Skocz do zawartości

F1 A Wakacje W Pl


Rekomendowane odpowiedzi

Nie nastawialbym sie na twoim miejscu, ze twoj chlopak szybko dostanie obywatelstwo. Ci co zlozyli papiery w lipcu 2007 jeszcze niektorzy wogole odciskow nie zrobili i realny termin calej sprawy to kilkanascie miesiecy, a co dopiero jak twoj chlopak zlozy podanie, to nie wiadomo ile potrfa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

slyszalam wlasnie ze cos nagle cala procedura sie wydluzyla:( podobno nawet do roku! ale licze ze to juz maksimum, wiec tak czy tak koniec 2009 on powinien dostac obywatelstwo, no ale jeszcze kilka miesiecy pewnie zanim ja dostane GC:( (nie wiesz ile mniej wiecej?)

no niezle z tym zachodu...pewnie wczesniej i tak wyjedziemy...za duzo z tym czekania

tak czy tak jakby ktos jednak slyszal jak to z tym powrotem w podobnej sytuacji do mojej to bede wdzieczna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymanie GC może zająć od czterech miesięcy do dwóch lat (w skrajnych przypadkach). Wszystko zależy od miejsca złożenia papierów, tego, czy wypełniono je właściwie oraz FBI name check. Wszystkie procedury bardzo się wydłużyły (wzrost opłat), więc naprawdę trudno wyrokować. A gdzie chcecie mieszkać w przyszłości? Jeśli nie w USA to GC nie jest ci w sumie potrzebna. Napisz coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to jest FBI name check?

w przyszlosci chcemy mieszkac raczej w europie, jeszcze nie wiemy gdzie dokladnie, no ale tu posiedzimy jeszcze jakies 2 - 3 latka wiec wolalabym jednak ta GC miec:) no jesli bedzie mozna to czemu nie skladac?

ale przeraziles mnie ze to nawet 2 lata! slyszalam ze gora 4 miesiace! bedziemy skladac w IL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja składałam papiery tuż po podwyżce opłat czyli trafiłam na największy kocioł. Na pierwsze NOA czekałam bity miesiąc, choć wcześniej było to coś koło tygodnia, może dwóch ! Natomiast od momentu wysłania papierów do momentu otrzymania GC minęło dokładnie pięc miesięcy, a dostałabym GC pewnie szybiej, gdyby nie jedno RFE, które wstrzymało moją sprawę na miesiąc, lub coś koło tego. Składałam papiery w stanie WA i tu to wszystko odbywa się stosunkowo szybko. Przedłużające się name check zdarza się rzadko, ale jak już się trafi to człowiek jest jak w czyściu, ani w górę, ani w dół, i co najgorsze, nawet interwencja senatora nie pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy gdzie - moja bratowa w zeszłym roku w Chicago czekała ok. 4 miesięcy od momentu złożenia papierów do przysięgi. Przedłużające się FBI check nie zdarza się często, ale się zdarza.

Czekala przed wielka lawina podan...nie teraz. A name check zdarza sie bardzo czesto, to ze twoja bratowa nie miala, to nie znaczy, ze kazdy nie ma. Ja tez nie mialem, nikt w mojej rodzinie tez nie mial, a mam znajomych co czekaja od 2004r..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja składałam papiery tuż po podwyżce opłat czyli trafiłam na największy kocioł. Na pierwsze NOA czekałam bity miesiąc, choć wcześniej było to coś koło tygodnia, może dwóch ! Natomiast od momentu wysłania papierów do momentu otrzymania GC minęło dokładnie pięc miesięcy, a dostałabym GC pewnie szybiej, gdyby nie jedno RFE, które wstrzymało moją sprawę na miesiąc, lub coś koło tego. Składałam papiery w stanie WA i tu to wszystko odbywa się stosunkowo szybko. Przedłużające się name check zdarza się rzadko, ale jak już się trafi to człowiek jest jak w czyściu, ani w górę, ani w dół, i co najgorsze, nawet interwencja senatora nie pomoże :)

Name check moze dostac w nagrode osoba, ktora ma znane nazwisko, np ruscy i azjaci, a nawet obywatele terrorystycznych panstw maja najwiecej szans.

To czekalas na GC czy obywatelstwo, bo nie rozumiem twojego postu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest faktem że Chicago w ostatnich latach bardzo przyspieszyło. Jeszcze gdy mój mąż składał papiery czekało się na interview prawie 2 lata, obecnie 6-7 miesięcy, czas oczekiwania na obywatelstwo (pod warunkiem że nie przedłuża się FBI check) trwa obecnie ok. 7 miesięcy.

Też znam osobę której FBI check się przedłuża. Znajomemu powiedz że może ich skarżyć jeśli FBI check trwa dłużej niż rok http://www.usatoday.com/news/nation/2008-0...namecheck_N.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...