Skocz do zawartości

Polski Telefon W Usa


Gusia

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zrozumiałeś mnie zupełnie.. tak owszem istnieje ale tylko w niektórych miejsach....... nie ma tak ze przelaczy cie tam gdzie nie ma zasiegu.. przelaczy cie tylko tam gdzie T-Mobile zezwala....

Na przykład w miejscu pokazanym na tym obrazku twoj telefon nie polaczy sie do 850 mimo ze taka siec istnieje (ATT) bo nie ma umowy roamingowej.

http://i223.photobucket.com/albums/dd169/b...in/untitled.png

I o tribandach chodzilo mi W POLSCE a nie POLSKICH.. ze to nie dziala jak w polsce, z 1800bedziesz mial jedna kreske a z 900 i 1800 pelny zasieg.

co do tego ze jest za darmo to owszem o ile nie uzywasz wiecej niz 80% minut miesiecznych w roamingu - wtedy rozwiazuja z toba umowę (najczesciej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie sadzilem, ze rozmawiamy na temat pelnego pokrycia USA zasiegiem 850 MHz w T-Mobile ...

Wydawalo mi sie po prostu, ze tematem dyskusji jest pytanie: czy warto brac z Polski telefon trzyzakresowy (900, 1800, 1900 MHz), czy lepiej wziac czterozakresowy lub kupic amerykanskiego dwuzakresowca (czyli tel. z 850 i 1900 MHz).

Szczerze mowiac nie widze wiekszego sensu w rozpatrywaniu tej sprawy pod katem pelnego zasiegu w 850 MHz - jakie to ma znaczenie? Klotnia na ten temat nie ma zadnego sensu, nie o tym jest watek i ja nie twierdze, ze w kazdym miejscu w USA mozna korzystac z 850 MHz (nic o tym nie pisalem).

Najwazniejsze jest - i o tym probuje napisac od kilku juz postow - ze jest masa miejsc, gdzie T-Mobile przelaczy telefon na 850 MHz (bo ma podpisana umowe roamingowa) - w sytuacji gdy nie ma stacji 1900 MHz i nie mozna z nich skorzystac.

Wniosek jest taki - i to jest jedyna istotna informacja w tej dyskusji - ze w sieci T-Mobile polski telefon z trzema zakresami (1 amerykanski, 2 europejskie) bedzie w gorszej sytuacji niz telefon z dwoma zakresami europejskimi.

Dlaczego? Dlatego, ze telefon amerykanski moze zlapac tam siec 850 MHz, a w telefonie bez takiego zakresu jest to fizycznie niemozliwe i po prostu nie wlaczy sie w ogole do sieci. Banalnie proste.

T-Mobile _zezwala_ na przelaczenie w sytuacji, gdy 1900 MHz nie sa dostepne i o tym wlasnie pisze od samego poczatku ...

Jezeli mowisz o tym, ze T-Mobile nie zezwala na przelaczanie - nie jest to prawda, bo dotyczy to tylko prepaidow i miejsc, w ktorych mozna normalnie korzystac z czestotliwosci 1900 MHz.

Powtorze jeszcze raz - w takich miejscach, gdzie stacji 1900 MHz nie ma, a znajdzie sie odpowiednia stacja 850 MHz, telefon bez zakresu 850 MHz nie zlapie nic. Telefon z zakresem 850 MHz zlapie siec i 'bedzie zasieg'.

Z mojej strony EndOfTopic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać w ogóle sie nie zrozumieliśmy.. :( dobrze ze napisales tego posta nie potrzebnie pisalismy tyle :( Mi chodzilo o to samo... ;) teraz juz wszystko jasne.

