Skocz do zawartości

Nie Chcieli Mnie Wpuscic


yolmen

Rekomendowane odpowiedzi

witam , chcialem powiedziec o moim malym icydencie ktory mnie spotkal przy wjezdzie do stanow na lotnisku Newark. Obecnie jeszcze nie mieszkam w stanach na stale , karte mam od roku ostatnio bylem w listopadzie i teraz 2 tygodnie temu. Sadzilem ze pojdzie gladko ze spojrzy na karte i sobie wejde tym czasem poprosil drugiego urzednika papiery schowal w foliowa koperte i poszlismy do pokoju (ten w ktorym bylem jak mialem jeszcze koperte zamiast zielonej) no i na spokojnie czekam az mnie wywolaja sadzac ze to tylko rutynowa kontrola czy cos. Zostawlem zawolany. Koles sie pyta gdzie mieszkam , ja na to ze jeszcze w Polsce. Urzednik to po co ci ta zielona karta ? i zaczol mnie straszyc ze mi ja w tym momencie zabierze. mowil ze mam sobie wyrobic cos (chyba chodzilo mu o bialy paszport) i wpisal w komputer ze mnie o tym poinformowal. Tak sobie mysle po cholere bialy paszport jak nawet nie bede przebywal po za stanami 1 rok. slyszalem o takich akcjach ze sa problemy z wjazdem ale nie sadzilem ze sa az tak wyczuleni na tym punkcie. Nie mialem szans na wyrobienie paszportu bo wlatywalem w piatek wieczorem a wylatywalem w poniedzialek. Teraz pytanie czy mozna bialy paszport wyrobic w ambasadzie czy nie bardzo ? no i cena takiego papierka? Jesli bedzie trzeba robic w stanach to czy znowu bede mial klopoty z wjazdem ? Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli urzędnik podejrzewa że osoba z GC nie mieszka na stałe w USA tylko watuje po to by utrzymać status to ma prawo skierować sprawę do sądu imigracyjnego i w tym momencie przestaje się liczyć owe magiczne 6 miesięcy czy rok poza granicami USA.

Biały Paszport to najlepsze wyjście. Lub zamieszkać w końcu w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalatw sobie ten bialy paszport bo jak bedziesz znowu probowal wjechac mozesz miec jeszcze wieksze problemy. Teraz kazdy urzednik imigracyjny na lotnisku bedzie widzial ta notke...No chyba, ze juz jestes z powrotem w Polsce...no coz. Powodzenia.

I ten post to przestroga dla innych, ze kazdego to moze spotkac. I ja wcale sie nie dziwie urzednikom, ze zaczynaja byc przeczuleni na tym punkcie. Sama bym zadala pytanie jak ktos z GC powiedzialby mi, ze mieszka w Polsce - "Na co Ci ta karta?"

I raczej stwierdzenia typu - Tobie to dobrze, bo nie maz zadnych zobowiazan w Polsce - na mnie nie dzialaja. Z Polski wyjechalam i wszystko zostawilam zalatwione. A jezeli mialabym cos co wymaga jeszcze troche czasu przebywania w Polsce, zorientowalabym sie dobrze, czy moge o tak sobie wyjechac pojawiajac sie raz na jakis czas, czy tez moze lepiej to gdzies zglosic. \

Lepiej na zimne dmuchac niz sie z reka w nocniku obudzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie oto chodzi ze nie mialem naet mozliwosci bylem doslownie 3 dni , z czego w tym byla sobota i niedziela, czyli co radzicie mi zeby zrobil teraz wize turystyczna ?;| bo ja tego nie czaje , dla mnie to jest chore , mam zielona karte to se moge jezdzic jak chce. Drugie pytanie czy moge dokumenty wyslac listownie listownie jesli chodzi o bialy paszport zeby pozniej w naszej ambasadzie odebrac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...