Skocz do zawartości

Affidavit Of Support- Jaka Wysokość Zarobków?


FUGAZI

Rekomendowane odpowiedzi

Wypelniajac forme I-864 sponsor musi wykazac, ze jest w stanie zapewnic wsparcie sponsorowanemu w wysokosci 125% powyzej granicy ubostwa. Jak nalezy to rozumiec? O ile dochod sponsora pownien przekraczac granice ubostwa? Bo jezeli sponsor ma sponsorowanemu zapewnic wsparcie w wysokosci 125% i sam powininen ja przekroczyc (czyli kolejne 100%) to powinien wykazac zarobki w wysokosci 225% (mandated poverty line to jest chyba 17K$) czyli ok. 38K$ dochodu za 2007?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jak juz kiedys to komuś pisałam sponsor musi miec dochód min. $17.500 (125% Powerty Line), za rok 2007, aby moc sponsorowac np. żonę/męża, oczywiście jeśli household size jest 2 (czyli tylko mąż i żona).

Hm niekoniecznie chyba - moja zona, ktora jest moim sponsorem nie przekroczala nawet 100% poverty line za 2006 - nie wspominajac o porzednich latach (bo byla w stanach zazwyczaj jedynie 3-4 miesiace na rok). Papiery zlozylismy w 2007 i w tym roku jej zarobki mialy znacznie przekroczyc to 125%. Nie mielismy zadnych problemow.

W instrukcji I-864 nie pisze ze musi to byc 125% za zeszly rok podatkowy:

To qualify as a sponsor, you must demonstrate that your income is at least 125 percent of the current Federal povertyguideline for your household size. The Federal poverty line,for purposes of this form, is updated annually and can befound on Form I-864P, Poverty Guidelines.

pozniej w punkcie 23 w instrukcji pisze:

Current Individual Annual Income.

Enter your current individual earned or retirement annual income that you are using to meet the requirements of this form and indicate the total on this line. You may include evidence supporting your claim about your expected income for the current year if you believe that submitting this evidence will help you establish ability to maintain sufficient income. You are not required to submit this evidence, however, unless specifically instructed to do so by a Government official. For example, you may include a recent letter from your employer, showing your employer's address and telephone number, and indicating your annual salary. You may also provide pay stub(s) showing your income for the previous six months. If your claimed income includes alimony, child support, dividend or interest income,or income from any other source, you may also include evidence of that income.

Ja z tego rozumie, ze to czy przekroczysz Poverty Line i czy spelniasz wymagania, obliczane jest na podstawie obecnego roku. Moge sie mylic oczywiscie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

Witam!

Bardzo serdecznie proszę o odpowiedź gdyż to pytanie dręczy mnie i nie daje spać.;-)

Czy istnieje w ogóle możliwość o staranie się o zieloną kartę jeśli mój sponsor nie osiąga minimalnego przewidzianego dochodu rocznego?

Mój chłopak jest studentem,zarabia bardzo mało, ma natomiast stypendium, ale podejrzewam,że nie może się ono liczyć do dochodu rocznego. Ach, dodam,że od sierpnia 2009 będzie on juz regularnie pracował i jego dochód na pewno przekroczy minimum. Czy ma to jakies znaczenie i czy wlasnie ten przewidywany dochód można uwzględnić

we wniosku?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tripeira musicie znalesc wspolsponsora ktory podpisze sie pod tym,moze to byc ktos z rodziny,przyjaciol-znajomych lub tez moze to byc ktos obcy,wazne aby mial odpowiedni dochod i chcial takie cos podpisac

Nie mozesz podlaczyc tych dochodow jego przyszlych no chyba ze za jakis czas ale wtedy pewne juz bedziesz miec GC :)

tak wiec szukajcie kogos aby Wam podpisal sponsorowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie czy podpisanie takiego sponsorowania wiąże się z jakąkolwiek odpowiedzialnościa i ewentualnym obciazeniem dla osoby podpisujacej?

W teori jest wiele osob, ktore mozemy o to poprosic, ale boje sie, ze sie nie zgodza wlasnie ze wzgledu na potencjalna odpowiedzialnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie czy podpisanie takiego sponsorowania wiąże się z jakąkolwiek odpowiedzialnościa i ewentualnym obciazeniem dla osoby podpisujacej?

W teori jest wiele osob, ktore mozemy o to poprosic, ale boje sie, ze sie nie zgodza wlasnie ze wzgledu na potencjalna odpowiedzialnosc.

Tak wiaze sie to z odpowiedzialnoscia. Przykladem moze byc np fakt ze zachodzisz w ciaze i nie masz ubezpieczenia korzystasz z pomocy stanu, osoba co sponsor moze byc pociagnieta do odpowiedzialnosci materialnej za ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...