Jump to content

Łączenie Rodzin A Ciąża Siostry


Fang

Recommended Posts

Witam!

Wiem że nie jest możliwe w ramach łączenia rodzin "ściąganie" rodzeństwa, sytuacją wyjątkową może być powożna choroba lub ciąża rodzeństwa, które posiada stały pobyt - tak przynajmniej powiedział mi kiedyś prawnik. Jako brat nie mający obywatelstwo o jaką wizę (o ile to możliwe?) w przypadku ciąży siostry mógłbym się ubiegać? Moja siostra obawia się że nie będzie jej stać wynając nikogo do opieki dziecka a zanim zacznie pracować to też sporo czasu minie po urodzeniu, chciałaby abym przyjechał i jej pomógł. Czy ktoś wcześniej słyszał o takiej sytuacji? Wszelkie informacje będą dla mnie cenne. Dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

To był prawnik imigracyjny w stanach, byłem na wizie H2B i interesowałem się wtedy róznymi opcjami przedłużenia pobytu, teraz jestem w polsce i wynikła taka sprawa. Innymi słowy jest to możliwe? Piszesz że wchodzi w gre turystyczna, studencka lub pracownicza, czyli jest podstawa o ubieganie się o wize pracowniczą w takim przypadku? Musialbym isc do pracy na okres kiedy moja siostra by nie pracowała.

Link to comment
Share on other sites

Zle mnie zrozumiales...napisalem o takich wizach abys mogl wyjechac do USA a czy dana wize otrzymasz nie zalezy od siostry a od Twoich intencji oraz czy sie zalapiesz na taka wize tzn czy spelniesz wymagania .

Innymi słowy nie jest możliwe w żadnych okolicznościach ściagnąć rodzenstwo w ramach łączenie rodzina tak jak to ma miejscy w przypadku dzieci lub rodzicow?

Link to comment
Share on other sites

Ona ma obywatelstwo, niemniej z tego co prawnik mi mowil to mi nic daje chyba ze w wyjatkowej sytuacji jaka jest ciaza a oczekiwanie kilka lat to z kolei paranoja, dostane wize jak dziecko juz bedzie duze? Czyli ogolnie moge ja zaczac namawiac do powrotu do Polski?

Link to comment
Share on other sites

Ona ma obywatelstwo, niemniej z tego co prawnik moiwl to mi nic daje

Daje, bo tylko obywatel może sponsorować rodzeństwo.

chyba ze w wyjatkowej sytuacji jaka jest ciaza

Ciąża siostry żaden sposób nie pomoże. Prawnik pinkolił od rzeczy albo go źle zrozumiałeś.

a oczekiwanie kilka lat to z kolei paranoja, dostane wize jak dziecko juz bedzie duze?

Nawet bardzo duże, w tej kategorii czeka się ok. 13 lat na wize imigracyjna.

Czyli ogolnie moge ja zaczac namawiac do powrotu do Polski?

Możesz się starać o wizę turystyczną i siedzieć w USA kilka miesięcy, najczęściej dostaje się wizę na pół roku.

A jeśli siostra faktycznie sobie nie poradzi sama to powrót do Polski nie jest złym pomysłem, choć to oczywiście od niej zależy.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...