Skocz do zawartości

Wazne Pytanie Do Kariny


Jolanta

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie do Kariny, rok temu mialam interview , wszystko jest wporzadku tylko czekamy na clear name (FBI) . Trwa to juz prawie rok w tym czasie, kilka razy dzwonilam, umawialam sie na appointment ale ciagle mowia ze nic nie moga zrobic i trzeba czekac, tylko ile mozna czekac ? czy mozna cos zrobic aby to popchnac? Karino czy mozesz mi cos doradzic jakie podjac kroki czy czekac na cud??? dziekuje za odpowiedz. pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karina nie jestem ale wiem, ze nikt Ci nie powie ile bedziesz jeszcze czekac. Sprawdz na visajourney.com Niektorzy czekaja po kilka lat.

Przyspieszyc sie raczej nie da. Czytalam na tamtym forum, ze ktos zaskarzyl USCIS w tej sprawie. Jak sie to zakonczylo to niestety nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 Lutego USCIS dalo nam tzw. revised decyzje czyli jesli ktos ma TYLKO name check pending (nie fingerprints) i nie jest aplikantem N-400 (czyli nie stara sie o obywatelstwo) wtedy jesli petycja jest approvable to nalezy ja zaakceptowac i wydac green card nawet jesli name check nie jest zakonczony.

Problem jest w tym, ze my mamy decyzje ale kazdy district office ma swoje wytyczne i niektore district offices jeszcze nie zaczely wydawac decyzji dot. green card dla osob w takiej jak Ty sytuacji. Niemniej jednak jest przepis, ktory mowi, ze jesli name check toczy sie ponad 180 dni a nie ma innych pytan/zastrzezen do petycji to nalezy ja zaakceptowac.

Inna rzecz, ze USCIS nie wyda Ci approval jesli odciski maja ponad rok. Czyli USCIS powinno wyslac Ci: a) badz wezwanie na odciski lub b. jesli sa jeszcze wazne to moga zaakceptowac petycje i dostaniesz Welcome Notice lub c) jesli maja pytania co do Twojej sprawy powinni dac Ci nowe wezwanie do USCIS.

To, ze ktos czeka rok czy czeka piec lat nie ma tu znaczenia - prawo sie zmienilo i kazdy kto jest w takiej sytuacji najlepiej aby zrobil Infopass appointment w swoim district office i po rozmowie z oficerem dowiedzial sie kiedy (lub czy juz) tenze office rozpatruje sprawy gdzie name check jest pending ponad 180 dni.

Mialam taki przypadek kiedy bylam z klientami w USCIS aby zapytac czy ich sprawa bedzie zatwierdzona, bo name check byl pending przez 3 lata i oficer mowi mi, ze sprawa jest pending i daje mi kartke gdzie mam sobie poczytac n/t Name Check itd. Na co ja mowie, ze z tego co ja wiem to ta decyzja jest revised i w tej chwili obowiazuje inna - oficer patrzy na mnie i mowi: czy ty przypadkiem nie jestes lawyer? Ja mowie, ze to nie ma znaczenia czy jestem czy nie, bo kazdy powinien byc traktowany tak samo i jesli jest nowe prawo to klient, ktory ma prawnika czy nie ma prawnika powinien o takiej decyzji wiedziec. Na co oficer mowi, ze on nic nie wie o nowych przepisach. Pokazuje mu wydruk - on dalej nie wie i pyta: "to cos takiego naprawde jest? No nie wiedzialem". Poprosilam o rozmowe z supervisorem - po 2 h przychodzi kobieta i mowi, ze no tak taki przepis jest - tu prosze wziac wezwanie na odciski dla klientow i w ciagu max. miesiaca powinny byc green cards. Tak wiec musisz byc cierpliwa, bo moga cie probowac zbyc - ale pytaj i jesli nie, to pros o rozmowe z supervisorem.

W ktorym district office toczy sie Twoja sprawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Karino dziekuje! juz dzwonilam w tej sprawie ale po paru dniach dostalam odpowiedz jak zwykle ze sprawa jest w toku i trzeba czekac itp . Chyba musze zrobic appointment. Mam pytanie , czy moge isc sama, czy lepiej wziasc adwokata? A moze lepiej napisac jakis list. Ja naleze pod Miami FL.

Mam jeszcze jedno pytanie w innym temacie. Czy jesli osoba majaca swoj wlasny biznes, ma dziecko do ktorego potrzebuje opiekunki, czy moze sponsorowac opiekunke do dziecka? Slyszalam o tym ale nie jestem pewna jak to dziala. Chcialabym wiedzic na ten temat wiecej zanim narobie nadziei mojej znajomej?

Dziekuje Ci bardzo za kazda Twoja profesjonalna pomoc.

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo dzwonienie nic Ci nie da, zrob appointment, nie bierz adwokata, bo on cudow nie zrobi. Wez tylko wydruk tego o czym mowimy czyli tej revised decyzji.

Sponsorowanie opiekunki zajmuje kilka dobrych lat (ta opiekunka musialaby byc caly czas legalnie przez te lata!), bo opiekunka nalezy do najmniej wykwalifikowanych zawodow podobnie jak pomoc domowa, sprzataczka itd. I - co wazne - ciezko kogos sponsorowac jako rodzina, lepiej jako firma (nie wspominam tu nawet o podatkach, ktore by trzeba wykazac itd.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
mam pytanie do Kariny, rok temu mialam interview , wszystko jest wporzadku tylko czekamy na clear name (FBI) . Trwa to juz prawie rok w tym czasie, kilka razy dzwonilam, umawialam sie na appointment ale ciagle mowia ze nic nie moga zrobic i trzeba czekac, tylko ile mozna czekac ? czy mozna cos zrobic aby to popchnac? Karino czy mozesz mi cos doradzic jakie podjac kroki czy czekac na cud??? dziekuje za odpowiedz. pozdrowienia.

Dzien dobry

Nie wiem czy Pani jeszcze sledzi te posty czy nie ale chcialam sie zapytac jaki Pani sprawa sie skonczyla bo ja mam bardzo podobny przyklad.

Gdyby Pani mogla mi odpisac na maila, bede wdzieczna agnieszkapawlus@ymail.com

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...