Skocz do zawartości

Podró?e samolotem na terenie USA dla emigrantów?


Aga26

Rekomendowane odpowiedzi

Czy przebywając nielegalnie na terenie USA moge bez problemów podró?owaa samolotem...na terenie ca3ego kraju? czy kontrolując mój paszport na lotnisku ..gdy wyjdzie na jaw ?e moja wiza jest ju? nieaktualna..zostane deportowana? i czy bezpieczniejsze jest przemieszczanie sie autobusem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz obowiazku pokazywac paszportu na lotnisku jesli podrozujesz wewnatrz kraju (odstepstwa moga sie zdarzyc w przypadku lotow na Alaske lub Hawaje).

Jesli masz inne ID (ID wydawane przez DMV, driving license etc), to w zupelnosci Ci to wystarczy.

pozdrawiam z San Francisco,

dagmarcia

PS alez dzis piekna pogoda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie masz amerykanskiego ID to prawdopodobnie poprosza Cie o okazanie paszportu.

Czym to grozi - nie potrafie odpowiedziec, choc prawdopodobnie niczym, poniewaz potrzebne to jest wylacznie w celu sprawdzenia czy dane na bilecie zgadzaja sie z Twoim dowodem tozsamosci (czyli innymi slowy - czy ty to ty i czy ty na bilecie to ty w rzeczywistosci, czyli jeszcze innymi slowy - czy lecisz ty, czy moze Twoj cioteczny brat :D ).

Sprawdzane jest to przed ustawieniem sie w kolejce do Security Control.

pozdrawiam z San Francisco,

dagmarcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
to jest wylacznie w celu sprawdzenia czy dane na bilecie zgadzaja sie z Twoim dowodem tozsamosci (czyli innymi slowy - czy ty to ty i czy ty na bilecie to ty w rzeczywistosci, czyli jeszcze innymi slowy - czy lecisz ty, czy moze Twoj cioteczny brat :lol:

Wymogi te są narzucone przez Prawo Lotnicze :!:

Po prostu wszystkie osoby przebywające na pokładzie samolotu pasażerskiego MUSZĄ być wpisane do "Manifestu".

Moi znajomi dla kawału pokazywali wszędzie polskie "nowe" prawo jazdy lub dowód osobisty (plastic) i nikt nawet nie pytał ich o paszport .

Buśka ta sama na plastiku, co przy wejściu - OK !

Nazwisko te same na bilecie, co na plastiku - OK !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka.

Ja lecialem ze znajoma i ona nie miala waznej wizy w paszporcie (byla w procesie o zmiane wizy). Paszport zostal sprawdzony tylko raz przez starsza hiszpanke (do wizy nawet nie zagladala) a potem do juz bez problemu.

Osobiscie ja bym tak nie probowala (bez wanzej wizy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy tylko od tego kto sprawdza - cos sie nie spodoba ... i koniec.

....Może jakiś były ORMOwiec z PRL'u zatrudnił się jako SECURITY'as :!:

Przy Domestic Flights kontrolę przeprowadzają niepaństwowe firmy AIRPORT SECURITY lub pracownicy danej linii lotniczej :!: :!: :!:

Sytuacje extremalne mogą się zdażyć z uwagi na dziwne zachowanie podróżnika :!:

UWAGA :!: Jeżeli Twoja Wiza jest Expired , to nie trzymaj swojego I-94 w paszporcie :!: ( chiiiba , że lubisz problemy :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...