Skocz do zawartości

Zdobywanie Zawodu Pielęgniarki W Usa


Jackie

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 366
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Hej dziewczyny>

Prosze,nie smiejcie sie z moich pytan-jestem nowa i troszke trace orientacje.

Chce studiowac nursing w Wetherford college-tX,znalazlam tam accelerate program na LVN ktory trwa jeden rok.Zajecia sa co dzien od 8 -do 16.

Skladalam papiery zeby zaczc od tego sierpnia ale zabraklo mi pkt. i teraz bede chodzic do college na biologie i nutrition(za to daja jakies dodatkowe pkt) oraz wzielam sobie angielski zeby czuc sie lepiej.Bede musiala zdac tam tez Toefla-zdawalam w marcu ale zabraklo mi paru pkt.

Wymyslilam sobie ze poniewaz jestem juz nie najmlodzsa to kazdy rok jest dal mnie cenny,zdobede LVN , pojde do pracy a potem moze pracujac bede mogla zdobyc RN?

Co o tym myslicie? ja chcialabym bardzo pracowac w przyszlosci w szpitalu i z malutkimi dziecmi-czy myslicie ze jest to mozliwe? Jesli tak to co po kolei musze zrobic?

I co to znaczy CPN? jakos nie moge sie doszukac.I jeszcze jedno pytanie-czy jak skoncze szkole w TX to potem moge sie przenosic do innego stanu czy w kazdym stanie musze zdawac znowu jakis egzamin?

Boje sie jeszcze tego ze skoncze studia i nie dostane pracy bo nie bede miala doswiadczenia a swoje lata juz mam wiec moze nie beda chcieli starszej kobitki bez doswiadzcenia?.Co na ten temat mozecie powiedziec?

Wiem ze moje pytania moga sie Wam wydac naiwne lub glupie ale ja dopiero staram sie jakos "nauczyc" tej Ameryki i znalezc swoje miejsce i wierzcie mi ze nie jest to latwe w moim wieku-i z zupelnie innym zawodem,z ktorym tu przyjechalam.

Z gory dziekuje za wszystkie informacje i uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Katia.

Jesli mozesz, to zrob od razu RN, coraz mniej instytucji chce zatrudniac LPN/LVN. Duzo szpitali szuka glownie RN. Niemniej sporo osob robi LPN a potem RN. Wiekiem sie nie martw, brak doswiadczenia jest wiekszym problemem.

CPN to nursing assistant, najlepiej odpowie Ci Jackie. Nie musisz zdawac NCLEX ponownie jesli zmieniasz stan, ale moga byc inne dodatkowe wymogi.

Do pracy na NICU, na ogol wola z dowiadczeniem, ale nie ma reguly. Na maternity zawsze jest najwiecej chetnych i trudno sie dostac..

Zapraszamy do naszego grona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[]

Dziekuje bardzo za odpowiedz.Jakis czas temu pisalam do Jackie na prv. i dostalam od niej odpowiedz ale potem jakos sie urwalo-widze ze ona ma duzo pracy.Mam jeszcze pare pytan.Czy CPN jest -ze tak powiem "pod" LVN? bo jesli tak to dlaczego CPN ma wiecej mozliwosci pracy niz LVN? i co to jest ten skrot NICU? gdybyscie mogly,odpowiadajac na moje posty rozwijac skroty ,bylabym wdzieczna.Bede sledzic teraz wszystkie Wasze listy-wracam do starych postow i ciagle sie czegos nowego dowiaduje.To mile poczuc sie ze nie jest sie samemu.Ja mam juz dzieci dorosle,moge sie zajac tylko szkola.Maz mnie wspiera ale nie ma zielonego pojecia o niczym-jak to wiekszosc Amerykanow.Bardzo prosze Was wszystkie,jak bedziecie mialy chwile czasu zeby pomyslec o mojej sytuacji i napisac ,bede wdzieczna.Licze szczegolnie na Jackie.A propos imion-Jackie pisala o imieniuMagic-tak wlasnie od 5 lat moj syn Maciek jest przedstawiany w Anglii.:-))

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Caly czas mysle ,czy nie masz racji zeby od razu robic RN.Ale te prerequisist!!!!To mnie przeraza,ze wszystko tak dlugo trwa a czas mi ucieka.Gdybym sie zdecydowala na ten college w Weatherford to musialabym mieszkac z tesciowa-rok bym wytrzymala-mylse-ale juz 2 lata zeby zrobic RN byloby trudne.I dzis jak sprawdzalam strone tego college to nie znalazlam tego przyspieszonego programu-moze zrezygnowali na przyszly rok? i wtedy na pewno lepeij mi zrobic RN bo czasowo to chyba to samo,tylko duzo trudniej.Sama nie wiem co dalej-ale na pewno za tydzien zaczynam 4 rozne przedmioty na ACC-tu u siebie.Prosze, wesprzyjcie mnie jakos moralnie bo chyba zalapalam dola.:-((]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy CPN jest -ze tak powiem "pod" LVN?

Nie, nie jest 'pod' LVN. LVN to coś pomiędzy CNA (Certified Nursing Assistant) a RN (Registered Nurse). CPN to Cerified Pediatric Nurse.

bo jesli tak to dlaczego CPN ma wiecej mozliwosci pracy niz LVN?

Bo jest kilka szczebli wyżej :) Nie dość że jest RN (Registered Nurse) i często BSN (czyli ma tzw. Bachelors of Science i Nursing) to w dodatku specjalizację potwierdzoną certyfikatem.

i co to jest ten skrot NICU?

Neonatal Intensive Care Unit. Czyli oddział dla wcześniaków i noworodków z poważnymi schorzeniami wymagającymi hospitalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 4 tygodnie później...
łatwa jest nostryfikacja dyplomu licencjata i czy chcą polskie pielęgniarki i pielęgniarzy

Zależy gdzie. W większych miastach wcale nie jest tak różowo, w tej branzy też jest recesja. Nie spotkałam się ze szczególym zapotrzebowaniem na pielęgniarki z Polski - wszystko jedno skąd, byle było wykształcenie, doświadczenie no i papiery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...