Skocz do zawartości

Zielona Karta Po Rodzicu ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Z gory przepraszam jesli nie ten dzial.

Mam takie pytanko, szukalem w wyszukiwarce ale nie znalazlem tego co chcialem.

Wiec moja Mama w lipcu wyjdzie za maz za Polaka ktory ma obywatelstwo amerykanskie. Dodatkowo w pazdzierniku urodzi im sie dziecko.

Ja w tym momencie mam 19 lat, w tym roku w pazdzierniku skoncze 20. Czyli 21 bede mial w przyszlym roku w pazdzierniku.

Pytanie jest takie, czy jesli moja matka dostanie papiery poprzez slub, przed ukonczeniem przezemnie 21 lat to czy ja dostane tez ??

Czy jej maz musi jakos mnie adoptowac czy sponsorowac.

Wiem, ze jak sie dostaje zielona karte poprzez losowanie to dzieci do 21 roku zycia dostaja zielona karte tez.

Z gory dziekuje za pomoc,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z gory przepraszam jesli nie ten dzial.

Mam takie pytanko, szukalem w wyszukiwarce ale nie znalazlem tego co chcialem.

Wiec moja Mama w lipcu wyjdzie za maz za Polaka ktory ma obywatelstwo amerykanskie. Dodatkowo w pazdzierniku urodzi im sie dziecko.

Ja w tym momencie mam 19 lat, w tym roku w pazdzierniku skoncze 20. Czyli 21 bede mial w przyszlym roku w pazdzierniku.

Pytanie jest takie, czy jesli moja matka dostanie papiery poprzez slub, przed ukonczeniem przezemnie 21 lat to czy ja dostane tez ??

Czy jej maz musi jakos mnie adoptowac czy sponsorowac.

Wiem, ze jak sie dostaje zielona karte poprzez losowanie to dzieci do 21 roku zycia dostaja zielona karte tez.

Z gory dziekuje za pomoc,

pozdrawiam

Twoj ojczym nie moze Cie sponsorowac badz skladac zadnych petycji na Ciebie, bo nie mozna zlozyc formy I-130 na pasierba/pasierbice:

A stepparent or stepchild, if the marriage that created the relationship took place after the child's 18th birthday.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze dostanie, jesli nie bedzie problemow, wystarczy, ze mamusia po dostaniu papierow zlozyc na niego petycje, a wtedy kiedys dostanie GC. A ile to potrwa to tylko bozia wie.

Pytanie autora postu bylo takie:

Pytanie jest takie, czy jesli moja matka dostanie papiery poprzez slub, przed ukonczeniem przezemnie 21 lat to czy ja dostane tez ??

Czy jej maz musi jakos mnie adoptowac czy sponsorowac.

Jemu chodzilo czy dostanie geen card przed ukonczeniem 21 roku zycia, a nie czy w ogole kiedykolwiek dostanie green card. Zaznaczyl wyraznie, ze wie, ze ludzie kiedy wylosuja green card w loterii to moga dostac ja nawet do 21 roku zycia i czy jego obowiazuje taki sam przepis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wiecie moze ile mniej wiecej zajmuje czasu, zeby dostac papiery, kiedy matka zlozy na mnie, a bede przed 21 rokiem zycia ( jest oczywiscie to w czyms pomaga)

Strzeze mowiac, jesli wyjdzie tak, ze nie dostane papierow, to bede ztad wyjezdzal. Mimo wszystkich plusow jakie daje USA, bez papierow jest tu naprawde ciezko. A tez nie chce stracic lata z mojego zycia na czekanie na papiery. Tak na przyszlosc dla wszystkich ktorzy sie wybieraja do USA - zalatwiajcie papiery, SS number, bo inaczej to nie ma sensu. Bo zostaje wam praca w jakims sklepie, sprzatanie lub budowlanka. No chyba ze macie tutaj legalny pobyt, to drzwi do wszystkiego sa otwarte.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Do uzytkownika "karina"

Mam takie delikatne pytanie. Jak bardzo jestes tego pewna ze z tym nic innego nie da sie zrobic. Duzo osob mio tutaj mowi ze daloby sie cos zrobic, ale potrzebny dobry prawnik. Co ty o tym sadzisz ? I dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wiecie moze ile mniej wiecej zajmuje czasu, zeby dostac papiery, kiedy matka zlozy na mnie, a bede przed 21 rokiem zycia ( jest oczywiscie to w czyms pomaga)

Strzeze mowiac, jesli wyjdzie tak, ze nie dostane papierow, to bede ztad wyjezdzal. Mimo wszystkich plusow jakie daje USA, bez papierow jest tu naprawde ciezko. A tez nie chce stracic lata z mojego zycia na czekanie na papiery. Tak na przyszlosc dla wszystkich ktorzy sie wybieraja do USA - zalatwiajcie papiery, SS number, bo inaczej to nie ma sensu. Bo zostaje wam praca w jakims sklepie, sprzatanie lub budowlanka. No chyba ze macie tutaj legalny pobyt, to drzwi do wszystkiego sa otwarte.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Do uzytkownika "karina"

Mam takie dalikatne pytanie. Jak bardzo jestes tego pewna ze z tym nic innego nie da sie zrobic. Duzo osob mio tutaj mowi ze daloby sie cos zrobic, ale potrzebny dobry prawnik. Co ty o tym sadzisz ? I dziekuje za pomoc

Ja jestem prawnikiem imigracyjnym, czy dobrym - nie wiem. Ale chyba mam pojecie o tym co robie a wykonuje swoj zawod juz dosc dlugi czas. Znam wiele kruczkow prawnych z racji tego, ze dosc dlugo pracowalam w immigration court. Co nie znaczy, ze KAZDY przepis da sie obejsc.

Nie wiem co mowia Ci inne osoby, ja wiem, ze NIE da sie nic zalatwic. Dobry prawnik w przypadku kiedy sa jednoznaczne przepisy NIE przeskoczy prawa. Chcesz byc oszukany jak inni, ktorzy naiwnie wierzyli w "dobrych" prawnikow? Chcesz potem miec deportacje? Dobry prawnik powie Ci prawde, a nie wezmie duze pieniadze, a potem powie "sorry, nie wyszlo..". Poczytaj moje posty w ktorych przestrzegam przed "dobrymi" prawnikami-cudotworcami. Mam teraz sprawe dziewczyny, ktorej 'cudotworca' Janaszek tez zlozyl petycje, tyle, ze zamiast green card dziewczyna ma deportacje.... Tez jak mi mowi poszla do "mecenasa" Janaszka (ktory tak a propos nie jest zadnym adwokatem, ma zwykla agencje), "mecenas" skasowal ja $4,000 za petycje, i juz za tydzien miala miec pozwolenie na prace, za pol roku green card. Pozwolenie na prace dostala a zaraz po pozwoleniu list z informacja, ze jej sprawa jest denied. Po 3 miesiacach dostala wezwanie do immigration court (removal).

w Immigration nie ma cudow. Moze kiedys komus sie udalo, a moze ktos chce cie po prostu wrobic. Nie musi Ci sie podobac to co ja pisze - ja nie jestem od tego aby mowic Ci, ze cos jest mozliwe kiedy nie jest mozliwe a co wiecej moze miec oplakane skutki. Ja jestem od tego zeby powiedziec Ci prawde i pomoc Ci rozwiazac sytuacje tak zeby bylo jak najlepiej dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...