Skocz do zawartości

Auto Z Usa


ola27

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 29
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja juz wiem jakie auto i gdzie chce kupic, za to totalnie nie wiem jak znlesc firme zajmujaca sie przesylka uzywanych samochodow do Polski. Jezeli ma to znaczenie to jestem w USA od 8 miesiecy na wizie J1.

Czy macie jakies doswiadczenia z firmami przesylajacymi auta do Polski? Jakies rekomendacje, rozczarowania? Gdzie ich szukac?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jade za tydzien sluzbowo do Chicago i chcialbym przy okazji kupic sobie autko i wyslac do kraju. Wiem juz, ze nie zaplace wtedy podatku, bo auto bedzie mialo w papierach ze jest na export.

Jednak czy takim autem moge sie poruszac w celu dostarczenia go do firmy zajmujacej sie wysylka aut do kraju w kontenerach czy tez musze wynajac lawete?

Nie, nie możesz wyjechać nim na ulice, samochód musi jechać na lawecie. Chyba że zapłacisz opłaty, podatek itd

Czasami dealerzy nie zgadzają się na nie zapłacenie podatku - to zależy już wyłącznie od nich. W naszym przypadku (przy kupnie nowego Atv) który nawet nie był wyjmowany ze "skrzyni" trafiliśmy na jakiegoś upierdliwego [beeep]ka i musieliśmy zapłacić wszelkie opłaty i podatek ( który podobno! po wysłaniu i pokazaniu im faktury można odzyskać, przekonam się za kilka tygodni i dam znać)

Wiem, ze jak sie kupuje autko u dilera to dostaje sie tymczasowe "tablice" (kartke za tylnia szybe:D) na ktorej mozna jezdzic miesiac a podatek sie placi dopiero przy rejestracji samochodu :)

Do tego potrzebne jest ubezpieczenie (w IL)

Widocznie to zależy od stanu. My zarówno w Delaware jak i na Florydzie płaciliśmy opłatę za rejestrację i podatek dilerowi. Jeżeli kupujesz od osoby prywatnej wtedy płacisz przy rejestracji.

Czy macie jakies doswiadczenia z firmami przesylajacymi auta do Polski? Jakies rekomendacje, rozczarowania? Gdzie ich szukac?

http://www.autoshipment.com/ Kilka razy korzystaliśmy z ich usług (Miami) i wszystko było ok więc mogę z czystym sumieniem polecić

Z tego co wiem z Nowego Jorku możesz wysłać również przez typowo polskie firmy (Polamer czy Polonez)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje sprawdzic bidux.com.

Wystarczy sie u nich zarejestrowac na stronie i "putnac ordera":) Z tego ci sie dowiedzialem ich kierowca przyjezdza pod wskazany adres po samochod (nie trzeba nigdzie go wozic).

Co do ceny to wydaje mi sie z tego co sie zdazylem zorientowac (moze sie myle) ze maja calkiem niska cene za fracht jednego samochodu - ok. 700USD do Niemiec, i drugie tyle chca za ground transport z milwaukee.

Odrazu mowie ze nie sprawdzalem, mam dopiero takowy zamiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mniej wiecej Cie to kosztowo wynioslo?

Za cały kontener (największy) płaciliśmy 2400$ ( słyszałam jednak że niedawno podrożały) - wchodzą do niego 4 samochody. Wynajęcie całego kontenera dużo bardziej się opłaca dlatego zawsze dokładamy coś do kolegi który wysyła regularnie.

Nie wiem ile sobie liczą za przesłanie pojedynczej sztuki ale licz tak ok 800-1000 (bez ubezpieczenia) - ubezpieczenie (ale to pewnie zależy od firmy ) 1.5 % od wartości samochodu. Zależy również skąd i dokąd chcesz wysłać

Najlepiej zadzwoń do której z firm - jest ich naprawdę od groma na google i popytaj się o ceny.

P.S Nie wiem jak na północy ale w Miami jest teraz straszny ruch i bardzo długie kolejki więc samochody w agencjach i w porcie stoją nawet do 2 - 3 miesięcy, więc weź to pod uwagę gdy będziesz wysyłał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra czyli po kolei, jesli kupuje auto od osoby prywatnej to nie place ani podatku ani zadnych innyc oplat bo auto jest na export? Teoretycznie zaplacilabym podatek dopiero gdybym go rejestrowala w USA, czego nie powinnam robic? Jesli sie myle niech mnie ktos poprawi :)

Czyli generalnie poza kupieniem auta w USA i znalezieniem firmy przesylkowej nie ma zadnych innych formalnosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra czyli po kolei, jesli kupuje auto od osoby prywatnej to nie place ani podatku ani zadnych innyc oplat bo auto jest na export?

Teoretycznie tak, jednak samochód musi jechać na lawecie. Nie chcę Cię wprowadzać w błąd bo nigdy nie wysłaliśmy samochodu kupionego od osoby prywatnej, ale wysyłaliśmy tak quada i tak się to odbywało. Najlepiej zadzwoń np. do polameru powinni Ci wszystko dokładnie wytłumaczyć

Czyli generalnie poza kupieniem auta w USA i znalezieniem firmy przesylkowej nie ma zadnych innych formalnosci?

Musisz dostarczyć "tytuł" do agencji - oni go wysyłają z samochodem do polski - dostajesz również od nich dokumenty (certyfikat) za transport i to tyle w Stanach. Musisz mieć jeszcze bill of sale który Ci jest potrzebny do oclenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...