Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna Dla Żony Obywatela?


asia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Bardzo prosze o radę,od stycznia 2008 jestem żoną obywatela USA,ślub braliśmy w Polsce.Nie mam jeszcze zlożonej petycji ale jak czytam te wszystkie newsy o petycjach to az głowa boli(chodzi o długośc czekania).Czy ja teraz mogę iśc do ambasady i starc sie o wizę turystyczną?Dzwoniłam do ambasady i rozmawiałam ale tylko z gosciem od umawiania na spotkania z konsulem i on powiedział,że teoretycznie tak?jak to jest naprawdę?i jakie szanse że dostanę wize turystyczną?z góry dzieki serdeczne za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze tak jak przy kazdej wizie turystycznej trzeba przedstawic mocne zwiazki z Polska. I zamiar powrotu.

Kiedy ja staralam sie o turystyczna po slubie z Amerykaninem, obydwoje tu pracowalismy, mieszkalismy razem i przede wszystkim, ja szczerze nie mialam zamiaru emigrowac do USA. Nie pamietam o czym byla rozmowa, ale w tamtym czasie planowalismy zyc w Polsce na stale. Wiec tak odpowiadalam na wszelkie pytania.

Wiem, wiem, juz mi mowiono na tym forum, ze to ze ja dostalam turystyczna bez problemu, nie gwarantuje tego samego innym. To prawda niestety.

Jesli zamierzasz emigrowac, to staraj sie od razu o wize imigracyjna. W Ambasadzie USA w Polsce moga skladac petycje obywatele amerykanscy, ktorzy przebywali legalnie w Polsce przez co najmniej ostatnie 6 m-cy.

Moj maz przedstawil karte tymczasowego pobytu. Mieszka w Polsce od 5 lat.

I w naszym przypadku zlozylismy petycje 30.03. Od razu dostalam do wypelnienia kolejne 2 formularze (bodajze DS 230 i WRW1), ktore wypelnilam i przefaksowalam nastepnego dnia. W WRW1 zadeklarowalam, ze mam juz gotowe wszystkie dokumenty. 3.04. wyslali do mnie list powiadamiajacy, ze mam "interview" 18.04. Pozostalo tylko zrobic badania - dzisiaj odbieram wyniki i ide do lekarza. A za tydzien do Ambasady.Jesli wszystko zaakceptuja (o co sie modle) i nie beda mi kazali donosic zadnych dodatkowych dokumentow, to na tym sie skonczy. Ufff.. Nie moge sie doczekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet w ambasadzie jak dzwonilam powiedzial mi,ze moge chciec zostac nielegalnie w Stanach,jak chce wyjechac na turystycznej wizie.Ja mu na to,ze jaki to by mialo sens jesli ja moge miec zlozone papiery za pare miesiecy i przebywac legalnie w Stanach.Mowilam mu ze chce pojechac na te 3 miesiace posiedziec z mezem i tu wrocic.Moj maz jest na stale tam w Stanach,tzn,przyjezdza co 4,5 miesiecy i przebywa w Polsce3,4 miesiace(i tak krotko).Wyglada na to ze teraz trzeba skaldac petycje,potem paiery o wize K3 i jak sie poszczesci to po 3-6 miesiecy moc leciec do USA i tam czekac na dalszy rozwoj sprawy!!!!!dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jest taka sama sytuacja jak w przypadku zony posiadacza GC. Nawet na stronie ambasady pisze ze jest to marna szansa ze dostaniesz wize. Moja zona probowala 2 razy i za kazdym razem jej odmowiono nie podajac powodu. Ja jak w koncu zdobede obywatelstwo to zamierzam pomieszkac w UK i tam skladac dokumenty na zone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem zona obywatela i staralam sie o wize zeby wyjechac na miesiac tylko.Niestety jej nie dostalam,uslyszalam od konsula ze wiza turystyczna jak samo slowo wskazuje jest do tego aby wyjechac do stanow zobaczyc i wrocic czyli tylko i wylacznie w celach turystycznych a nie imigracyjnych i to jest szczera prawda.No ale sa przypadki ze jednak bez problemu ktos dostal np MMagdalena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wiekszosci przypadkow chyba tak jest ze sie nie dostaje,ale sa i szczesciarze!!!mi powiedziano,bardzo prosze przyjsc ale co oni moga powiedziec,po prostu to dla nich kasa!!!!ja 3 lata pod rzad bylam w ambasadzie w wawie,pierwszy raz nie dostalam,drugi dostalam i trzeci nie dostalam.zaznacze ze bylam 3 razy u tej samej pani konsul,i mialam takie same dokumenty(czyli praca-ta sama,i szkola-ta sama)!!i patrzac na moj przypadek czemu byly trzy rozne decyzje???no ale coz zyjemy dalej i teraz mam inna sytuacje,mam nadzieje, ze lepsza?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze przeczytacie post MMagdalena to wyjdzie ze Ona jak i Jej maz na stale byli w Polsce a wiec zachodzilo podejrzenie ze jednak na czas wroca,co innego jesli maz jest w USA na stale.

asia mozesz sprobowac postarac sie o wize i jesli Ich przekonasz ze wrocisz na czas tzn nie bedziesz tam dluzej niz wpiszesz w ds to wize otrzymasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...