Skocz do zawartości

Wiza K1 Czy Slub W Polsce?


dotex

Rekomendowane odpowiedzi

potrzebuje waszej porady... moj narzeczony jest obywatelem USA. zastanawiamy sie czy lepiej zlozyc papiery o wize K1 czy moze wziac slub w polsce i na tej popdstawie starac sie o wize dla mnie. ktora opcja jest szybsza?? bo ta rozlaka jest dla nas dramatem i chcemy ja przezywac mozliwie jak najkrocej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jesli nie zalezy ci az tak bardzo na slubie w Polsce, to polecam staranie sie o wize K1. Proces jest o wiele krotszy niz staranie sie o wize imigracyjna w Polsce po slubie, dodatkowo nie musicie isc do sadu w Polsce przed slubem. Szybciej bedziecie razem.

Osobiscie, gdybym miala wybierac jeszcze raz, wybralabym K1, poniewaz juz od roku bylabym ze swoim mezem w Stanach, a tak mam jeszcze okolo 6 miesiecy smutnego czekania w Polsce.

Oczywiscie sa plusy i minusy kazdego z procesow, ale jesli zalezy ci na skroceniu rozlaki, wybierz K1.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :) tak wlasnie myslalam ze K1 to bedzie lepsze rozwiazanie. a co do opcji szukania to nie chce mi dzialac, dlatego tez zalozylam topic.

mam jeszcze jedno male pytanie - czy po zlozeniu dokumentow do wizy K1, ja bede mogla starac sie o wize turystyczna zeby do niego pojechac na jakis czas czekajac az papiery zostana zatwierdzone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

Odświerze temat :(

Czy ktoś z Was się orientuje ile czasu +/- czeka się na wize gdy petycja na żonę amerykanina została złożona w Polsce??

Pytam Was bo prawdopodobnie przeprowadzimy się z Polski do Stanów, coś koło lipca - a po mojej obronie. Mówię, że prawdopodobnie, bo musimy jeszcze wiele reczy przemyśleć - a min. sprawę mojej wizy. Teraz jesteśmy w Polsce razem. On tu sie przeprowadzil dokładnie 6mcy temu i ma kartę pobytu, konto w banku itp. Więc jest już podstawa aby móc składać na mnie petycję w Wa-wie.

Nie jesteśmy jeszcze po ślubie bo się z tym nie spieszyliśmy - wesele będzie we wrześniu 2009. Dodpiero co temat przeprowadzki się pojawił i dlatego wolę od razu wszystko sprawdzić aby potem było wystarczająco czasu. Bo przecież ślub cywilny możemy wziąć bez względu na wrzesień. Tylko pytanie czy warto brać ślub w Polsce gdy jest możliwość składania petycji tu na miejscu czy może jednak wyjechać so Stanów na K1? Tylko co wtedy ze ślubem we wrześniu??Czy będę mogła po 2 m-cach wrócić do Polski a potem pojechać z powrotem do Stanów? O ile tak szybko K1 bym załatwiła w co bardzo wątpie - patrząc po postach innych.

Wiem wiem, każda sprawa jest inna - tak jak ludzie. Ale może jednak podobne doświdaczenia mogą okazać się pomocne:)

Póki co mamy kilka możliwości i chciałabym wybrać możliwie najodpowiedniejszą. Na forum nie znalazłam wiele tematów gdy była podobna sytuacja = starania się o wize gdy mąż był na stałę w Polsce. A te bardzo stare wątki mogą być już "przeterminowane" dlatego pytam.

Mam nadzieję, że ktoś w ogóle zrozumiał tego posta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zadam jeszcze jedno pytanie

Załóżmy, że są tylko 2 możliwości - K1 lub CR1 - która znich na chwilę obecną "idzie" szybciej??

Czy jest aż tak duża różnica w czasie??? Czy faktycznie jest szybciej przyjechać do Stanów na K1 niż CR1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...