pogodzić z pracą bez obaw że zwariuję :)

BTW - znalazłaś już szpital który będzie Cię sponsorował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz tego troche na glowie. Ja jak zaczelam clinical nursing, to taka bylam spanikowana, ze zrezygnowalam z pracy na caly semestr, a potem to sobie lekko dorabialam przez 1-2 dni gora.

Szpitala jeszcze nie znalazlam, bo nie zaczelam szukac pracy. Nie mam jeszcze licencji, a bez licencji to mnie nie beda chcieli ogladac. Co do szpitala, to mam jeden na oku, zlokalizowany 3 bloki od mojego domu :) Wiem, ze sponsoruja tam pielegniarki na H1B visa, ale z tym moim statusem studenckim nie mam na to szans, bo trzeba miec BSN. Ale powiem Ci szczerze, ze sie nie nastawiam na sponsorowanie, bo jak zaczne szukac i wybrzydzac to w ogole nikt mnie nie zatrudni. Pare lat temu, mojego znajomego w takiej samej sytuacji zatrudnil i zaczal sponsorowac jeden ze szpitali miejskich. Z tego co wiem, w obecnej sytuacji ekonomicznej, szpitale miejskie nie zatrudniaja tak chetnie jak wczesniej, nie wspominajac juz o jakims tam sponsorowaniu. Z jednej strony fajnie by bylo, ale z drugiej strony kicha, bo ten moj znajomy o ktorym wspomnialam wczesniej czeka juz 2 lata i jakos sie nie zapowiada, ze dostanie GC w najblizszym czasie. Zreszta spojrz sobie na 2 kategorie w visa bulletin. Wczesniej byly jakies daty, a teraz to juz tylko Unavailable. A dlatego tez kicha, ze jak ktos jest w takiej sytuacji jak on, to nawet do Polski nie moze poleciec, bo jego status jest pending i zadna wiza go nie obejmuje. Dla mnie mozliwosc latania do polski jest bardzo wazna dlatego nie moze sobie pozwolic na to, zebym znalazla sie w sytuacji gdzie nie bede mogla leciec do Polski przez 5 czy Bog wie ile lat. Ale sie rozpisalam... Prawo imigracyjne zmienia sie jak w kalejdoskopie. Zajoba mozna dostac :/

Za priorytet sobie postawilam zdobycie doswiadczenia, a potem powrot do szkoly, a cala reszta jest w rekach losu. Nie ma sie co niepotrzebnie stresowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie zdublowac moj post:

Przez pomylke zdublowalem zakup i przywiozlem do USA slownik medyczny, angielsko-polski i polsko-angielski autorstwa panow Slomskich. Moze ktos potrzebuje, odsprzedam po kosztach. Nowiutki, nie czytany. Propozycje z cena prosze kierowac tu lub na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaagoda, znam to uczucie z czasu, gdy przygotowywalam sie do NCLEX. Bedzie dobrze, zobaczysz. Mam bardzo dobre powerpoint materialy do farmakologii, jesli chcesz to moge Ci wyslac (wyslij mi swoj e-mail na priva) Jesli potrzebujesz czegos, to pisz w tym temacie.

Jackie, napisze wiecej dzisiaj lub jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...