Skocz do zawartości

Jak Mam Widziec Swoja Przyszlosc...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytkich. Za miesiac zamierzam wyjechac do Stanow juz na stale. W Polsce jestem po maturze w tym roku i pragne kontynuowac nauke w stanach. tam zamierzam zyc. Sęk w tym czy bedzie mnie stac na studia - i nie rozumiem pojecia "studia" w usa, jest college, sa universytety, bachelor, master... Czytalem troche o tym ale chcialbym jeszcze dowiedziec sie z wypowiedzi ludzi doswiadczonych lub majacych info na ten temat. Czy mam szanse byc kims w usa, czy zostane z pensja 14 $/h do konca zycia, mam zielona karte.

Dzieki - pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

community/junior college - szkola 2 letnia wydajaca stopien associate

college - szkola 4ro letnia wydajaca stopien bachelor

university - szkola wydajaca stopnie bachelor, masters i doktoraty.

Co do Twojej przyszlosci, to wszytko zalezy od Ciebie. Jak bedziesz chcial to cos osiagniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a napiszcie mi prosze co moge robic po np. associate a co po bachelor , ten bachelor to odpowiednik magistra w Polsce chyba nie hmm. W kazdym badz razie czy po 4 letnim collegu ze stopniem bachelor moge znalesc prace na tyle platna zeby zyc w miare dostatnio ? I jak to jest z tymi collegami, bo napewno sa tansze, drozsze, publiczne, prywatne - czy moglby mi ktos przyblizyc ceny nauki w takim collegu po ktorym znajde prace ? interesuje mnie administracja - czy po takim collegu moge zostac jakims urzednikiem i liczyc na kariere zawodowa ? Z gory dzieki z odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij tu:

http://www.pso-usa.org/Polish/ -- tu znajdziesz mase informacji, po polsku, na temat studiow w USA. Trudno ci cos poradzic, nie wiedzac co chcesz studiowac, gdzie bedziesz mieszkac i poziom angielskiego. Dla wielu imigrantow, droga junior/community college przez 2 lata, a potem uniwesytet na nastepne 2 (po czym teoretycznie masz bachelor's) jest najpopularniejsza i najtansza. Nie zapominaj tez, ze mozna tu studiowac full time i pracowac full time - nie jest to latwe ale dokonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ja zapytam przy okazji: czy ktos majacy zielona karte ale nie majacy obywatelstwa kwalifikuje sie by dostawac stypendium?

W NY możesz dostać stypendium, a raczej pomoc finansową jak masz niskie dochody. Na każdej uczelni możesz sprawdzić czy się kwalifikujesz (jeszcze przed zapisaniem się na dany kierunek), i w jakiej kwocie możesz dostać pomoc. Nie koniecznie musisz studiować na "państwowych" uczelniach, na naukę w prywatnych też możesz dostać. W innych stanach też jest pewnie podobnie, ale na 100% nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.triton.edu/cgi-bin/r.cgi/depart...p;ContentID=412

To jest community college, możesz zdobyć tytuł associate, dalsze studia kontynuujesz na uniwerku. Prawie wszystkie uniwersytety w Illinois przyjmują transfery z Triton. Opłaca się mieszkać w district http://www.triton.edu/cgi-bin/r.cgi/about_...SION=IAtBYNWnxi bo za godzinę kredytową płacisz wówczas tylko 56 dolary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiecie cos o kierunku criminal justice ? jakie college w Chicago prowadza ten kierunek, ciezko jest na nim, wogole jakiekolwiek informacje o nim jesli ktos ma to bylbym wdzieczny.

Jezeli masz zamiar pracowac w law enforcment czyli jako policjant to studiuj w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...