Skocz do zawartości

Data Wjazdu W Papierach O Aos


ella

Rekomendowane odpowiedzi

W kwietniu zlozylam papeiry o AOS przez malzenstwo z obywatelem. Do USA przyjechalam jako au pair na J1 w 2001, a potem dwa razy przedluzylam na B2, po czym przesiedzialam wize. Dzisiaj przypomnialo mi sie, ze w czasie gdy bylam au pair pojechalam na weekend do Kanady do Montrealu w 2002, przy wjezdzie spowrotem do Stanow nie dostalam nowego I94 ani zadnej pieczatki do paszportu (jedyna pieczatka jest przy wizie kanadyjskiej ze tam wjechalam), po prostu przeszlam przez immigration i mnie wpuscili bez zadnego problemu i zadnej pieczatki. Na papierach o AOS jako miejsce i czas ostatniego wjazdu napisalam NYC z 2001, gdy przyjechalam jak aupair z Polski, bo taka date mam na pieczatce w paszporcie i mialam na I-94, poza tym ten weekend w Kanadzie nawet mi nie przyszedl do glowy. I co teraz bedzie? Bo technicznie ostatni raz do USA wjechalam przeciez jak wracalam z Kanady, czyli w 2002, ale nie mam po tym sladu (to byly jeszcze te czasy gdy obywatele mogli przejezdzac do Kanady na ID, moze dlatego nikt nie zwracal uwagi za bardzo na pieczatki). Wszystko co mam jest na 2001r. Czy USCIS moze sie dopatrzec, ze bylam w Kanadzie i mam "niewlasciwa" date wpisana w papierach, jesli tak, to co sie stanie, czy mam cos o tym mowic na interview? Czy mam sie tym martwic, co myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odswiezam temat, moze macie jakies przemyslenia? Czytalam o systemie IBIS, wiec jesli zeskanowali moj paszport to maja znak ze wjechalam wtedy, ale nie pamietam czy skanowali. Nie wiem czy moga byc jakies problemy? Mialam wazna wize i forme IAP66, wiec wjechalam jak najbardziej legalnie ale nie mam pieczatki. Co mam mowic na interview?

Do tego czekam na moje pozwolenie na prace juz 78 dni i ani sladu, czy to moze miec cos wspolnego z tym zamieszaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej skontaktuj sie ze swoim adwokatem i sprawa powinna sie wyjasnic. 78 dni na pozwolenie na prace to dosc dlugo, ale w teorii USCIS ma 90 dni zeby wydac Ci EAD (u mnie wiekszosc ludzi skladajacych dokumenty w maju ma juz pozwolenia na prace, wiec moze cos nie tak z dokumentami badz po prostu jeszcze nie wydrukowali, bo taka opcja tez jest). Trzeba by zajrzec w Twoje dokumenty i zobaczyc co tam masz zeby myslec czy cos jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz.

Jedyny problem jest taki, ze prawniczka, ktora sprawdzala moje papiery przed wyslaniem wiecej zamieszala niz pomogla, wiec nie wiem na ile moge jej ufac. :)

NIe dostalam zadnego RFE, nie wiem co o tym wszystkim myslec. Pocieszam sie, ze jeszcze wiele osob z kwietnia nie ma EAD (sprawdzalam na visa journey), zwl ci ktorzy wysylali I130 razem z I-485.

Jedynie ta sprawa z Kanada spedza mi sen z powiek, bo nie wiem na ile powazne to wszystko jest. Wjechalam legalnie i zrobilam wszystko jak nalezy, ale nie mam dowodu, troche bez sensu to jest. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problem jest taki, ze prawniczka, ktora sprawdzala moje papiery przed wyslaniem wiecej zamieszala niz pomogla, wiec nie wiem na ile moge jej ufac. :)

Czyli witamy w raju.

NIe dostalam zadnego RFE, nie wiem co o tym wszystkim myslec. Pocieszam sie, ze jeszcze wiele osob z kwietnia nie ma EAD (sprawdzalam na visa journey), zwl ci ktorzy wysylali I130 razem z I-485.

Tak jak napisalam - urzad ma 90 dni na wydanie EAD, jesli w tym czasie nie wyda pozwolenia na prace wtedy nalezy interweniowac. Zgadzam sie, ze sa jeszcze osoby, ktore w kwietniu skladaly I-130 & I-485 i nie maja jeszcze EAD, co nie znaczy, ze wszyscy nie maja, bo wiekszosc ludzi z maja juz ma pozwolenia na prace.

Jedynie ta sprawa z Kanada spedza mi sen z powiek, bo nie wiem na ile powazne to wszystko jest.

To jest przekroczenie granicy i to jest powazne. kazde przekroczenie granicy jest sprawa powazna.

Wjechalam legalnie i zrobilam wszystko jak nalezy, ale nie mam dowodu, troche bez sensu to jest. :D

Skarbie.... ale to nie nasza wina, ze o tym zapomnialas wspomniec w dokumentach .... teraz trzeba sie zastanowic co robic dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie, co robic?

Jesli mnie zapytaja na interview to nie bede ukrywac, ze wtedy pojechalam na weekend. W sumie to nigdy nie traktowalam tego jako wyjazd za granice (chociaz teraz rozumiem, jaka powazna to jest sprawa), dlatego nawet mi nie przyszlo do glowy o tym pisac, wtedy (sierpien 2002r) przekraczanie granicy z Kanada bylo chyba duzo latwiejsze niz teraz i wyjechalam tylko na 3 dni.

Mam forme IAP66 mowiaca na odwrocie: Exchange Visitor is in good standing to 10/14/02, pobilam to przed wyjazdem wtedy na wakacje (w sumie to jest tylko podpis dyrektora programu au pair, z ktorego wyjechalam, jedyna pieczatka na formie to moj wjazd z 15 pazdziernika 2001), czy to pomoze? Czy gorszy jest fakt, ze zapomnialam podac ta date jako wjazd do kraju w formach o AOS, czy fakt, ze nie mam pieczatki o wjezdzie spowrotem do USA? Chcialabym wiedziec lepiej na czym stoje zeby sie jakos przygotowac i miec jakies pojecie czego moge sie spodziewac...

Bardzo dziekuje za wszelkie rady i Pani Karinie za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie z tego sprawe, stad moje pytania, jaki to ma wplyw na moja sytuacje i co mam zrobic.

Nie zatailam niczego umyslnie, po prostu jako wjazd potraktowalam moj wjazd jako au pair z ktorego mam pieczatki i I-94. Nawet nie pomyslalam o Kanadzie...

Czy forma I-102 mialaby tu jakiekolwiek zastosowanie?

usually they will just ask ..how many days in canada.. and take your word for it. No INS officer will stamp your passport on the way out of USA...usually no canadian officer willl stamp your passport/PR papers on the way in ..on the way back to the USA, if you have a I-94 you can just come in..no stamp on passport once again..if you have no I-94 then you pay $6 and get a new I-94 and stamp on passport.

once again if you have left the USA to go to canada for less than 30 days you can come back..

znalazlam to na forum imigracyjnym z 2003r. Czyli wyglada na to ze byla to normalna praktyka. Skoro mialam I-94, a w Kanadzie spedzilam 3 dni, nie dali mi nowego, ani pieczatki.

Co mam zrobic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...