Skocz do zawartości

Studia W Usa Czy W Polsce?


Rekomendowane odpowiedzi

witam:)

w tym roku zdaje mature w Polsce, no i pytanie : co dalej? zastanawiam sie nad tym czy studiowac w polsce czy w usa..... bylam juz kilka razy w usa, i wiem ze tam maja nizszy poziom nauki, w polsce natomiast (jesli juz) bede skladac podania na uniwersytet ekonomiczny oraz agh..... nie pytam o wizy ( mam obywatelstwo), ale o perspektywy.... po jakich uczelniach sa lepsze? czy po polskich, gdzie bede miec zagwarantowane lepsze wyksztalcenie, czy po amerykanskich, gdzie w gre wchodzi lepsza praca/placa? a moze sie myle??????????? gdzie oplaca sie studiowac? prosze o Wasze wsparcie:) wiem ze decyzja i tak nalezy do mnie itd, ale chcialam sie zorientowac jak to wyglada ze strony osob ktore juz troche tam sa:):)

pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

a skad przekonanie, ze na amerykanskich uczelniach poziom jest nizszy niz na polskich? moze to sie zgadza w przypadku szkol srednich ale jesli chodzi o studia to zupelnie co innego - oczywiscie jak wszedzie rozne uczelnie reprezentuja rozny poziom ale w usa jest troche naprawde prestizowych uczelni i takze duzo bardzo dobrych... jedyna roznica to, ze tam musisz slono za studia placic - a szczegolnie slono za dobre studia... a w polsce nie musisz... chyba , ze to ciebie nie dotyczy bo jestes bogata albo genialna i stypendium pokryje wszystko... gdzie lepiej studiowac - tam gdzie zamierzasz zyc po studiach - jesli chcesz zyc w usa to lepiej studiuj tam, a jesli w polsce to chyba bez roznicy... teraz po studiach w poslce mozesz dostac prace nie tylko tu ale i w innych krajach ue, a po studiach w stanach na jakiejsc dobrej uczelni takze masz szanse na prace w wielu krajach - oczywiscie wszystko zawsze zalezy od pracodawcy... a ekonomia to taka dziedzina (chyba ze sie myle) uniwersalna dosyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz wystarczajace srodki finansowe, badz uwazasz ze kwalifikujesz sie na stypendia,pomoc finansowa ktore obniza/zniweluja koszta nauki zdecydowanie polecam US. Takze czesciowo wazne jest gdzie i co masz zamiar robic po ukonczeniu studiow.

Zdecydownie sie zgadzam z Cavscout'em.

Pzdr !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj maz konczyl studia z Finansow na stanowym uniwersytecie w stanie nowy jork, ja konczylam AE we wroclawiu. Jego dyplom to bachelor a moj magister ktory jest nie calkiem ekwiwalentny z tutejszym masters.

To co on studiowal tutaj my mielismy w 4 lata, przy czym w polsce na AE bedziesz miala dodatkowo duzo wiecej matematyki, statystyki i informatyki i jezykow; i na ostatnich latach prawdopodobnie czesc tego co sie robi tu na masters.

Z dyplomem z polski tutaj bedziesz tyle warta co bachelor z malo znanego uniwesytetu, no chyba ze zrobisz ewaluacje i dokonczysz tu masters.

Problemem po studiach jest jednak brak referencji. Bo malo kto z polski jest w stanie udzielic referencji po angielsku

Ja prace dostalam w zawodzie ale z wynagrodzeniem duzo nizszym niz ktos kto by skonczyl bachelor z dobrago uniwersytetu tutaj. Ale jesli cie nie stac na nic pozadnego tutaj to lepiej studiuj w polsce bo jest za prawie darmo.

Problem jest nie w tym co bedziesz wiedziec ale co pracodawca bedzie wiedzial o twoim wyksztalceniu (zazwyczaj nic)

Powodzenia

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownaj sobie rankingi szkol i zobacz na ktorym miejscu sie klasuja sredniej klasy uniwersytety amerykanskie i gdzie sa klasowane polskie szkoly. Bedziesz zdziwiona.

zdziwiona w jakim sensie??

co do moich 'uprzedzen' o amerykanskiej edukacji, to nie biora sie z nikad, z tego co zdazylam sie zorientowac ludzie w high school maja o wiele nizszy poziom, chocby matematyki, niz w polskim dobrym liceum, wiec albo musza duzo nadrabiac na studiach albo.........

nie twierdze ze jestem bogata (bo nie jestem;p), ale mysle ze na tyle inteligentna (jesli nadrobie braki w jezyku) zeby moc starac sie o stypendium.....

mowicie 'porzadnego', a jakie szkoly obejmuje to okreslenie? nie liczac harvardu i yale oczywiscie:D:D:D slyszeliscie moze o dobrych uniwersytetach w connecitut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdziwiona w jakim sensie??

Niestety, w miedzynarodowych rankingach polskie uczelnie sa na niskich pozycjach

nie twierdze ze jestem bogata (bo nie jestem;p), ale mysle ze na tyle inteligentna (jesli nadrobie braki w jezyku) zeby moc starac sie o stypendium

Nie licz na to. Na prywatnych uczelniach, jezeli jestes naprawde nieprzecietna, to moze cos dostaniesz, kilka tysiecy -- a ty musisz 'doplacic' jakies $30,000 na rok. Na publicznych jest jeszcze gorzej - bo nawet z obywatelstwem ale bez rezydencji bedziesz placic jako out-of-state student - wiec okolo $30,000-$40,000 rok.

W Connecticut jest wiele dobrych uczelni, zaczynajac od University of Connecticut (publiczna uczelnia), do drogich prywatnych (Connecticut College, Trinity College) do super eksklusywnych i slawnych (Yale, Wesleyan University)

Tu znajdziesz wiecej informacji.

www.pso-usa.org

www. princetonreview.com

www.collegeconfidential.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze te pare lepszych uniwerkow jest dla osob wybitnie uzdolnionych lub tez tych ktorzy maja duzo kasy a wiec moga sobie pozwolic na wiele .

Moze ktos ma taki wykaz uniwersytetow z calego swiata i zobaczymy jaki procent uniwersytetow z USA jest na gorze tabeli i jakie to sa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...