Skocz do zawartości

G-325a Po Ile Kopii Z Jakimi Formami?


ella

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, ze powinnam wypelnic 4 kopie G-325A (zielona karta przez malzenstwo), oraz zlozyc je z I-485 i I-130. Po ile kopii z kazda z tych form? Do I-485 przeciez nie jest chyba potrzebna G-325A mojego meza. Czy mam po prostu wlozyc te 4 kopie razem i nie podlaczac pod zaden folder (tzn zawierajacy I-485 lub I-130).

I jeszcze jedno - czy ktos moglby mi dac wskazowki jak napisac cover letter do tych form? Jak wy to robiliscie? dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoj maz tez ma wypelnic G325a (4 kopie , podobnie jak Ty). Nie podlaczasz pod zadna z form.

Reszte wysylasz po 1 kopii.

Co do cover letter tutaj znajdziesz przyklad. Co prawda do wizy K1 ale da Ci to pojecie jak to zrobic.

http://www.visajourney.com/forums/index.ph...p;page=examples

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten list, ktory znajduje sie pod podanym linkiem trudno nawet nazwac cover letter - wyglada jak napisany przez 5 latka, ktory choc bardzo sie postaral to mu jednak nie wyszlo.

I tu kilka uwag, ktore moga Wam sie przydac.

1. Nigdy na cover letter nie piszamy slow 'cover letter'. Sama forma dokumentu mowi co to jest za dokument, zwlaszcza, ze w temacie powinno byc napisane czego dotyczy. Napisanie duzymi literami na srodku, ze to cover letter do I-129K swiadczy o tym, ze traktujesz urzednika jak polglowka, ktory nie wie czego dotyczy dolaczona przez Ciebie kartka.

2. Nie pisze sie na koncu cover letter, ze dolaczyles legalne i prawdziwe kopie dokumentow, bo to wynika samo z siebie. Szkoda, ze ktos nie wpadl jeszcze na pomysl, zeby dopisac stwierdzenia typu "a moje podpisy tez sa prawdziwe podobnie jak zdejcia, ktore dolaczylem tez przedstawiaja mnie a nie kogos innego".

3. Stwierdzenie, ze mozesz byc poproszony o przyniesienie/przeslanie orginalow jest co najmniej niepowazne, bo orginaly zawsze byly wymagane podczas interview (tak samo do wizy K1 czy K3).

4. "Nature of the submission: I-129F ORIGINAL SUBMISSION" tego w ogole sie nie uzywa, chyba, ze ludzie sa z Indii - tam ponoc tak sie pisze (ale nie w USA). Pomijam fakt, ze I-129F ma nazwe a nie tylko numer i to wlasnie powinno byc ujete a nie slowa 'orginal submission'.

5. Jesli piszemy o zalaczonych oplatach to pisze sie za co sa te oplaty, bo urzednik nie jest wrozka i gdyby bylo cos nie tak i nie jest zaznaczone za co sa oplaty wtedy maja obowiazek odeslac Ci wszystkie dokumenty oraz czek.

6. Jesli forma ma nazwe to sie jej uzywa, bo to pismo oficjalne. W jezyku potocznym mozesz mowic "I-130" albo "I-485" - w pisamch urzedowych powinno sie wyjasnic co i jak.

7. Nie spotkalam sie aby ktos cover letter podpisywal 'signed'. Tak sie nie pisze. Piszemy 'sincerely' badz tym podobnie.

8. Cover letter powinien sie jakos konczyc - prosba o rozpatrzenie sprawy itd. Ten nie konczy sie niczym.

Moze komus takie uwagi sie przydadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podalam linka jako zarys. Sama nigdy nie korzystam z jakichkolwiek przykladow w necie slowo w slowo. Po prostu nie chcialo mi sie grzebac w teczkach i pisac jak moje bylo skonstruowane. W koncu ktos kto wie jak nalezy pismo pisac ze zmianami nie bedzie mial problemow :lol: Przynajmniej ja tak mysle.

Nie wiem czy jest obowiazkowy czy nie ale ja wyslalam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...