Skocz do zawartości

Wyjazd Do Michigan


ludek81

Rekomendowane odpowiedzi

mam zlozone papiery na sponsoring na green card moja zona jest obywatelka mam powierdzenie otrzymnia dokumentow przez uscis, zamierzam sie wybrac do michigan blisko granicy z kanada oczywiscie , pytanie jest tego typu co jesli np bedzie kontrola przez imigration a ja nie bede sie mogl wylegitymowac green card?????????/ order of deportation???????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co bedzie jak bedzie kontrola, ale zawsze mozesz sprobowac, tak jak zawsze mozesz probowac zadawac pytania na tym forum. Z twoim pytaniem proponuje isc do wrozki, a z tego co wiem na tym forum osoby z taka profesja nie znajdziesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi - co dokładnie zostało złożone. Jeśli tylko petycja imigracyjna, to nic Ciebie nie chroni jeśli jesteś nielegalnie. Jak złożyłeś już I-485 i dostałeś pismo że papiery zostały przyjęte do rozpatrzenia, to jesteś w USA legalnie i masz status oczekującego na zalegalizowanie stałego pobytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi - co dokładnie zostało złożone. Jeśli tylko petycja imigracyjna, to nic Ciebie nie chroni jeśli jesteś nielegalnie. Jak złożyłeś już I-485 i dostałeś pismo że papiery zostały przyjęte do rozpatrzenia, to jesteś w USA legalnie i masz status oczekującego na zalegalizowanie stałego pobytu.

Niestety nawet taka kartka nie chroni Cie przed aresztowaniem badz nakazem stawienia sie przed sedzia imigracyjnym. Na dzien dzisiejszy, poniewaz w momencie zlozenia dokumentow do USCIS byles nielegalnie, ICE moze Cie aresztowac i wypuscic po wplaceniu bond (jesli zgodzi sie na to sedzia). I wtedy cala sprawa idzie przez immigration court. Mozna prosic o continuance w sadzie, ale na dzien dobry adwokat wezmie okolo $5,000 za zajecie sie Twoja sprawa (mozna czasem placic w ratach), plus bond, plus reprezentowanie cie w immigration court.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co bedzie jak bedzie kontrola, ale zawsze mozesz sprobowac, tak jak zawsze mozesz probowac zadawac pytania na tym forum. Z twoim pytaniem proponuje isc do wrozki, a z tego co wiem na tym forum osoby z taka profesja nie znajdziesz...

dobre :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nawet taka kartka nie chroni Cie przed aresztowaniem badz nakazem stawienia sie przed sedzia imigracyjnym. Na dzien dzisiejszy, poniewaz w momencie zlozenia dokumentow do USCIS byles nielegalnie, ICE moze Cie aresztowac i wypuscic po wplaceniu bond (jesli zgodzi sie na to sedzia). I wtedy cala sprawa idzie przez immigration court. Mozna prosic o continuance w sadzie, ale na dzien dobry adwokat wezmie okolo $5,000 za zajecie sie Twoja sprawa (mozna czasem placic w ratach), plus bond, plus reprezentowanie cie w immigration court.

Zawsze czegoś ciekawego można się dowiedzieć na tym forum :) Osobiście byłam przekonana że mając status "oczekującego na legalizację statusu" (straszne masło maślane) jest sie bezpiecznym, tzn. nie można takiego kogoś deportować za wcześniejszy nielegalny pobyt. No a tu niespodzianka... B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i-130 wyslalem jak bylem na wizie turystycznej czyli legalnie a i-485 i reszte zlozylem teraz czyli nielegalnie to co nie ma zadnego statusu ze cie chroni ze jestes mezem obywatelki i masz papiery w trybie pending

To, ze wyslales dokument I-130 jak byles legalnie nie ma tu znaczenia, bo potem byles juz nielegalnie. I-130 nie chroni przed niczym ani zlozenie tej formy nie utrzymuje legalnego statusu. I-485 skladales jak byles nielegalnie i to sie liczy. Nie ma specjalnej kategorii "Maz obywatelki", ktora chroni przed deportacja. Papiery masz pending, ale w momencie skladania I-485 byles nielegalnie i to sie liczy dla urzedu imigracyjnego. To, ze ktos ma dokumenty pending nie chroni przed deportacja. Jesli jestes deportable to jestes deportable i maja prawo cie aresztowac i wypuscic (albo i nie) za kaucja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...