Skocz do zawartości

Auto Z Usa


ola27

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 29
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

no ja wlasnie kupilam nowa mazde 6:)

na razie jezdze tu i jestem b zadowolona. obawiam sie jednak ze w polsce jak wrocimy nie bedzie nas stac utrzymac takie auto:( wiec pewnie sprzedamy, czy ktos sie orientuje, boje sie ze moze byc problem ze sprzedaniem, bo auto jest malo ekonomiczne jak na polskie warunki, silnik 3.00:( (pomijam juz ze w PL te mazdy sprzedawane maja najwyzej cos troche ponad 2:(

aha, jeszcze jedno pyt, jakie sa wymogi zeby przewiesc auto jako mienie przesiedlencze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jade ze znajomymi na WAT do californii. Mamy tam zamiar kupic pod koniec honde s2000 i chcemy przejechać nią stany do Philly i wysłać ją z tamtąd do Polski. Czy bedziemy musieli zapłacić podatek skoro zadeklarujemy ze auto jest na export? Czy może ten podatek zostanie nam zwrócony? Chyba nie ma podwojnego opodatkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola jak sama napisalas z tym silnikiem bedzie trudno to sprzedac chociaz jesli cena bedzie atrakcyjna to moze ktos to kupi.

co do mienia przesiedlenczego to masz to tutaj opisane:

http://www.polishconsulateny.org/index.php?p=52

Jesli zamierzasz ten samochod sprzedac zaraz po przyjezdzie to radze odrazu go oclic no ale o tym poczytasz na tej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jade ze znajomymi na WAT do californii. Mamy tam zamiar kupic pod koniec honde s2000 i chcemy przejechać nią stany do Philly i wysłać ją z tamtąd do Polski. Czy bedziemy musieli zapłacić podatek skoro zadeklarujemy ze auto jest na export? Czy może ten podatek zostanie nam zwrócony? Chyba nie ma podwojnego opodatkowania.

Jak samochod rejestrujesz to placisz podatek. No i w USA nie ma zwrotow podatkow.

no ja wlasnie kupilam nowa mazde 6:)

na razie jezdze tu i jestem b zadowolona. obawiam sie jednak ze w polsce jak wrocimy nie bedzie nas stac utrzymac takie auto:( wiec pewnie sprzedamy, czy ktos sie orientuje, boje sie ze moze byc problem ze sprzedaniem, bo auto jest malo ekonomiczne jak na polskie warunki, silnik 3.00:( (pomijam juz ze w PL te mazdy sprzedawane maja najwyzej cos troche ponad 2:(

aha, jeszcze jedno pyt, jakie sa wymogi zeby przewiesc auto jako mienie przesiedlencze?

Nie powiedzialbym ze nie ekonomiczne. Ja wyrabiam okolo 23-25 mil na galonie co na ten silnik i tej wielkosci samochod jest calkiem normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Nie, nie możesz wyjechać nim na ulice, samochód musi jechać na lawecie. Chyba że zapłacisz opłaty, podatek itd

Czasami dealerzy nie zgadzają się na nie zapłacenie podatku - to zależy już wyłącznie od nich. W naszym przypadku (przy kupnie nowego Atv) który nawet nie był wyjmowany ze "skrzyni" trafiliśmy na jakiegoś upierdliwego [beeep]ka i musieliśmy zapłacić wszelkie opłaty i podatek ( który podobno! po wysłaniu i pokazaniu im faktury można odzyskać, przekonam się za kilka tygodni i dam znać)

Dotrzymuje słowa i daje znać. Strasznie długo to trwało ale wczoraj dostaliśmy przelew (oddali cały zapłacony podatek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...