A co do prepaidow to teraz maja PRAWIE taki sam zasieg jak postpaid - mozna uzywac 850 :(

Dodam jeszcze od siebie ze jesli ktos ma zamiar byc np. tylko w NYC to zeby uzywac prepaida z ATT potrzebny jest telefon od ATT gdyz przenosza oni swoje stacje 1900 GSM na UMTS wiec 1900 jest limitowany a podstawowym GSM w NYC dla ATT jest 850. T-mobile używa UMTS na 1700 (AWS) wiec nie ma problemu. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aga1410 ma zakres 1900 wiec bedzie dzialac,,pamietaj o tym aby nie dzwonic z polskiego numeru telefonu i uzywac tamtych kart za np 5 dol bo wtedy policza roaming i nie wyjdzie Ci rozmowa np pare dol a pare setek .Jesli juz masz uzywac tych kart to albo kupisz do tego telefonu karte juz w USA albo tez bedziesz uzywac telefonu stacjonarnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...
a o sieci locus co mozecie powiedziec, z tego co wiem minuta do polski to 15 centow na stacjonarny, 10 centow za sms. jakies wady ?<_<

Mam Locus'a ale do Polski i tak dzwonie ze stacjonarnego przez karte.. Jesli nie masz dostepu do tel. domowego zawsze mozna dzwonic z budki, zawsze bedzie taniej niz z komorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja jadę w lipcu na 6 tyg do NY no i sam nie wiem co zrobić z telefonem jak tam będę.

Mam Iphone'a z orange i na stronie pisze że obsługuje takie coś: UMTS/HSDPA (850,1900, 2100 MHz); GSM/EDGE (850, 900,1800, 1900 MHz); Wi-Fi (802.11 b/g); Bluetooth 2.0 + EDR

Czyli mam rozumieć będzie działał we wszystkich 4 zakresach? Drugie: Anussia pisała że orange zawodził. Ma ktoś jakieś z tym doświadczenia, wie ktoś o jakiś problemach z orange w US?

Trzy: Co się bardziej opłaca, kupić amerykańską kartę -prepaid- i dzwonić z niej zarówno do numerów w US i w PL, czy może używać amerykańskiej dzwoniąc do US a orange'a do PL a może najbardziej się opłaca po prostu zostać przy orange i dzwonić z niego wszędzie?

Czy ktoś wie czy jak mam być w obrębie 50km od centrum NY (do około 50km na północ, Tarrytown) to potrzebny będzie mi telefon 4 zakresowy czy może starczy 3 zakresowy typu siemens s55 bez zakresu 850MHz? Niby NY miasto więcej niż duże no ale 50km to dużo i tam może 1xxx nie odbierać, tylko 850 a wtedy problem...

Byłbym wdzięczny za pomoc,

1cem4n

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do USA wystarczy telefon tri-band, Quad potrzebny jest w Azji. Po USA lepiej oczywiscie kupic i dzwonic z tutejszej karty pre-paid. Dowiedz sie dokladnie od nowojorskich tambylcow od ktorego operatora najlepiej, jest ich tu mnostwo szczegolnie o zasiegu lokalnym. Ciekawostka - przy karcie prepaid zazwyczaj placi sie takze za rozmowy przychodzace.

W dziedzinie GSM Europa jest daleko bardziej do przodu od USA.

Np. wiekszosc telefonow tutaj w ogole nie ma karty SIM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoj telefon dzialac bedzie w USA bez problemow - lapie wszystkie wymagane czestotliwosci.

Nie mam zlych doswiadczen z Orange - ale zalezy to na pewno od lokalizacji, od sieci, w ktorej dziala (w roamingu), itd. Regul tutaj nie ma.

Co do oplacalnosci roznych rozwiazan - nie da sie niczego powiedziec bez szczegolowej analizy konkretnych cennikow - roznych odpowiedzi sa dziesiatki, musisz po prostu siasc nad tym i zrobic prosty rachunek ekonomiczny ...

Nie wiem bedziesz mial zasieg w opisanej lokalizacji i pewnie nikt nie udzieli Ci naprawde pewnej odpowiedzi - przekonasz sie o wszystkim na miejscu. Mozesz analizowac mapy pokrycia roznych obszarow u potencjalnych operatorow sieci komorkowych - moze da Ci to ogolny poglad na sprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...