Skocz do zawartości

Paszport Niemiecki I Polski, Promesa Wizowa - Pytanie


Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie, widziałem inną. To jest formularz I-94W, a ja zawsze sugerowałem się I-94. Oczywiście mam rozumieć, że w tym formularzu (I-94W) wpisuję dane z paszportu niemieckiego, tj. numer tego paszportu, obywatelstwo (citizenship) niemieckie itd., prawda? Bo w I-94 była rubryka dotycząca kraju wydania wizy i to mnie zawsze nurtowało, bo przecież mając paszport niemiecki nie muszę mieć wizy. I coś mi ten formularz nie pasował. Teraz już się rozjaśniło. Tak zapytam jeszcze poza tematem... Jeżeli pada pytanie o kraj, w którym wydano paszport (np. niemiecki), to jaka powinna paść odpowiedź? Polska czy Niemcy? Nigdy nie wiem, jak to rozróżniać. Wniosek i paszport składałem w Wicekonsulacie niemieckim w Opolu, więc kraj wydania dokumentu to Polska, prawda? To takie pytanie "off topic". ;)

Dodam, że udało mi się dodzwonić do Straży Granicznej i tam zapytałem bezpośrednio dla pewności co i jak z tym paszportem. Potwierdzono to, o czym tutaj pisaliście. Dodatkowo urzędnik powiedział, że "jak Polska jest w UE, to wszystko jedno, czy pokażę niemiecki czy polski. Może pan pokazać jaki pan chce na lotnisku, bo i tak urzędnik powinien spytać o paszport niemiecki, bo będzie widział, że wylatuje pan do USA i zapyta o wizę" - tak mi powiedziano. Ale tak, jak wspomniałem, kupię sobie bilet elektroniczny (ETIX) i jak się zgłoszę po niego na lotnisku, to ponoć procedura jest taka, że muszę zarejestrować się u przewoźnika (w moim przypadku LOT) na jakim dokumencie wjadę do USA (a wjadę na paszporcie niemieckim). Więc w momencie, gdy będę odbierał jakiś kwitek dotyczący biletu (chyba taki się dostaje, np. z numerem rezerwacji, miejscem w samolocie itp.) będą chcieli zeskanować mój paszport i informacja o tym zostanie przesłana do USA. I tutaj muszę pokazać paszport niemiecki, bo w nim mi wbiją wizę już w USA. A przy odbiorze bagażu itp. (tak mi powiedział urzędnik Straży Granicznej) to mogę wylegitymować się paszportem polskim i dodatkowo pokazać niemiecki.

Dobrze to wszystko rozumiem, czy znowu coś poknociłem? Coś czuję przez skórę, że zapomnę, jak się nazywam na lotnisku... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wize bedziesz miec wbita na granicy w USA ,co do pracownika linii lotniczych to On musi zobaczyc czy masz wize czy tez nie poniewaz jesli bys nie mial a musialbys miec to Oni mieli by nieprzyjemnosci ze taka osobe przewoza i dlatego musisz pokazac ze masz prawo leciec do USA bez wizy .

Teraz tak jest ze kazda linia lotnicza musi przeslac dane pasazera do USA a jak jest ta odprawa wstepna w warszawie na loty bezposrednie do USA to urzednik z USA przesyla tez te dane do danego lotniska ,kto leci itd

Jesli chodzi o ta odprawe wstepna to i tak jest wazne to co Ci wbija w USA ,tutaj jednie moge Ci powiedziec czy masz leciec czy tez to jest nie wskazane .Wbija Ci pewnie pieczatke ze taka odprawe miales ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Co będą chcieli ode mnie na lotnisku, to im pokażę - paszport niemiecki, polski. Z takimi osobami (z podwójnym obywatelstwem) chyba nie pierwszy raz mają do czynienia, więc poproszą o stosowne dokumenty. Chodzi oczywiście o lotnisko w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam!

Podłącze się do tego tematu, ponieważ moja sytuacja wygląda wręcz identycznie. W skrócie:

Mam obywatelstwo niemieckie (po dziadku), w Niemczech byłem 2 razy w życiu, nie potrafię języka niemieckiego, jestem zameldowany w Polsce itp.

I chcę za rok lecieć do USA szukać lepszego życia, czyli generalnie z nastawieniem "na dłużej".

O jaką wizę mogę się starać? pracowniczą? na ile? za ile?

Wiek: 20lat, zawód elektryk (narazie tylko po technikum), nie karany itp.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wielu z was nie ma racji. Wg dzisiejszych przepisow jak wjedzie polak na amerykanskim czy innym paszporcie do Polski, to nie jest brany pod uwage jako Polak, ale jako obcokrajowiec! Nawet jak beda wiedziec, ze ma ktos polskie obywatelstwo. Dopiero teraz chca zmieniec przepisy o przywroceniu obywatelstw polskich dla osob, ktore stracily je w czasie PRL i miala by to byc szybka procedura poprzez MSWiA, a nie prezydenta RP. A dodatkowo chca uregulowac przepisy dla polakow z innymi paszportami. Wtedy wg nowych przepisow Polak z amerykanskim paszportem jak wjedzie do Polski na amerykanskim paszporcie, a beda wiedziec, ze to Polak, to bedzie brany pod uwage jako tylko Polak i nie ma co liczyc na pomoc dyplomaty amerykanskiego po aresztowaniu.

Moja siostra wjechala 2 lata temu do Polski na amerykanskim paszpocie i wrzucili do paszporu pieczatke i nie wyjezdzala ponad rok. W momencie wyjazdu nawet nikogo to nie obchodzila, ze byla wiecej niz 90 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...