Skocz do zawartości

Pierscionek


anussia

Rekomendowane odpowiedzi

Takie pytanie z innej beczki do kobiet - sorrki jak wstawilam post w zle miejsce na forum..

Na ktorej rece nosicie pierscionek zareczynowy - czy na lewej bo wasza druga polowka jest ze stanow (i to on sie oswiadczyl jakby nie patrzyc) czy na prawej zgodnie ze zwyczajem polskim?? ;)

Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poslse nosilam po polsku a jak przyjechalam do USA to jak wszyscy tutaj,

Przy pierwszych odzwiedzinach zmienilam obroczke na lewa reke, ale przy nastepnych juz nie:), jakos nie "siedziala" ;)

ale znam osoby ktore sa juz lata tutaj a dalej nosza na prawej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie noszę biżuterii w ogóle, bo nie lubię, nawet obrączki nie wkładam :)

Ale sądzę że najlepiej nosić tak jak komu wygodniej ;) Zawsze się można zasłonić tym, że w rodzimym kraju są inne obyczaje. Szczerze mówiąc to nawet nie wiedziałam że są różnice jeśli chodzi o pierścionek zaręczynowy. Czy ktoś wie skąd to się wzięło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie uwazam ze noszenie pierscionka na lewej rece jest bardziej praktyczne chociazby dla mnie bo mi w niczym nie przeszkadza jako ze jestem praworeczna.. a poza tym czy nie wydaje wam sie to logiczniejsze - lewa reka jest blizsza sercu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Osobiscie zawsze nosilam i nosze pierscionek i obraczke na lewej rece. Czy w Polsce czy teraz w USA. A tak nawiasem mowiac to chyba w wiekszosci krajow nosi sie na lewej rece. Z moich obserwacji (zwracalam na to uwage ogladajac filmy z roznych krajow) wynika, ze na prawej rece nosi sie glownie w krajach bylego bloku komunistycznego. Czy ktos to zauwazyl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie po obraczce noszonej na prawej rece poznac za granica obywateli 'bylego bloku komunistycznego' - jak najbardziej rzuca sie to w oczy. Niemniej uwazam za smieszne przekladanie obraczki w zaleznosci od miejsca pobytu i lokalnych tradycji . Moj maz nie jest Polakiem i oboje nosimy obraczki a ja rowniez pierscionek zareczynowy na palcu lewej reki - tak jak tu na zachodzie i nie przekladamy ich gdziekolwiek jezdzimy.

Pozdrawiam, D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noszenie obraczki na prawej rece jest typowe dla Polski (nie spotkalam sie z takim zwyczajem u innych narodowosci) a ma to znaczenie historyczne, podajze po powstaniu styczniowym wszystkie wdowy na znak zaloby przelozyly obraczki na prawa reke, i tak juz pozniej zostalo. Pierwszy raz slysze ze jest to typowe dla bylego bloku komunistycznego, no ale moze sie myle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...