Skocz do zawartości

Malzenstwo


joanna123

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry wszystkim czytajacym :)

Wiec zaczne od tego ze w wakacje lece do mojego chlopaka do Polski mam obywatelstwo Amerykanskie:) Bardzo sie kochamy... ale chcemy zamieszkac juz razem i planujemy slub w Polsce;) ale czy to ma wogole sens?? ja musze wrocic do szkoly przed wrzesniem i niechce byc bez niego tak dlugo kolejny raz... :( czy moze lepiej starac sie o wize narzeczenska?? i wziasc slub w USA... ah czytalam ze trzeba byc co najmniej 6 miesiecy w Polsce aby przeprowadzic ta cala procedure tam... niestety w moim przypadku jest to nie mozliwe:( jesli ktos moze mi doradzic cos byla bym bardzo wdzieczna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt lepiej od Ciebie nie wie co zrobić, bo tylko Ty wiesz na jakie przeszkody jesteś gotowa.

Z wizą narzeczeńską się nie wyrobisz czasowo.

Składanie papierów i czekanie na GC w USA też nie ma sensu, bo musisz wracać we wrześniu do szkoły.

Osobiście wzięłabym ślub w USA, mąż niech od razu po ślubie złoży na Ciebie petycję imigracyjną, a Ty wrócisz do Polski i poczekasz na wizę imigracyjną. Obecnie czeka się ok. roku. Zdążysz przez ten czas skończyć naukę, o ile jesteś na ostatnim roku. Jeśli masz jeszcze więcej nauki to proponuję albo dokończyć edukację w USA, albo postarać się o tzw. Biały Paszport.

Oczywiście rada ma sens jeśli chcecie mieszkać w USA. Przez czas oczekiwania przez Ciebie na wizę imigracyjną mąż może mieszkać z Tobą w Polsce albo Ciebie odwiedzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, faktycznie, przepraszam za zbyt szybki post :(

Niewiele to jednak zmienia - na K1 się czeka, na wizę imigracyjną się czeka. Pozostaje wybór między jednym czekaniem a drugim.

joanno, nie wiem skąd masz informację o 6 miesięcznym pobycie w Polsce. Ty nie musisz czekać w Polsce na nic, niezależnie od tego czy Twój chłopak będzie się starał o wizę narzeczeńską, czy już jako mąż na imigracyjną. Więcej - nie musisz w Polsce być w ogóle, no może oprócz dnia w którym będziesz brała ślub :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ah czyli nie wazne co zrobie to i tak rok czekania... ahh ... dziekuje wszystkim za rady... a jesczcze mam pytanie jesli wezmiemy slub w Polsce i moj maz zostanie w tam a by czekac na papiery co powinnam zrobic i jakie sa tego oplaty... przepraszam za moja niewiedze:( ale niechce zrobic jakis glupich bledow ktore mogly by przedluzyc okres oczekiwania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalas, trzeba byc co najmniej 6 miesiecy w Polsce zeby starac sie o K-1 wize. To dotyczy petenta, nie sponsora. Jesli np. jest jakis Polak ktory od 3 miesiecy mieszka w Niemczech, musi starac sie o K-1 wize w ambasadzie w Warszawie, a nie we Frankfurcie. Od 6 miesiecy mozna ubiegac sie o wize we Frankfurcie, bo w takim razie z punktu wiedzenia rzadu amerykanskiego petent mieszka w Niemczech. Chodzi o legalny pobyt w Niemczech oczywiscie. Jezeli jest Polak mieszkajacy w Polsce, nie musi czekac 6 miesiecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Szanowna Pani,

Pani maz moze zlozyc petycje imigracyjna (formularz I-130) w Konsulacie w Warszawie tylko i wylacznie jesli przebywa w Polsce minimum 6 miesiecy. W przeciwnym razie powinien ja zlozyc w Urzedzie Imigracyjnym w Stanach Zjednoczonych. W Warszawie petycje przyjmowane sa w dni robocze w godzinach 13.30 - 15.00. Oprocz formularza I-130 nalezy zlozyc dwa formularze G-325A (jeden wypelniony przez wnioskodawce, drugi przez beneficjenta), paszport amerykanski, odpis zupelny aktu urodzenia beneficjenta, odpis zupelny aktu malzenstwa, akty rozwodow/ akty zgonu (jesli dotyczy), dokument potwierdzajacy fakt zamieszkiwania przez obywatela USA w Polsce od minimum 6 miesiecy."

Takiego maila dostalam od konsula z ambasady z warszawy odnosnie mojej osoby,a pytanie brzmialo nastepujaco:"Jestem zona obywatela amerykansko-polskiego w zeszlym roku zawarlismy zwiazek malzenski.Chciala bym wiedziec jakie formularze musimy wypelnic i jezeli moj maz przebywa aktualnie ze mna w Polsce to czy moze zlozyc petycje w ambasadzie w Warszawie?" Wiec teraz juz wogole mam metlik poniewaz tu slysze co innego,a w ambasadzie mowia co innego.Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...