Skocz do zawartości

Wiza K1 Czy Slub W Polsce?


dotex

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Zdecydowanie CR1 jest duzo lepszym rozwiazaniem. NIe ma potem klopotow z immigration, z interview, z dokumentami itd.

Roznica w czasie nie jest Bog wie jaka - okolo 3 miesiace (zakladamy, ze obie sprawy ida z USA). Jesli dokumenty sa zrobione poprawnie i wysylane od razu - sprawa idzie naprawde szybko. Jesli ktos sie bawi z dokumentami to czas sie wydluza.

Dzisiaj miala interview w Warszawie dziewczyna, ktorej maz skladal dokumenty w USA w marcu 2008. W sumie okolo 9 miesiecy i wyjedzie spokojnie nie martwiac sie, ze pozniej od nowa czeka ja stos dokumentow do wypelniania, odciski, interview, czekanie na decyzje, czekanie na green card itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję! Chyba zaczynam powoli szukać dziury w całym :)

A propos, zastanawiam się czy niewymieniając dokumentów ( DO, paszport itp.) na nowe ze wględu na nowe nazwisko (po ślubie w Polsce, z zapisem, że żona przejmuje nazwisko męża), będzie to problemem przy staraniu się o wize? choćby przy wypełnianiu I-130? Czy USCIS będzie to źle "postrzegać"??? Bo chyba przecież nie można podać w formularzach nowego nazwiska gdy jeszcze paszport czy choćby DO są na stare?? Czy może się mylę? Bo z jednej strony podanie panieńskiego wiążę się z późniejszą wymianą wszystkich dokumentów, a w tym GC co może bardzo długo trwać. Z drugiej jednak, podanie aktualnego nazwiska, które nie widnieje na paszporcie, może wprowadzić dużo zamieszania i problemów - a wiadomo - tego każdy chce uniknąć.

I małe wyjaśnienie - zakładam, że brak wymiany dokumentów wynika z braku czasu - tzn. wymiana samego paszportu i DO mogą potrwać nawet miesiąc = o miesiąc później złożona petycja.

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa szybka odpowiedź :) Dzięki Sly6!

Jeśli paszport można mieć tak szybko - to sprawa jasna! Jestem po prostu przyzwyczajona do długich kolejek w naszych urzędach, stąd założenie, że potrwa to tak długo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Karino mam ogromna prosbe o pomoc.Moj chlopak w styczniu bedzie mial egzamin na obywatelstwo i jesli wszystko pojdzie OK zamierzamy byc razem.Myslelismy o slubie w Polsce ale z tego co czytam na forum dlugo to trwa a w gre wchodzi tez K1 i w zwiazku z tym mam pytanie: co trwa krocej? ktore procedury beda sprawniejsze? u nas sprawa jest o tyle skomplikowana ze zostalam cofnnieta z lotniska (nie mialam deportacji) wiec co bedzie pewniejsze w naszym przypadku? z gory bardzo dziekuje za odpowiedz!pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cofneli mnie poniewaz próbowałam przedłużyc wize turystyczną, odmówili mi i w okresie legalnym wylecialam.Bylam w sumie 9 miesiecy po czym 6 w kraju i próba wlotu.. potem gdy przetrzepali mojego laptopa odkryli że mam tam chłopaka i OUT ! powiedzieli WIZA NARZECZEŃSKA...

Mój chłopak ma polskie obywatelstwo .. to skraca faktycznie czas tych formalności? bardzo dziękuję za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...