Skocz do zawartości

F1 A Wakacje W Pl


Rekomendowane odpowiedzi

Name check moze dostac w nagrode osoba, ktora ma znane nazwisko, np ruscy i azjaci, a nawet obywatele terrorystycznych panstw maja najwiecej szans.

To czekalas na GC czy obywatelstwo, bo nie rozumiem twojego postu ??

Na GC, przecież o to dziewczyna pytała: "ile czasu zajmie jej otrzymanie GC po tym, jak chłopak zdobędzie obywatelstwo?"

Name check mają ABSOLUTNIE WSZYSCY starający się o GC, bez żadnych wyjątków. Jest to tak samo obowiązująca wszystkich część procedury, jak biometrics. Często na interview o GC urzędnik jest w stanie powiedzieć, czy NC u danego aplikanta się zakończył, czy jeszcze trwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ale my tu mowimy najpierw o zdobyciu obywatelstwa przez jej chlopaka. Na GC to moze ona czekac i 2 lata, bo w tym czasie bedzie mogla miec EAD oraz travel document i smialo pracowac i podrozowac, wiec name check nie jest tu problemem. Problemem jest wiekszym czas oczekiwania na obywatelstwo przez jej chlopaka. Jak trafi na name check, to bedzie czekal i czekal, a jego dziewczyna tym bardziej bedzie sie niecierpliwila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim!

a co spowodowalo ta "lawine podan" w ostatnim czasie? i czy jest szansa ze to sie niedlugo unormuje czy raczej czas oczekiwania bedzie sie coraz bardziej wydluzal?

slyszalam ze to przez zblizajace sie wybory...ale raczej ciezko uwierzyc ze ktos kto nie skladal podania wczesniej choc mogl, nagle otrzymal przed wyborami...?

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola27, lawina podań wyniknęła z faktu, że USCIS podniósł stawki za wszystkie procedury imigracyjne, w tym GC i naturalizację. Ludzie więc masowo zaczęli składać papiery przed wejściem w lipcu 2007 roku w życie nowych stawek (niektóre z nich są o 200 lub 300 procent wyższe od poprzednich). USCIS utopiło się w tej masie podań i oficjalnie przyznało, że tam, gdzie procedura (nie pamiętam już jaka) trwała pół roku, tak teraz może trwać rok i raczej nie zapowiada się na szybkie rozładowanie tego papierkowego korka. Nie jest jednak tak źle, jak pisałam wyżej, papiery złożyłam tuż po podwyżce (sierpień 2007), a już w połowie stycznia miałam plastik w ręku (w WA jest szybko, nie wiem jak inne stany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ola27 ten korek moze sie rozladowac jesli zatrudnia wiecej pracownikow inaczej bedzie sie czekalo dluzej.

Inna teoria tez jest taka ze ludzie widzac ze nie zanosi sie na amnestie zaczeli skladac podania na GC (np przez slub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu?,zanosilo sie na jakas amnestie?:)

no te podwyzki to rzeczywisice dobre uzasadnienie, choc nadal sie dziwie czemu ludzie ktorzy tu zyja latami przypominaja sobie nagle o GC przed podwyzka. no ale coz, niektorzy lubia zyc z dnia na dzien, ze tak ladnie nazwe.

jestem pod wrazeniem waszej wiedzy, neith, sly6, kubakj wy jestescie jakimis prawnikami czy co?:) zwlaszcza ze widze ze niektorzy pisza z Polski...

w kazdym badz razie bardzo dziekuje.

jestem troche w tym wszystkim jeszcze nie rozeznana i ciagle wychodza nowe paradoksy. np. moj przypadek - jeszcze jak bylam beztroska studentka w krakowie, przyjechalam do usa na program work&travel, i dostalam wtedy "jakis prapierek" z SSN. oczywiscie nie przywiazywalam do niego wagi, jako beztroska studentka pierwszego roku gdzies go zgubilam (tzn ta karteczke bo numer pozniej znalazlam w dokumentach z pracy). teraz jak los mnie tu rzucil ponownie i chcialam wyrobic prawko (jescze jak bylam turystycznie) to karteczki oczywiscie nie dostalam i prawka nie moglam zrobic, pani sie tylko usmiechnela i powiedziala ze nie trzeba bylo gubic:) no ale jakbym jej nie zgubila to i prawko bym miala od razu i pewnie mnostwo innych przywilejow...

milego weekendu!!

ola27 ten korek moze sie rozladowac jesli zatrudnia wiecej pracownikow inaczej bedzie sie czekalo dluzej.

Inna teoria tez jest taka ze ludzie widzac ze nie zanosi sie na amnestie zaczeli skladac podania na GC (np przez slub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o amnestię chodziło (na to się nie zanosi), a to, że perspektywa podwyżek (i to znacznych) zmusiła w końcu ludzi do złożenia papierów o naturalizację, do szybkiego ślubu i złożenia papierów o GC itd. Podwyżka cen, wg USCIS, podytkowana była koniecznością zatrudnienia większej ilości urzędników i nawet wspominano, że może teraz za formularze na GC zapłaci się 1010 dolarów (wcześniej niecałe 400), ale za to procedura skróci się o aż 20 procent do roku 2009. Zobaczymy:) Myślę, że do czasu zatrudnienia większej ilości pracowników i usprawnienia całego systemu, w okresie przejściowym cała procedura może potrwać dłużej (dopóki się korek nie rozładuje), a następnie się skróci, tak jak obiecano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim!

a co spowodowalo ta "lawine podan" w ostatnim czasie? i czy jest szansa ze to sie niedlugo unormuje czy raczej czas oczekiwania bedzie sie coraz bardziej wydluzal?

slyszalam ze to przez zblizajace sie wybory...ale raczej ciezko uwierzyc ze ktos kto nie skladal podania wczesniej choc mogl, nagle otrzymal przed wyborami...?

pozdrawiam wszystkich

Gdzies czytalem, ze chca wprowadzic opcje expresowego zalatwiania sprawy za dodatkowa extra oplata, jak przy wizie pracowniczej, ale czy to prawda, to nie wiem.

Zatrzymalo sie tak, bo dostali pare dni przed podwyzka taka ilosc podan, co w ostatnie 3 lata. Dlatego teraz tak sie zatkalo. Wybory to zadna wymowka, bo nowi obywatele to promil nowych wyborcow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...