Skocz do zawartości

Zdobywanie Zawodu Pielęgniarki W Usa


Jackie

Rekomendowane odpowiedzi

o to nie jest ciekawie z zaplata

ja zaraz po szkole a bylo to w 2007 w marcu poszlam do pracy do nursing home i na dzien dobry dostalam $12, potem po jakims czasie doszlam do $14, ale zachcialo mi sie szpitala :blink: bo wiecej sie dzieje i placa lepsza :rolleyes:

pytasz czym sie moja praca rozni... a no jakos tak kwieciscie opowiedzialas ze wydawalo mi sie ze masz baaaardzo duzo pracy,

moze u mnie jest roznica bo ja na ICU albo poziom nizej jestem , i jakos tej pracy nie ma tak duzo :rolleyes:

a pracuje 3 dni po 12 godzin a potem 4 dni wolne taki system ma moj szpital

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 366
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 1 miesiąc później...

Jestem na półmetku PSY 100 i RHT 101 :) Na marginesie - psychologia jest nudna jak flaki z olejem, prowadząca zajęcia przemiła, ale nauczycielką być nie powinna. Za to pisanie esejów na RHT idzie mi bezbłędnie i naprawdę z przyjemnością chodzę na te zajęcia.

Chemię mam z głowy, za parę tygodni zdaję CLEP. W lecie "robię" biologię, na jesień A&P. Matematykę też mam z głowy, zdałam placement test na 4. Zaraz po A&P zdaję ASSET i podchodzę do pielęgniarstwa. Mam czas do stycznia.

Nauka 4 x w tygodniu, praca oraz dom to trochę za dużo jak dla mnie, naprawdę nie umiem sobie już trafić :) Bałagan mi nigdy nie przeszkadzał, ale brudu nie znoszę, tymczasem od paru tygodni moja łazienka wygląda jak chlew ;) Mój mąż to dobry człowiek, ale do zajmowania się domem końmi się go nie zaciągnie... na szczęście lekcje z młodym odrabia i odkurza ;) Na jesień zacznę szukać pracy na 1/2 etatu, najchętniej po 2 X 12h w weekendy. Doszło do tego, że zapominam komu sprawdziłam ciśnienie, a komu nie... ;)

Przepraszam za te żale, ale musiałam się wygadać :D

Aha, RN zaraz po szkole dostaje w Chicago i okolicach 24-26 na godzinę. Z tym że jest coraz trudniej znaleźć pracę, jest sporo ofert, ale dla pielęgniarek z doświadczeniem. Trochę inaczej to działa niż w przypadku CNA, gdzie na doświadczenie przymykają oko, w końcu wystarczy kilka tygodni żeby złapać wiatr w żagle, z RN jest znacznie trudniej i dłużej to trwa, a płaci się więcej. Jak to określiła moja menedżerka - nowicjuszce RN przez rok płacisz za nic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki Jackie, masz niezly kolowrotek. Jesli bedziesz czegos potrzebowac, to daj znac. :)

U nas stawki sa podobne, choc koszty zycia na szczescie nizsze. Absolwenci tez maja problemy ze znalezieniem pracy, nasz lokalny szpital moze w tym roku zatrudnic mniej nowych RN niz w zeszlym, bo potrzebuja ludzi z doswiadczeniem. Na dodatek maja wiecej podan od absolwentow niz zwykle. W przyszlym miesiacu wyjasni sie, czy dostane te prace czy nie, mam nadzieje, ze bedzie dobrze.

Trzymaj sie Jackie! Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czesc. Mam pytanie do Jackie. Jak wygladal egzamin na CNA, to znaczy czy pytania byly podobne do tych http://www.nurseaidetesting.com/sampletest.asp. Te pytania wydaja mi sie troche za proste i dlatego chcialbym wiedziec czy to tylko przyklady czy maja jakies odniesienie do rzeczywistego testu. Chcialbym tez zapytac ile czasu trwa cały test. Ja wlasnie skonczylem kurs Cna i Pra i za miesiac mam egzamin w Wright College. Dzieki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...